Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Salem's LotRecenze
Salem´s Lot/Prokletí Salemu

Jelikož jsme četla knižní předlohu, tak mi tento film připadal tak nějak divný, ne špatný ale jiný. Evidentně jsem viděla Director´s cut a to jsem asi neměla dělat protože, se mi to zdálo zbytečně dlouhé, nudné a ke konci už jsem se opravdu těšila až bude konec. Hlavní představitelé ujdou, jen jsem si je představovala poněkud jinak, hlavní hrdina Ben, měl být podle mě černovlasý, ale to je možná jen moje mylná představa. Taky zde spoustu postav z knihy chybí, ale možná je to dobře protože jinak by film možná byl ještě delší. Z filmu jsem měla nějak dojem, že je poskladaný z určitých scén z knihy, které mi nějak nepasovali k sobě. První půlka byla rozhodně lepší než ta druhá. Myslím, že to šlo natočit jinak a lépe.

40%

ZuzikD
20.4.2009, 09:59
   
Kdo že?... Upír

Viděl jsem upíra, sál mi krev a já vzlykal a měl strach. Jeho mocný stisk mě přinutil zmáčknout "STOP", ale poté mi něco pravilo do duše -"PLAY"
Tak tedy Play.
Nadějný spisovatel se svým synem se vypraví na dalekou cestu za novým domovem. Když dorazí do tajemného městečka Jerusalem, pro starousedlíky dávno toto místo dostalo lehčí jméno "Salem",
spisovatel se svým synkem si vyhlédnou přijemnou láskou oplývající zbořeninu na okraji toho malebného městečka. Pomalu se pouštějí do opravy domu, ale zároveň se ve městě (lidé)také ubírají k opravě, promiňte "popravě" svého dobytka, ale tak strašné to vlastně není, jenom mu zaživa vysají určité procento krve. Krávy jsou malátné a oslabené, ale žijí. Měšťané nemají rádi nové lidi a nemají rádi děti. Zlo navštíví i malou zbořeninu a tam to začíná.
Obrazy minulosti, dávné vzpomínky, bolest a krev. Ona ta krev tam je a je i ve vašem těle samozřejmě.
CO se opravdu děje v Salemu?
Kdo jsou ti lidé co v něm žijí?
Odkud přišli?
A kam směřují?
Starý Harvey

100%

JARA
16.6.2004, 19:38
   
Zdlouhavé

Vyděl jsem tenhle film asi před 5 lety, když jsem pracoval ve vidopůjčovně. Co můžu říct... slabota. Film je ze začátku hodně dlouhavej a chvílema dokonce nudnej. Osobně si myslím, že pozdější TV adaptace dopadly daleko líp. Ale je to King, tak proto slabej podprůměr.

40%

Zdeněk Zeman
25.1.2004, 23:11
   
Zbytečně dlouhá minisérie

Sestřihanou verzi na celovečerní film jsem bohužel neměl možnost shlédnout.Možná by byla lepší,jelikož minisérie Salem´s lot se mi zdá zbytečně protahovaná,někdy až únavná.Příběh se sice drží zuby nechty Kingova románu, avšak některé scény mohly být zkráceny či úplně vynechány.Proto jsem docela rád, že jsem se doslechl o remaku, který by se měl v nejbližší době objevit.
Trochu mi to připomíná remak Osvícení.Akorát opačně,protože Kubrickovo původní Osvícení byl celovečerní film, zato remake Osvícení byla minisérie.
Jinak film sám o sobě má jistě i své klady.
Filmové efekty jsou na tehdejší filmařské možnosti velice dobré.

80%

Aleš Richter
8.10.2003, 14:16
   
Upírská podívaná

Měl jsem možnost vidět obě verze tohoto filmu - sestříhanou i (zřejmě) kompletní minisérii. Drží se poměrně věrně předlohy až na úvodní a finální sekvence, kterými chtěl autor nejspíš celý příběh posunout někam jinam - ovšem co měly přesně znamenat, to jsem třeba já nepochopil. V sestříhané verzi zase nemusí být všechno jasné tomu, kdo nečetl knihu. Jinak jde o průměrně dobrou hororovou podívanou pro ty, kteří jsou už příliš znuděni donekonečna remakovaným Drákulou Brama Stokera, ale chtějí se dál nechat děsit upíry.

70%

Petr Dušek
8.1.2002, 23:19
   
 5 recenzí
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Plakáty
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Carrie
Osvícení
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
70.7% (30 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena