Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Quicksilverova dálniceRecenze
Dvě průměrné povídky

Jsem velký obdivovatel jak Stephena Kinga, tak i Clive Barkera, z jehož tvorby se mi tají dech a pokaždé mě dokáže překvapit jeho nápady(kde na to ten chlap chodí, říkam si).
V Quicksilverově dálnici na mě jeho dílo zapůsobilo docela slabě, dostavilo se možná i slabé zklamání. Je to průměrná povídka, která se mi jeví neoriginální a tvůrci mohli rozhodně vybrat z lepšího.
Kingova povídka je to samé.
Avšak snímek je velmi dobře natočený a patří mezi nadprůměry. Je originální tím, že příběhy vypráví( jako v Creepshow umrlec) jakýsi Quicksilver, kterého ztvárnil Christopher Lloyd.

80%

Aleš Richter
13.10.2003, 10:07
   
Quicksilverovy příběhy

Povídky z Quicksilverovy dálnice by dobře zapadly mezi ty ze seriálů typu Příběhy ze záhrobí. Obě jsou nanejvýš o trochu víc než průměrné, do značné míry s nijak šokujícím rozuzlením, ale výborně natočené a s kvalitními hereckými výkony. Ačkoliv se mi filmy podle Barkera nikdy nelíbily (a myslím, že by mě moc neuchvátili ani jejich předlohy), musím přiznat, že Barkerův příspěvek v Quicksilverově dálnici je o poznání lepší než Kingův, (zřejmě by se víc líbil i celé Addamsovic famílii :-) ) byť oba dva jsou poměrně dobře předvídatelné.

70%

Petr Dušek
8.1.2002, 23:23
   
 2 recenzí
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Plakáty
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Náklaďáky
Osvícení
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
77% (10 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 5 lidí

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena