Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
MiseryHlavní strana
 
USA: 1987
ČR: 1994 
základní údaje
  • Originální název: Misery
  • Rok vydání: 1987
  • Typ knihy: Román
český překlad
slovenský překlad
zajímavosti
  • King údajně řekl: "Většinu Misery jsem napsal ručně na Kiplingově psacím stole v Brownově hotelu v Londýně. Pak jsem zjistil, že Kipling zemřel u tohoto psacího stolu. To mě tak vystrašilo, že jsem z toho hotelu okamžitě zmizel."
recenze čtenářů  

Paul Sheldon, spisovatel známý svými milostnými romány o dívce Misery, zrovna dopisuje novou knihu a chce si po úmorné práci vyhodit z kopýtka. Na silnici ho však překvapí špatné počasí a po následné nehodě upadne na několik týdnů do bezvědomí. Po celou dobu o něj pečuje bývalá zdravotní sestra Annie Wilkesová žijící v ústraní, která zbožňuje knížky o Misery a vítá možnost starat se o svého nejoblíbenějšího spisovatele. Jak se Paul probouzí k vědomí a je schopen komunikovat, dochází mu, že není nic jiného než lapený pták. Navíc labilita jeho ošetřovatelky vychází na povrch stále v silnějších záchvatech. Annie přinutí Paula pracovat na tom, co je podle ní smyslem jeho spisovatelské existence- další díl Misery. Paul se tedy neochotně ujímá své role Šeherezády a psaním bojuje o další chvíle života. Přestože se děj odehrává pouze na několika metrech čtverečních a ve společnosti dvou postav, napětí by se dalo krájet. King si jako vždy hraje s dokonale vykreslenou psychologií postav. Paul, schopen odkývat vše, jen aby dostal svou dávku léků; a nevyzpytatelná Annie, která v jedné chvíli vesele imituje prasátko, a v druhé vytahuje sekeru. Vřele doporučuji!!!

90%

M.Hrnčiarová
2.1.2011, 15:08
celkem 44 recenzí   
odkazy 
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Dračí oči
Tommyknockeři
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
92.1% (199 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena