Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Pavučina snůKomentáře
Hodnocení

Tento film se buďto někomu hodně líbí a niokomu vůbec. Třeba mě se líbí. Takže, když vidim třeba, že někdo dal 100% a někdo 30% vůbec se nedivím. ;)

Kvis
30.9.2007 20:20
   
Bohužel nic moc

Tak jak je kniha výnorná,tak tenhle film je nepovedený .


Maybe
10.9.2007 19:46
   
Zklamání..

Doporučila bych to snad jen milovníkům bezduchých béčkových filmů.. Atmosféra z knihy tam není, ikdyž jsem se snažila ji tam najít co to šlo.

grundlik
7.6.2007 11:42
   
Dobrý

Určitě lepší než "Tajemné okno" kde byl ten konec opravdu zmršený, ale i tak to byl blbej konec. Celkově ve filmu mi chyběla telepatie způsobená byrusem (ten ve filmu prakticky nehrál roli) a z toho vyplývající honička v autech. A taky trošku popis pocitů u ETků(např. při zjištění pana Šedého že vodojem je pryč) Ale na druhou stranu je dobré že se většinu děje se filmaři drželi knížky, no, jak říkám trochu to zkazil ten konec...

funtom
22.1.2007 15:44
   
Re: Jan Hrbek

NO, vzhelem k tomu, že film je natočen, podle Knihy Pavučina Snů od Stephena Kinga, je celkem pochopitelné, že je to podobné té knížce...
Takže to nebylo ani tak kopírování, jako záměr =D :)

Michele Tkáčová
29.11.2006 18:51
   
Pavučina snů....byl sen :)

Kniha je fak úžasná... to mi dalo fakt zabrat, musím se přiznat že se mi první do rukou dostal film, ale kniha mě nadchla tak nějak ví, film byl jen zlomkem knihy! Knížka se utápěla do úžasných míst mysli, kam se film ani nemohl dostat. fakt se mi líbilo, jak se Jonesy/Šedý nahltal slaniny :) to mu muselo dát zabrat :) moc se mi líbilo, jak se pan Šedý stával lidským a užíval si emoce, ale zároveň se užíral tím, co se z něj stává... v knížce je to tak dokonale popsané :) ... no nic, knižka je lepší než film, ale film je dobrý průvodce pro ty, kteří nemají čas :)

samara
25.11.2006 23:08
   
cekal jsem vic

Bohuzel zde se dle meho nazoru nepovedl jiz scenar, ktery je na Kinga velmi podprumerny. Filmove zpracovani kopiruje knihu.

Jan Hrbek
20.11.2006 13:18
   
zase zadna slava

zas zkazenej film.Mozna se to da brat jako prumer.Ma i horsi filmy.A ja ani nemam moc rada tenhle tip filmu.Ale knizka je samozrejme tisickrat lepsi.pa

Tercasek
5.1.2006 04:03
   
Není to taková katastrofa

Chtěla bych předem říct, že nejsem milovnice béčkových hororů (nebo spíš céčkových hororů), jak je někdy PS označována.
Ale v tomhle případě je to trochu nespravedlivě přidělená nálepka, za kterou, bohužel, stojí dost lidí s názorem typu "říkají to všichni, tak to budu říkat taky". I když se najdou i jedinci, kteří si na to udělají vlastní názor - ať už kladný nebo záporný - a nepodléhají davovému znechucení příspěvky typu "Hrůza!!!" nebo "Ušetřte svoje peníze" a tp. Skvělým příkladem nahuštěnosti těchle typů příspěvků je třeba IMDb :-/. Když už někdo kritizuje, tak ať napíše CO se mu přesně nelíbí. Nikomu to nechci brát - jen mi vadí, že se něco podsouvá ostatním.
Je jistě pravda, že dost věcí je pozměněno/chybí/je tam navíc, ale to neznamená, že je to automaticky špatně. Jak měl asi Kasdan a spol. nacpat šestset stran do filmu? To by nezachránila ani trojnásobná stopáž Titanicu. Kdo se dívá na PS s dabingem, tak opravdu nedělá moc dobře. Ostatně jako u většiny dnes dabovaných filmů. Radši si půjčte originál.
Začátek byl výborný, skoro mě to až překvapilo. Obsazení je dobré - hlavně Donnie Wahlberg (opravdu dobře hraje dospělého Dudditse), Jason Lee (párátka, hlášky) a Timothy Olyphant (hlášky a alkoholizmus ;-)). Freeman mi nevadí a nechci ho mít zaškatulkovaného jen do jeho "typických" rolí a odsuzovat další. U Damiana Lewise se určitě inspirovali rozhovorem Sméagola/Gluma ve Dvou věžích. Zajímalo by mě, jak by to kritici téhle scény ve filmu udělali. Velmi mě mrzelo, že scén s Jonesym/Mr Grayem nebylo ve filmu víc. Skladiště paměti se mi velmi líbilo. Trochu přehmatem je to, že to vypadá, jako by po Jonesyho nehodě vyrazili do Díry ve zdi další den. To zrovna není dobře udělané. Jedna kamarádka (a to, prosím, velká milovnice velmi kvalitních knih a filmů), která nečetla knihu a viděla pouze film byla trochu zmatená. Kasdan nejspíš předpokládal, že všichni diváci četli knihu stejně jako v některých scénách Jackson v LotRovi. Jenže opak je pravdou. Najde se dost jedinců, kteří o SEK ani neslyšeli. Ale na konci jsem taky dostávala tik v oku. Duddits a Mr Gray se tím snížili na hranici trapných MZ. Owen sestřelí pistolí vojenský vrtulník? Hmm... to je sice slušný výkon ale je to trapné a hlavně je to blbost. Ale na DVD je alternativní konec, který se více drží knihy. Nakonec se nabízí ještě další alternativa - kdo se na to nechce dívat a předem ví, že se mu to nebude líbit, tak nemusí, nikdo ho k tomu přeci netlačí. ;-)

Rogue
16.2.2005 22:18
   
Tak jak byla kniha skvela, tak je film ubohy...

... a docela me to mrzi. Takhle zmrvit tak kvalitni pribeh jsem uz dlouho nevidel! Ani jeden z hercu mi tam nesedl a jejich vykony byly podprumerne, velice podprumerne! Dabing mi taky absolutne nesedl, takze ve finale musim hodnotit jako jeden z nejhorsich filmu, ktere jsem kdy videl! Opravdu skoda! Kniha se mi libila, ale tohle... Skoda slov :(

DoG
8.2.2005 10:05
   
Mazané

Dost mě mrzelo, že sem tenhle film neviděla v kině, protože ta atmosféra by byla určitě o dost lepší. Podle mě je hodně povedený:-) Knížka bych řekla že byla vážně lepší, některé ty změněné pasáže už nebyly tak kvalitní. Povedl se jim ale Dadits (no teď nevím jak se to píše).

Petra Jančíková
19.5.2004 16:23
   
Škoda změn ve filmu

škoda změn ve filmu!Kniha je zajímavá svým pohledem na američany a na to,že i americky vojak se může zblaznit.V knižce je nadherně popsaná postava s cizákem v hlavě a ve filmu to není tak vystižené.Konec mě ve filmu trochu překvapi,protože je úplně jiny než v knize a dává celému příběhu jiný náhled na věc.Osobně hodnotím 80%.

Jiří Vejpustek
26.4.2004 15:16
   
AU!!!

Každý kdo má trochu rád S.K. by jsi měl přečíst kritiku na film Pavučina snů v časopise DVDMAG č2.myslím si že jsem hodně tolerantní ale tlik špíny a nenávisti nebo spíš ubohosti jsem ještě nežral.

jiri fryml
9.3.2004 21:47
   
dost dobrý

myslím že film je hodně povedený,moc jsem si ho užil.a souhlasím sračkotchoř chyběl.

jiri fryml
2.3.2004 21:30
   
:-(

Tak ako bola kniha vynikajúca tak bol film dodrbany.

Marcel Ambroš
14.2.2004 15:01
   
paráda

pavučinu snů jsem viděla včera a měla jsem docela obavy, jestli se jim podaří zachytit všechno a podle mně se jim to docela povedlo :) jen mi chyběl název sračkotchoři.měla jsem i štěstí na kino, byla to kinokavárna a byl to skvělý zážitek :) doporučuji

Kateřina Machalová
15.8.2003 23:01
   
 16 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Plakáty
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Deštivé období
Deník Ellen Rimbauerové
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
71.4% (87 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena