Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Čtyři po půlnociHlavní strana
 
USA: 1990
ČR: 2002 
základní údaje
  • Originální název: Four Past Midnight
  • Rok vydání: 1990
  • Typ knihy: Sbírka novel
český překlad
slovenský překlad
zajímavosti
  • Novela Sluneční pes byla napsána jako prolog k poslednímu románu z Castle Rocku Nezbytné věci. Čtenáři zde mohou nalézt řadu známých lidí a zvířat.
recenze čtenářů  

Po úspěšném souboru Čtyři roční doby nám King představuje další sbírku, tentokrát čtyř hororových novel (pro českého čtenáře rozdělených do dvou dílů). První Časožrouti jsou z počátku chaotičtí, ale jakmile se adaptujete do prostředí letadla a poznáte své spolucestující, začíná to pravé ořechové. Zmatek, panika, strach z neznáma, to vše čeká za časovou štěrbinou, kde minulost přestává existovat- 8/10. Skryté okno do skryté zahrady je variací na Kingovo nekonečné téma "spisovatel v nesnázích". Tentokrát je náš hrdina obviněn z plagiátorství a musí dokázat, že není tím, kdo opisuje. Postupná gradace napětí (i přes podobnost s Temnou půlí) dělá z tohoto nudného námětu děsivý horor 8/10. Policajt z knihovny je další povedená novela ve stylu TO, kde maskované zlo vytahuje drápky a krmí se strachem. Jak je bohužel u Kinga zvykem, v boji s nadpřirozenem vás více než zbraň ochrání třeba oblíbená dětská pochoutka, přesto 8/10. A nakonec Sluneční pes, který v porovnání s předchozími novelami zaujme asi nejméně z tohoto souboru. Vesměs jen stále fotíte a nebezpečný pes z polaroidu se každým zmáčknutím přibližuje- 7/10. Verdikt- slušný mix novel.

80%

M.Hrnčiarová
17.1.2011, 19:30
celkem 34 recenzí   
odkazy 
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Svědectví
Nezbytné věci
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
82.5% (142 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena