Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Strážci zákonaHlavní strana
 
USA: 1996
ČR: 1998
základní údaje
  • Originální název: Regulators, The
  • Rok vydání: 1996
  • Typ knihy: Román
český překlad
slovenský překlad
  • Dosud žádný nevyšel
zajímavosti
  • Stephen King napsal román pod pseudonymem Richard Bachman. Kniha obsahuje mnoho stejných postav jako Beznaděj, a dokonce i zmiňuje Beznaděj. Zlá síla z Beznaděje "Tak" je vtělením zla i v této knize, nicméně obě knihy nejsou jinak v žádném vztahu. King nevzkřísil Bachmana z mrtvých, aby napsal tento román. Strážci zákona byli nalezeni vdovou po Bachmanovi v kartonové krabici, když se chystala přestěhovat. Netřeba říkat, že krabice obsahovala další rukopisy, které by mohly spatřit světlo světa.
recenze čtenářů  

Přiznám se, že Strážci zákona patří k tomu nejhoršímu, co jsem od Kinga (Bachmana) v poslední době četl. Námět je strašlivě zajímavý, o čemž svědčí i první stránky, které navnadí na to, co se bude vlastně dít, nechybí tu typicky kingovské minispoilery a hutná atmosféra. Často je tu znát, že kniha má být jakousi poctou Samu Peckinpahovi a jeho filmům, které svou brutalitou a líčením některých scén Strážce skutečně připomínají. Bohužel postupem času se čtenář začne ztrácet ve velkém množství postav, které jsou více než z poloviny zbytečné, nemají dostatečně rozvinuté osudy a vlastně jsou na Kinga až překvapivě nezajímavé. To, že knihu vydal pod pseudonymem, naprosto chápu, protože jde o román brutální, násilný a bezvýchodný, což je typickým znakem Bachmana. K nejlepším momentům knihy určitě patří osudy tety a autistického chlapce a překvapivě prakticky všechny doplňky klasických kapitol v podobě různých dopisů a deníkových záznamů (výborná pasáž o cestě do opuštěné šachty), kterým nechybí napětí a jsou výborně a výstižně napsány. Jen ty udrží úroveň ve čtivé a nadprůměrné rovině. Nápad s oživením seriálových postav je rozhodně velmi dobrý, jen lehce nevyužitý.

70%

callahan
18.10.2014, 23:19
celkem 11 recenzí   
odkazy 
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Beznaděj
Temná věž IV: Čaroděj a sklo
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
71% (92 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena