Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
ZhubniHlavní strana
 
USA: 1984
ČR: 2012 
základní údaje
  • Originální název: Thinner
  • Rok vydání: 1984
  • Typ knihy: Román
český překlad
slovenský překlad
zajímavosti
  • Stephen King napsal román pod pseudonymem Richard Bachman.

  • Poslední Bachmanova kniha vydaná předtím, než zemřel. Několik lidí zaznamenalo v tomto románu podobnost mezi Bachmanem a Kingem, ale byl to bystrý prodavač ve washingtonském knihkupectví jménem Steve Brown, kdo zajel do "Library of Congress" a odhalil jméno Stephena Kinga na jednom z formulářů o autorských právech. Zajímavým faktem je to, že pod jménem Richard Bachman se románu prodalo jen 28 000 výtisků, jakmile se ale na knize objevilo jméno Kinga, počet prodaných výtisků vzrostl desetkrát.
  • Jsou zde zmíněny hororové povídky Stephena Kinga.

recenze čtenářů  

Konečně se ke mě dostala tahle "bachmanovka" a musím říct, že je opět stejně čtivá jako všechna mistrova díla. Začátek je sice pomalejší a tak trošku se vleče a trvá, než čtenáře úplně vtáhne. Pak se to ale rozjede a jak postupně Billy hubne, čtenář se ne a ne odtrhnout. Psychologie sice není tak úplně propracovaná jako jindy, to ale u novrely až tak nevadí. Nechybí nějaký ten děsivý a ryze kingovský popis fyzické proměny člověka, nějaká ta dobrá hláška a zajímavý nápad. Ani jedna z postav není úplně sympatická, což mi malinko vadilo, na druhou stranu to není nikterak zásadní problém. Ginelliho pomsta byla velmi dobře promyšlená, byla ale trošku nepřehledně popsaná, což se mi u Mistra nestává. Body navíc ale získává úplný závěr, který mě odrovnal a zároveň hodně překvapil a nechal hrdinu poletovat v takové černohumorné smyčce. Za mě opět parádní počteníčko, které sice nepatří k těm kingovkám, k nimž bych se vracel, přečíst ho ale není ztrátou času. O tom svědčí i vysoké hodnocení.

80%

callahan
29.8.2012, 14:35
celkem 7 recenzí   
odkazy 
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Talisman
Mlha
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
79.8% (59 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena