Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Danse MacabreHlavní strana
 
USA: 1981
základní údaje
  • Originální název: Danse Macabre
  • Rok vydání: 1981
  • Typ knihy: Ne-beletrie
český překlad
  • Dosud žádný nevyšel
slovenský překlad
  • Dosud žádný nevyšel
recenze čtenářů  

Danse Macabre je bohužel kniha, která u nás stále nevyšla a pro svou nekomerčnost zřejmě nebude jen tak figurovat v edičních plánech nakladatelství Beta.
King nás provází filmovou a literární hrůzou s takovou bravurou, že i odpůrci tohoto žánru se při čtení musí výborně bavit. Obzvláště pak část nazvaná : Iritující autobiografická přestávka, která by se dokonale hodila i do knihy O PSANÍ. Dozvídáme se jak se malý Stephen v domě svého strýce, objevil malý podkrovní pokojík a bednu paperbeckových horrorů nakladatelství Avon. Mezi mnoha autory ho však nejvíce zaujal „Podivný pán z Providence“ H.P. Lovecraft a Stephen se ocitl na ponurých místech jako Dunwich nebo Arkham a jak sám tvrdí: Někde tady, uprostřed toho všeho zaprášeného haraburdí se růžice jeho životního kompasu posunula na stranu temné půlnoci…
Za zmínku stojí i Kingův seznam oblíbených filmů a knih. Namátkou : Alien, Halloween,Them!, Dahl:Kiss Kiss, Golding:Lord of the Fines atd.
Nicméně je jisté, že jestli se někdy Beta rozhoupe k vydání této knihy, bude jen velmi těžko hledat překladatele, který se vyzná v té změti literárních a filmových odkazů…z nichž většina je už dávno zapomenuta. Jednu jistotu však máme už teď: Iva Pekárková tím vyvoleným nebude.

90%

Pavel Cepek
6.9.2003, 21:54
celkem 1 recenzí   
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Srovnáno se zemí
Temná věž: Pistolník
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
87.1% (21 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena