HOROR.revue - speciál československého webu Stephena Kinga
Oko 2RECENZE

Výborná asijská duchařinka

Bratři Pangové pro nás připravili další duchařskou lahůdku. Po prvním dílu Oko přicházejí s pokračováním a šušká se něco o třetím dílu, který by měl mít název The Eye 10. Já jsem pro vás připravil recenzi druhého dílu. Tak se, prosím, pohodlně usaďte!

„Můžete je vidět pouze ve dvou různých momentech…, když jste blízko smrti, a když žena čeká dítě.“

Joey Cheng je mladá žena, těžce nesoucí neshody se svým přítelem Samem. Po pár nevydařených telefonátech se Samem se Joey pokusí o sebevraždu. Zachrání se. Pokusy spojit se se Samem jsou stále neúspěšné, dokonce jí ani nebere telefon a nejeví o ni žádný zájem. Joey posléze zjistí, že je těhotná. Chce jít na potrat, ale rozmyslí si to. Celý příběh se začíná točit kolem Joey, jejího nenarozeného dítěte a neznámé ženy, která se hlavní hrdince stále více zjevuje.

Příběh je rozdělen do pěti částí, které na sebe plynule navazují. První část - doba před zjištěním těhotenství, druhá část – 1. měsíc těhotenství, třetí část – 3. měsíc těhotenství, čtvrtá část – 8. měsíc těhotenství a část pátá – porod. Každá část nám poodhaluje stále více informací o tom, co se stalo s Joey, když se pokusila o sebevraždu, koho při tom spatřila, proč se jí od té doby stále častěji zjevují postavy lidí, které nikdo jiný nevidí a proč se jí stále častěji zjevuje jedna postava ženy, která, zdá se, naši hrdinku chrání?

Oko 2 by se dalo charakterizovat jedním slovem „duchařinka“. To by rozhodně nestačilo. Já bych osobně přidal „výborná“. Strach není budován postupně. Od chvíle, kdy se něco stane se vám hrůza zaryje pod kůži a vypadá to, že ani po skončení filmu se vás nechce pustit. Všechny události ve filmu mají svoji spojitost a vytváří dějový celek, i když to občas vypadá, že tam jsou jen aby vás vystrašily. Spousta těchto událostí bude umocněna vaším úlekem a to se nebojte, že jich bude málo. Duchové jsou zde ve své stále klasičtější formě, kterou rozvinuli Asijští autoři.(Kdybych měl doporučit přece nějakou inovaci v tomto směru, musím vám doporučit film Ju-on: The Grudge).

Druhý díl The Eye se může pochlubit výborným dějem, který svým obsahem nenavazuje na svůj první díl, kvalitní hororovou atmosférou, která je opravdu chladivá. Oba díly jsou rozdílné, ale přece jen je pár věcí spojuje a to na co je spousta lidí moc zvědavá, co se děje s našimi dušemi po smrti. Vizuální stránka je dobrá, ale přece jen v prvním dílu byla nová a přijde mi o něco dokonalejší. Možná proto bylo Oko (1) promítáno v art kinech.

Všem doporučuji a zaručuji,že krve je tu opravdu málo,ale strachu si užijete!

80%Režie: Oxide Pang Chun (jako The Pang Brothers), Danny Pang (jako The Pang Brothers), Scénář: Lawrence Cheng (námět), Jo Jo Yuet-chun Hui, The Pang Brothers, Hrají: Eugenia Yuan (Yuen Chi-Kei), Qi Shu (Joey Cheng), Jesdaporn Pholdee (Sam), Philip Kwok (Monk), May Phua (policistka), Rayson Tan (gynekoložka)...

Chose
10.3.2005, 09:09
celkem 1 komentář     
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
REVUE
AKTUALITY
ČLÁNKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hněv duší
Hra na schovávačku
Kruh 2
Exorcista - počiatok
Nenávisť
Oko 2
Zombie a dům 1000 mrtvol
Peter Straub: Ghost Story
Úsvit mrtvých
Oko

Napsat článek

1 | 2 | 3 | 4 | 5
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 4 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena