Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
biografie richarda bachmana

Narodil se v New Yorku, ovšem jeho raný život je jaksi zahalen rouškou tajemství. Jako mladík sloužil Bachman čtyři roky u pobřežní hlídky a následujících deset let u obchodního loďstva.

Nakonec se usadil na venkově ve středním New Hampshire, kde vybudoval středně velkou mléčnou farmu. Psával po nocích (trpěl chronickou nespavostí), vždycky po tom, co zahnal krávy domů.

Bachman a jeho žena, Claudia Inez Bachmanová, měli jedno dítě - chlapce, který zemřel nešťastnou "kingovskou" náhodou ve věku šesti let. Podle všeho spadnul do studny a utopil se. V roce 1982 našli lékaři Bachmanovi na mozku nádor, který mu byl složitým chirurgickým úkonem naštěstí odstraněn.

Bachman zemřel náhle na konci roku 1985 na rakovinu pseudonymu, vzácnou formu schizonomie.

Do své smrti publikoval pět románů: Vztek (1977), Dlouhá cesta (1979), Práce na silnici (1981), Running Man (1982) a Kletba (1984). První čtyři romány byly vydány jako paperbacky, ale jak Bachman získával poměrně stálou obec čtenářů, jeho poslední román, Kletba, byl vydán ve vázané knize a byl i kritiky dobře přijat. V době své smrti si pohrával s myšlenkou na nový román, který by se mohl jmenovat Misery. (Poznámka: Tento titul později odcizil populární spisovatel horrorů.)

Bachmanovi fanoušci před nedávnem dostali dobrou zprávu. V roce 1994, v době, kdy se vdova po Bachmanovi připravovala na stěhování do nového domu, objevila ve sklepě kartonovou krabici plnou rukopisů. Krabice obsahovala řadu románů a povídek v různém stupni dokončení. Nejúplnější podobu měl strojopis románu nazvaný Strážci zákona.

Vdova přinesla rukopis Bachmanovu dřívějšímu vydavateli, Charlesu Verrillovi, který zjistil, že se vyrovná předchozím Bachmanovým knihám. Po několika menších změnách, a se svolením vdovy po autorovi (nyní Claudie Eschelmanové), byly Strážci zákona vydáni posmrtně v září 1996 (u nás 1998) ve vydavatelství Dutton (u nás Beta-Dobrovský a Ševčík). Jako jindy, i tentokrát nebyly ohlášeny žádné další informace, týkající se například možnosti vydání zbývajících nezveřejněných děl z krabice.

Poznámka na okraj: Charles Verrill také rediguje knihy Stephena Kinga, spisovatele, jehož díla byla srovnávána s pozdními romány Richarda Bachmana. Na otázku: jaký máte názor na Bachmana, King odpověděl, "Nepříjemný člověk... Jsem rád, že je mrtvý."

Jste z toho všeho zmatení? Tak vězte, že pouze hrstka lidí věděla, že Richard Bachman je ve skutečnosti Stephen King. Vědělo o tom jen několik lidí (u kterých se nedalo jinak) v NAL, Bachmanově vydavatelství (dokonce ani Robert Diforio, prezident NAL nebyl zasvěcen do tajemství). Nakonec Steve Brown, prodavač v knihkupectví na půl úvazku, vytušil, že King je ve skutečnosti i Bachman, a konfrontoval Kinga se svým objevem.

   
Podsekce
BIOGRAFIE
RICHARD BACHMAN
ROZHOVORY
ČASTÉ OTÁZKY
 
Změň skin:  
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena