HOROR.revue - speciál československého webu Stephena Kinga
Nový román Puls pod stromeček

Nakladatelství Dobrovský-Beta přichystalo na předvánoční trh lahůdku v podobě zatím posledního románu Stephena Kinga Cell. Ústředním motivem knihy, česky nazvané Puls, je záhadný jev, který se šíří mobilními telefony a který způsobí celosvětovou zkázu. Český překlad by se měl v knihkupectvích objevit již 12. prosince. Pokud tedy stále dumáte, co sobě nebo jiným pod vánoční stromeček, může být právě tato kniha dobrým tipem.

Petr Dušek
29.11.2006, 22:41
celkem 11 komentářů     
Bezruči v Praze s Misery

V pátek 3. listopadu 2006 od 18 hodin uvede v pražském Divadle v Celetné divadelní společnost Petra Bezruče z Ostravy úspěšnou adaptaci románu Stephena Kinga Misery v režii Andrzeje Celińského. V hlavních rolích se představí Alena Sasínová-Polarczyk a Jan Vlas. Nenechte si určitě ujít tuto mimořádnou příležitost.

Petr Dušek
31.10.2006, 19:18
celkem 2 komentáře     
Fanoušci Temné věže se dočkali

Fanoušci ságy Kingovy Temné věže se konečně dočkali. V tomto týdnu se totiž na trh dostal závěrečný sedmý a stejnojmenný díl, uzavírající dlouhé putování pistolníka Rolanda na cestě k Věži. Knihu vydává nakladatelství Beta-Dobrovský v překladu Lindy Bartoškové a je k dostání v každém lepším knihkupectví.

Petr Dušek
21.7.2006, 20:23
celkem 11 komentářů     
Rob Zombie natočí Halloween 9

Hudebník a v poslední době také filmař Rob Zombie bude režisérem, scénáristou i autorem hudby již devátého pokračování filmu Halloween. Podle Zombieho má film potěšit zejména fanoušky klasických dílů, ale zároveň zahájit zcela novou kapitolu ságy o Michaelu Myersovi. Děj filmu se zaměří na události odehrávající se před prvním Carpenterovým filmem, na Michaelovu rodinu a na to, jak se postrach temných nocí stal vlastně masovým vrahem. Datum premiéry je předběžně stanoveno na říjen 2007.

Petr Dušek
28.6.2006, 20:20
celkem 0 komentářů     
Jedovatí hadi na palubě

18. srpna startuje v amerických kinech film Snakes On A Plane o smrtelně jedovatých hadech, kteří zamoří jedno letadlo. Režisérem byl David R. Ellis (Nezvratný osud 2) a v hlavní roli se můžeme těšit na Samuel L. Jacksona. Na oficiální stránce se pochopitelně můžete dozvědět další informace.

Petr Dušek
28.6.2006, 20:00
celkem 0 komentářů     
Kněz na stopě upírů

Začátkem října začne natáčet Andrew Douglas (remake Texaského masakru motorovou pilou) upírský western Priest podle scénáře Cory Goodmana a na motivy manga komiksů od Min-Woo Hyunga. Zápletka pojednává o knězi, který se vzepře církevním zákonům a začne honit upíry, kteří mu unesli neteř.

Petr Dušek
28.6.2006, 20:00
celkem 0 komentářů     
Jak to tenkrát bylo v Jilmové ulici

Robert Englund, představitel Freddy Kruegera v sérii filmů Noční můra v Elm Street uvedl v rozhovoru pro hororový magazín Fangoria, že ještě před plánovaným pokračováním filmu Freddy vs. Jason se uvažuje o natočení prequelu klasické Noční můry, která by měla zachytit, jak to vlastně všechno začalo. Film má údajně režírovat John McNaughton (Henry: portrét masového vraha).

Petr Dušek
26.6.2006, 22:00
celkem 0 komentářů     
Krvežíznivé ovečky z Nového Zélandu

Zdá se, že Peter Jackson má své pokračovatele. Jedním z nich může být Jonathan King, který stejně jako oskarový Jackson pochází z kraje pohádkových lesů a hor, a který zde právě natáčí svůj první hraný film Black Sheep o ovcích, které se vymknou jakémusi experimentu a začnou prahnout po lidské krvi. Speciální efekty má na starosti stejný tým, který se podílel ve velké míře také na novém King Kongovi.

Petr Dušek
22.6.2006, 20:10
celkem 0 komentářů     
Tajemný vrah s hákem se vrací

Známá vyvražďovačka Tajemství loňského léta se dočkala třetího pokračování. Snímek I’ll Always Know What You Did Last Summer jde tentokrát pouze do videodistribuce, která bude zahájena 1. srpna. Jak už to u třetích pokračování bývá, můžeme čekat notně vyčpělou zápletku – parta teenagerů nešťastnou náhodou zabije kamaráda a tato smrt má jako obvykle zůstat utajena. Po roce se ale objevuje mstitel s hákem, který očividně ví, co se loni v létě stalo…

Petr Dušek
22.6.2006, 20:00
celkem 0 komentářů     
Argentova trilogie Tři Matky se po letech uzavírá

Italský klasik filmového hororu Dario Argento se chystá na natáčení filmu The Mother of Tears, příběhu o čarodějnicích a sebevraždách, zasazeném do současného Říma, který je označován za třetí volné pokračování kultovní trilogie „Tři Matky“ (viz Suspiria a Inferno). Na scénáři s Argentem spolupracovali Jace Anderson a Adam Gierasch (Vraždy bez záruky). „Bude to špičkový Argento. Perfektní záležitost,“ říká koproducent filmu Giampalo Letta.

Petr Dušek
22.6.2006, 02:00
celkem 0 komentářů     
  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 23
Podsekce
REVUE
AKTUALITY
ČLÁNKY
 
Změň skin:  
Obsah
Nový román Puls pod stromeček
Bezruči v Praze s Misery
Fanoušci Temné věže se dočkali
Rob Zombie natočí Halloween 9
Jedovatí hadi na palubě
Kněz na stopě upírů
Jak to tenkrát bylo v Jilmové ulici
Krvežíznivé ovečky z Nového Zélandu
Tajemný vrah s hákem se vrací
Argentova trilogie Tři Matky se po letech uzavírá

Napsat článek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena