HOROR.revue - speciál československého webu Stephena Kinga
Úsvit mrtvýchRECENZE

Když je v pekle přeplněno.

Jak by se Vám líbilo ráno vstát, vidět zemřít a následně obživnout svého snoubence, seznámit se s novými energií nabitými lidmi a nakonec zjistit, že v pekle je tak nějak... přeplněno?

Měl jsem to štěstí, že jsem v okruhu svých přátel patřil mezi fandy George Romera, tak si asi dovedete představit, jak jsem se na tuhle předělávku klepal.

Myslím, že se jedná o první opravdu ryzí survival horor, který se dostal do našich kin. To, co mělo být předvedeno v Resident Evil, dovedl režisér Zack Snyder k dokonalosti. Film sice nemá takový spád, jak by mnozí očekávali, ale momenty, kdy mladá dívka ztratí otce a ihned na to hraje pohodová muzika, patří k opravdovým filmovým zážitkům. Napětí a akci střídá sarkazmus a nakonec to vše skončí... jak jinak než stylově.

Amerika konečně předvedla, že má na to, aby předvedla, že není až takový problém trumfnout evropských \"28 poté\".

Hrdinové se ve filmu chovají tak, jak by se zřejmě choval běžný člověk, (teda doufám - \"každej den se nepoštěstí utíkat před hladovejma týpkama se špatnou pletí, kteří by rádi ochutnali... jo přesně to\"), tím také nejsou ani tak hrdiny, ale spíš obyčejnými Američany, kteří se náhodou dostali do očistce a nevědí, co dál.

Poté, co jsem viděl tento film, už si pomalu vyhlížím pěkný koutek v Tescu...

90%Dawn Of The Dead, USA, 2004, režie: Zack Snyder, scénář: George A. Romero, James Gunn , hrají: Ving Rhames, Mekhi Phifer, Sarah Polley, Lindy Booth, Ty Burrell, Jake Weber, Boyd Banks, Hannah Lochner...

Radek Hlista
28.11.2004, 22:14
celkem 4 komentáře     
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
REVUE
AKTUALITY
ČLÁNKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hněv duší
Hra na schovávačku
Kruh 2
Exorcista - počiatok
Nenávisť
Oko 2
Zombie a dům 1000 mrtvol
Peter Straub: Ghost Story
Úsvit mrtvých
Oko

Napsat článek

1 | 2 | 3 | 4 | 5
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 3 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena