Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
TommyknockeřiHlavní strana
 
USA: 1987
ČR: 1997
základní údaje
  • Originální název: Tommyknockers, The
  • Rok vydání: 1987
  • Typ knihy: Román
český překlad
slovenský překlad
  • Dosud žádný nevyšel
zajímavosti
  • Jsou zde zmíněni spisovatelé hororu Peter Straub a Dean Koontz. Je zmíněna rozhlasová stanice WZON. Tuto stanici vlastní Stephen a Tabitha Kingovi. Stephen King je téměř zmíněn jménem, a jeho knihy jsou popsány jako "plné nepravých příšer, hýřící sprostými slovy, jako povídky, které psal ten chlapík co žil v Bangoru." (viz Příběhy z Havenu, Ev Hillman, kapitola 10)
recenze čtenářů  

Ačkoli sci-fi linii Kingovy kariéry moc nemusím, Tommyknockeři patří k jeho velmi dobrým dílům. Začátek je strhující a typicky kingovský, kdy láká k dalšímu a dalšímu čtení. Nechybí tu tradiční atmosféra s předzvěstí něčeho zlého a nenápadné odkazy k tomu, co bude dál. Postava Bobbi a posléze i postava Garda jsou vykresleny jako již tradičně výtečně a čtenáři pak nezbývá než jim fandit. Knize ale bohužel škodí určitá snaha o "ságovitost", která na mě moc nefungovala. Historie městečka Havenu a osudy jeho nejvýznamnějších obyvatel jsou sice nápadité, ale ve výsledku vlastně úplně zbytečné a pouze natahují délku knihy, která opravdu mohla být o chlup kratší. Taktéž konec malinko vyšumí a celkové popisy kosmické lodi mě příliš nechytly. Naopak potěší některé humorné scény a odkazy na některá Kingova předchozí díla, které absolutně neruší. Kdybych si měl vybrat mezi Tommyknockery a Pavučinou snů, volil bych přece jen Tommyknockery, kteří jsou komplexnější a o trošku zajímavější.

70%

callahan
28.3.2014, 00:12
celkem 21 recenzí   
odkazy 
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Misery
Temné vize
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
78.7% (127 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena