Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
OsvíceníKomentáře
Názor

Knihu jsem četl, ale film viděl jen částečně, ale už podle toho jde poznat, že Stephen King scénář nepsal. Kdo jiný může podat děj knihy ve filmovém zpracování lépe, než sám autor...

wewe
30.12.2010 23:47
   
Osvícení

Kniha byla naprosto skvělá, ale od filmu sem čekala něco víc. Tatínek, kterej se měl zbláznit postupně, byl šílenej už od začátku. :-)

Petra Černá
4.2.2010 10:26
   
masakr

velice zdarne povedeny film...postaveny na zakladu predlohy a herecke schopnisti jacka nicholsona...doporucuju v puvodnim zneni..

asdfghjkl
26.5.2009 11:11
   
Nic moc

Tak tenhle filmek se mi moc nelíbil.

Maybe
10.9.2007 19:40
   
Osvícení-Moje první láska...:)

Mno, tenhlke film byl můj první a musím připustit, že jsem se z něj dloouho vzpamatovávala. Njn, bylo mi 8. Hned potom jsem si ho přečetla a tím to všechno začalo....
Díky bohu!

Malwa
31.5.2007 13:15
   
Osvícení

Tak film Osvícení je opravdu vynikající.Hlavně herecký výkon Jacka Nicholsona je fenomenální.

Marek Červeňák
7.4.2007 20:34
   
Lepší průměr

I když se film (hlavně v závěru) trochu odchyluje od knihy,tak se nejedná o žádný propadák,spíše naopak.Už jen Kubrick a Nicholson zaručují určitý standart a kvalitu.Skvěle vybrané prostředí,ateliéry a také hudba.

Roman Kažmír
14.9.2006 10:18
   
Super film

Kubricků film jsem viděl až po přečtení Kingovy předlohy. Po prvotním zklamání, že se knihy moc nedrží, na mě zapůsobila dramatická atmosféra filmu. Je to sice víc psychothriller o stále šílenějším a šílenějším tatínkovi, ale vlastně o dost lepší než knížka.

Markýz
4.9.2006 18:38
   
Kubrickovi Osvícení

Možná se mnou ostatní nebudou souhlasit, ale ve mně Kubrickův film zanechal dobrý dojem (možná též proto, že jsem jej shlédnul dříve, než jsem přečetl knihu). Nelze ho, dle mého názoru posuzovat, jako důslednou adaptaci Kingova románu, ale jako film na motivy knihy Osvícení.U filmu jsem hlavně ocenil tísnivou atmosféru, ve které se děj odehrává a která na mě působila podobně jako atmosféra knižní předlohy a výběr J. Nicholsona do role Jacka Torrance. Na druhou stranu je nutné přiznat, že některé souvislosti opravdu ve filmu chyběly a bez znalosti knižní předlohy asi divák vazby mezi ztvárněnými událostmi nemůže do důsledku pochopit, rovněž musím poukázat na výběr herečky, která ztvárnila Wendy - v některých scénách jsem se jejího výrazu bál víc než celého Jacka Torrance. Nicméně Osvícení rozhodně patří mezi nejzdařilejší filmy natočené podle Kinga.

Gift
1.9.2006 09:51
   
Kubrick vs.Garris?

Osvícení... mnou první přečtená kniha - seznámení se Stephenem. Úžasné a "vychytané". Pohltilo mě to. Co se filmu týče, myslím, že film z roku 1997 od Micka Garrise je povedenější.

Eva Zuzánková
15.1.2006 19:06
   
Rozhodně kniha!

Neříkám, že by byl film nějak špatný, ale je to spíš řadový horor. Kniha je 1000krát lepší. Já jsem nejdřív četl knihu a film mi už tak dobrý nepřišel, poněvadž kniha nastavila dost vysokou laťku. Dost věcí Kubrick vynechal a to bohužel i tak, že nebyly jasné některé souvislosti. Při knize sem se bál tedy mnohem víc (jinak u mě je to většinou naopak).

Vojtěch Juška
14.6.2005 10:53
   
Film nebo knížka?

No, těm, kdo neviděli film ani nečetli knížku doporučuju přečíst si knížku, protože je o 100% lepší. Na film S.K. byl docela nudnej a upřímně krev valící se ze dveří a bludiště místo soch, to bylo dost trapný.

Šárka Janouškovcová
4.5.2005 17:51
   
Kniha versus film

Jednou jsme byli na chatě a večer jsme neměli co dělat tak sme se rozhodli pro film. Osvícení stálo fakt za to, docela brutální filmeček před spaním a dá se z něj pochopit dost věcí lépe než z knihy, kterou jsem si potom koupila. U Osvícení to tak je. Já osobně raději čtu, ale film mě zaujal víc a je více propracovaný než kniha. Ty dvojčátka a valící se krev po chodbě:-)

Petra Jančíková
19.5.2004 16:17
   
Nové Osvícení

Ve videopujcovne me trklo do oci novejsi ztvarneni knihy Osviceni. Jedna se o dvoudilnou serii po 104 minutach. Nutno dodat, ze v nem je z knihy mnohem vice veci nez v Kubrickove Osviceni a ze je dejove o mnoho kvalitnejsi. Dokonce si v nem zahral i Stephen King. Ja osobne jsem ho nezaregistroval, lec v titulkach byl uveden:o) Opravdu vrele doporucuji.

Porsche
17.12.2003 15:33
   
 14 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Plakáty
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Salem's Lot
Kostlivec
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
85.8% (123 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena