Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
BlazeHlavní strana
 
USA: 2007
ČR: 2008
základní údaje
  • Originální název: Blaze
  • Rok vydání: 2007
  • Typ knihy: Román
český překlad
slovenský překlad
  • Dosud žádný nevyšel
zajímavosti
  • Stephen King napsal román Blaze pod pseudonymem Richard Bachman. Podle Kingovy webové stránky jde o Bachmanův "znovuobjevený" román - ve skutečnosti ho napsal ještě před Carrie v letech 1972 a 1973 a rukopis nabídnul svému tehdejšímu vydavatelství Doubleday ve stejné době jako román Prokletí Salemu. Ten si také nakonec, jak známo, vybrali a Blaze zůstal v šuplíku. Nedávno King rukopis přepsal, vynechal toho hodně z původního textu, co se mu zdálo až moc sentimentální a v roce 2007 poskytnul knihu k publikaci.

recenze čtenářů  

To, že král hororů začíná hledat v šuplících po nepublikovaných románech, mi příjde trochu smutné. Jako by tím sám King chtěl přiznat fakt, že se mu poslední dobou pracovně nedaří. Ale tonoucí se stébla chytá a King se dokázal chytit velmi silného kusu! Román Blaze je jednou z prvních knih, které vyšly z Bachmanova pera. Jde o místy vtipný, místy smutný příběh mentálně zaostalého podvodníka, který se po smrti svého vykutáleného parťáka rozhodne dokončit naplánovaný únos kojence. Po celou dobu, kdy se Blaze na akci připravuje a kdy probíhá samotný únos, mají čtenáři možnost nahlédnout do Blazeovy minulosti a prožít si s ním krušné chvíle v dětském domově a jeho počátky zločinecké kariéry. King nám vytvořil záporného hrdinu, kterému budeme i přesto držet palce. Vůbec bych se nezlobila, pokud by se King v budoucnu místo psaní nových románů věnoval nevydaným knihám jako je tato. Dle mého je Blaze spolu s románem Kletba to nejlepší, co nám King za svou temnou půli kdy nabídl.

90%

M.Hrnčiarová
13.9.2011, 21:16
celkem 7 recenzí   
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Lisey a její příběh
Ostrov Duma Key
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
88% (41 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena