HOROR.revue - speciál československého webu Stephena Kinga
Co nechává King za sebou

Koncem května 2005 má vyjít limitovaná edice sbírky sestavené slavným Ed McBainem nazvaná Transgressions. Téměř devítiset stránkový svazek bude obsahovat kromě jiných autorů (Jeffery Deaver, John Farris, Lawrence Block aj.) také novinku Stephena Kinga Co nechávají za sebou (The Things They Left Behind). Bude pojednávat o člověku, který se bezprostředně po newyorském neštěstí dokáže smířit s jeho následky.

Petr Dušek
10.1.2005, 19:33
celkem 2 komentáře     
Začalo natáčení Beznaděje

Přesně na Halloweena začalo dlouho oddalované natáčení tříhodinového filmu Beznaděj na motivy Kingova románu pro TV stanici ABC. Na režisérské stoličce sedí Mick Garris a není to poprvé, co si vybral adaptaci Kingova díla (naposledy točil např. film Jízda na Střele). V hlavních rolích uvidíme například Cliffa Robertsona, Toma Skerritta, Annabeth Gishovou, Rona Perlmana a Stevena Webera.

Petr Dušek
2.11.2004, 15:00
celkem 3 komentáře     
Remake filmu Mlha

Remaky vládnou světem (alespoň americké kinematografie) a aby jich nebylo málo, chystá se nová verze hororu Mlha (The Fog), který natočil v roce 1980 John Carpenter. Podrobnosti nejsou dosud známé, jisté však je, že Carpenter dvakrát do téže řeky nevstoupí.

Petr Dušek
2.11.2004, 14:38
celkem 0 komentářů     
Temná věž 5 česky!

Nakladatelství Beta-Dobrovský v minulých dnech vydalo dlouho slibované a dlouho očekávané páté pokračování Temné věže s podtitulem Vlci z Cally. Takže pokud i vy patříte k těm, kteří netrpělivě prahnou po dalších dobrodružstvích pistolníků v čele s Rolandem, rozhodně neoddalujte nákup knihy. Získat ji můžete například přímo v e-shopu nakladatelství za 269 Kč.

Petr Dušek
17.10.2004, 22:02
celkem 4 komentáře     
Temná věž kompletní

Fanoušci Temné věže se po více než dvaceti letech, které uplynuly od vydání prvního dílu, právě dnes dočkaly. Na trh (nutno dodat, že bohužel zatím jen americký) přichází sedmé, poslední pokračování. Není jistě náhodou, že tento díl přichází na trh v den Kingových 57. narozenin. Čeští příznivci se momentálně můžou těšit na páté pokračování, které Beta vydá na podzim a šesté na sebe prý nenechá dlouho čekat - vyjde už na jaře příštího roku!

Petr Dušek
21.9.2004, 16:21
celkem 12 komentářů     
Nová povídka v listopadu

Nová povídka Stephena Kinga má název Lisey a blázen (Lisey and the Madman a v listopadu se objeví v antologii Michaela Chabona McSweeney\'s Enchanted Chamber of Astonishing Stories.

Petr Dušek
21.9.2004, 16:14
celkem 0 komentářů     
Nová novela

V minulých dnech vyšla v USA antologie s From the Borderlands, která kromě jiného obsahuje i novou novelu Stephena Kinga. Kniha vyhrála cenu Brama Stokera jako nejlepší antologie roku.

Petr Dušek
21.9.2004, 16:09
celkem 0 komentářů     
Válka světů ála Spielberg

Steven Spielberg (Jurský park, Čelisti) se chystá pracovat na remaku slavného sci-fi filmu Válka světů pod názvem Out Of The Night. Film má mít jeden z nejvyšších rozpočtů - přes 200 milionů dolarů.

Petr Dušek
21.9.2004, 16:00
celkem 0 komentářů     
Doom ve filmu

Slavná herní série Doom se dočká své filmové podoby. Natáčení začíná koncem příštího měsíce a v jedné z hlavních rolí se přestaví Karl Urban. Režisérem filmu bude Andrzej Bartkowiak.

Petr Dušek
21.9.2004, 15:55
celkem 0 komentářů     
Jízda na Střele do kin

1. října vstoupí do amerických kin snímek Micka Garrise Jízda na Střele natočený podle stejnojmenné novely Stephena Kinga. V roli Alana Parkera uvidíme Jonathana Jacksona (Insomnia) a George Stauba si zahrál David Arquette (Vřískot 1-3). O českém uvedení filmu bohužel zatím nejsou žádné zprávy.


Oficiální stránky filmu Jízda na střele / Oficiální stránky filmu Jízda na střele - nová verze

Petr Dušek
16.9.2004, 08:50
celkem 2 komentáře     
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 23
Podsekce
REVUE
AKTUALITY
ČLÁNKY
 
Změň skin:  
Obsah
Co nechává King za sebou
Začalo natáčení Beznaděje
Remake filmu Mlha
Temná věž 5 česky!
Temná věž kompletní
Nová povídka v listopadu
Nová novela
Válka světů ála Spielberg
Doom ve filmu
Jízda na Střele do kin

Napsat článek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena