Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
SvědectvíHlavní strana
 
USA: 1990
ČR: 1995
základní údaje
  • Originální název: Stand, The
  • Rok vydání: 1990
  • Typ knihy: Román
český překlad
slovenský překlad
  • Dosud žádný nevyšel
zajímavosti
  • V roce 1978 by čtenáři nejspíš moc netoužili po tom, číst 1 200 stránek nějakého románu, dokonce i kdyby byl od Kinga. V roce 1990 se prostě nemohli nabažit autorových slov a King se jim zavděčil vydáním nezkrácené verze Svědectví.
recenze čtenářů  

Konečně jsem přelouskal nezkrácené Svědectví a musím říct, že mě překvapilo, že je to vlastně postapokalyptický sociologický román. King tu opět bravurně pracuje s postavami, kterých je ale zbytečně moc, přesto mi tu chybí takový ten jeho typický echtzáporák (Harold je spíš k politování a není to ryzí záporák, který by chtěl ubližovat, spíš to dělá z donucení a jakéhosi pocitu vyloučení). Jinak tu je ale vše, co od Mistra očekáváme. Poměrně hutná atmosféra, propracovaná psychologie, zajímavé dialogy, skvěle popsané prostředí zpustošeného světa a pochopitelně i dost momentů překvapení. Problém mám jen s délkou, která je trošku přehnaná, protože místy bylo hodně poznat, že je tu dost zbytečné vaty, která by tu být nemusela. K úplné spokojenosti mi taky chyběl nějaký pořádný závěrečný střet, všechno to tak nějak vyšumí do ztracena a ten konec zkrátka není tak intenzivní a dechberoucí, na jaký jsem u Kinga zvyklý. Výsledek je ale výborný, protože napsat tisícistránkovou knihu, při jejímž čtení se nenudíte ani na okmažik, je opravdu umění.

80%

callahan
26.1.2013, 00:31
celkem 32 recenzí   
odkazy 
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Temná půle
Čtyři po půlnoci
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
93.1% (122 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena