Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Stůj při měRecenze
Stůj při mě

Tenhle film jsem viděla celkem dávno, v době kdy jsem se o Kingovo psaní ještě nezajímala. Film se mi už v té době moc líbil, hlavně mě tam zaujal u mladý Sutherland. Když sem se o pár let prokousávala Nadaným žákem od Kinga, díky příběhu tělo se mi opět vybavil film Stůj při mě. Klidně bych se na něj ráda podívala znovu, teď po přečtení knihy.

90%

S1M0NE
3.2.2008, 10:47
   
Nádhera

Tento film jsem měl možnost nedávno shlédnout. Mohu říct, že mě absolutně uchvátil. Tento film nemá promyšlený příběh plný zvratů, nemá (až na dvě výjimky) herecké hvězdy, přesto však pouze ignorant může říct, že ten film je o ničem... Nádherná příroda, charismatičtí hrdinové, úžasná hudba...pocit nostalgie...s tímhle filmem se stotožníte, to vám garantuji... Úžasné. Na takovýhle film se nezapomíná. Když přičtu navíc ještě mladého Kiefere Sutherlanda v roli Esa Merilla, musí vám být jasné, že tenhle film nemá cenu si nechat ujít...

100%

Martin Plachý
30.1.2006, 16:26
   
Jeden z najlepších filmov

Počas vianočných sviatkov ma zadržiavala doma nepríjemná suchá chrípka s mohutným kašľom. Tento čas som okrem iného využil na pozretie si filmu "Stand by me" na motívy novely "The body" od Stephena Kinga, na ktorý som sa hrozne tešil už dlhý čas.
"Stand by me" je síce staršia, už takmer 20 ročná snímka (1986), ale podľa mňa sa jedná o jedno z najlepšie sfilmovaných Kingových diel, ktorému sa môže súčasná hollywoodska produkcia ako napríklad "Dreamcatcher" alebo "Secret Window" akurát tak pozerať z diaľky na chrbát.
Je to jednoduchý ale o to krajší príbeh štyroch chlapcov Gordieho, Chrisa, Teddieho a Verna, žijúcich v malom americkom mestečku Castle Rock, v ktorom prežívajú svoje posledné skutočné leto detstva, ktoré zavŕšia ohromujúcou dobrodružnou výpravou...
Tento film okrem vzdania holdu úprimnému priateľstvu skvele zachycuje ospalú atmosféru amerického malomesta koncom 50-tych rokov, ktorú podfarbujú aj vynikajúce dobové hity. Za zmienku stojí aj krásna príroda v ktorej sa dej odohráva.
Snímku som si pozrel tri krát za sebou a bol som ňou úplne uchvátený. Našiel som si tam mnoho z môjho vlastného detstva, a myslím, že nostalgia bola do určitej miery zámerom celého filmu.

90%

Marcos
1.1.2005, 16:18
   
Stůj při mě

Naprosto perfektní ( a dojemné ) zpracování díla. Název se mi líbí daleko víc než název Tělo. Zřejmě je název odvozen od poslední písně ( Stand Be Me, která je mimochodem skvělá ). Jak nemám rád české překlady, které s filmem nemají nic společného, toto je světlá výjimka.
Příběh je velice věrný knize a má nádhernou ,, pohodovou atmosféru,,. Dětští hrdinové hrají opravdu sami sebe a scéna s Čunasem je možná ještě lepší než ve filmu.
Film mě opravdu nadchl, a poku někdo nebude vědět, který film od Kinga shlédnou, tak tento vřele doporučuji ( tedy kromě Shawsanku a Zelené míle).

100%

Jan Černoš
18.2.2004, 11:58
   
cooll

tento ilm som videl velmi davno a netusil som ze je to king/.Akonahle som ho vsak spoznal bolo mi to jasne.Rovnako ako pri shawshanku /nevim ci to pisem dobre/ som si bol isty ze v tom ma prsty King.A cuduj sa svete ma.
Novela je fakticky perfect. ale film hmm
dovolim si tvrdit ze ako malo veci z kingovej tvorby je lepsi.Spracovanie poviedky pomsta cunase hogana je cooool.
film presne vystihol nalady v novele.
po kuknuti takehoto diela som rad ze zijem a depresie opadaju a opadaju /co natom ze ma nechala frajerka a zdochol pes oooo/

100%

sedý_duch
18.12.2003, 17:47
   
Stůj při mě

Příběh čtyř kamarádů, kteří se rozhodnou jít hledat tělo mrtvého chlapce, kterého srazil vlak. Myslím, že film se velice povedl a je stejně dobrý jako kniha. Nejen výkony čtyř hlavních hrdinů, ale i ve vedlejší roli Esa Merilla - Kiefer Sunderland, jsou velice dobré. Výborná je na filmu i hudba, které přesně zapadá do uvedené doby starého dobrého rockenrollu. Tento film bych hodnotil vysoce pozitivně.

90%

Jan Chrudimský
1.10.2003, 07:43
   
 6 recenzí
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Plakáty
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Kočičí oko
Maximální rychlost
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
89.8% (49 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 3 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena