Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
ToKomentáře
nejoblíbenější

Moje srdcovka :)


Mariona
6.1.2015 14:50
   
Hlubiny duše.

Zdravím všechny fánoušky mistra.
Ke knize jsme měl z počátku trochu respekt váha (3KG) a přes tisíc stránek mě trochu odrazovali, ale když už jsem se dál do boje tak jsme nelitovál prvních třetina popisující dětství užásná až jsem měl slzy v očích a i sám si vzpomněl na vlastní a pak už jen jízda po DERRY do posledních stránek. Co mě vždy u kinga dostane je hloubka jeho myšlenek, které se Vám dostanou pod kůži až o tom musítě intenzivně přemyšlet.Všem kdo nečetli kupte či dejte do čtečky stojí to za to obětovat 1-2. tydný ze svého života a přečíst si to, nakonec zjistite že kniha není jen o zlu tám venku, ale o zlu v nás.

Ondřej Matoušek
1.11.2013 10:25
   
Nechceč balónek Georgiee?

Tady není nad čím debatovat. Pro mě jednoznačně nejlepší kniha co jsem kdy četl (nejen od Kinga)! Na to že to má přes 1100 stran děj nezastaví ani na chviličku. Prolínání časových rovin funguje na jedničku, klub smolařů je správná banda, a i Henry Bowers a spol. mě bavili. Prim samozřejmě hrál klaun, na toho sem se těšil každou stránku, co provede příště. Konec mohl být sice o krapet lepší, ale i tak byl super (já si tu "pavoučí" příšeru představil až moc :D ). Co dodat... 100% je příliš málo!

HPL
28.8.2013 21:11
   
To - srdcovka

Tak tohle byla první knížka, kterou sem od Kinga četla a od té doby na něj nedám dopustit. Strašně moc se mi líbila a naprosto sem se do ní zamilovala, i dkyž sem se u ní fakt bála. Bylo mi asi 13, když sem z Kingem začínala a řekla bych, že tohle byla dobře zvolená knížka pro začátek. :D Geniální zálěžitost....

Wendy Šimotová
21.8.2013 14:09
   
TO.

Četla jsem dvakrát - poprvé někdy kolem dvanácti let, kdy jsem obsáhlé pasáže z historie Derry přeskakovala, abych se dostala ke konci. Protože konec, to je to, na co každý čtenář u Kinga dychtivě čeká. Podruhé jsem se ke knize vrátila o několik let později, dospělejší a méně nedočkavější. Nelituji.
Je Kingovou specialitou zasazovat do děje jako hlavního hrdinu dítě. Je jeho specialitou vše dopodrobna barvitě popisovat. Málokterý autor má tu vlastnost, že si čtenář dokáže vše ihned představit.
Dle mého názoru - nejlepší Kingovo dílo.

eryenie
26.12.2011 22:58
   
"To"

Ani sem ji nedočetla do konce a hned sem se koukla na film :)

Stephen King
31.10.2011 15:09
   
Spokojenost

Jsem někde za půlkou knihy a zatím mě baví. Bill, Eddie a Ben jsou opravdu bezva, akorát Richie mě už celkem šve jeho vtípky :D
No co, každý si najdeme v knize to svoje :) Rozhodně nelituji, že jsem knihu otevřela. Stephen King je vážně mistr :)

Gizel
11.12.2010 16:57
   
budeme se vznaset__))

najlepsi kniha na svete,,,

apli
24.10.2010 23:02
   
you tube

Kromě toho,TO lze sledovat(stejně jako i jiné zfilmované díla od Kinga)i rozfázované na you tube.Ale pozor,jen v originále:))Sláva Kingovu jménu.Jinak TO,je podle mne nejlepší literární dílo od něj.Doporučuju všem fandům číst od Lisy Rogakové:Stephen King-Mistr strachu.Je to detajlní životopis Stephna:)

Miroslav Fabián
31.8.2010 12:25
   
Film

Výborný film,ale kniha je mnohem mnohem lepší:)

Miroslav Fabián
28.8.2010 13:33
   
Úžasná kniha !!!

Dnes jsem dočetla tuto knihu a jsem z ní opravdu nadšená. Teď jen přemýšlím, zda si pustím film nebo ne. Ti, kdo četli knihu říkají, že film je "mimo mísu" až na pár detailů, ti kdo knihu nečetli říkají, že je to průměrný horor. Asi si ponechám jen svou fantazii, protože King dokáže dokonale popisovat.

Veronika XXX
28.7.2010 19:52
   
100%

Geniální děj. Geniální vyprávění. Geniální postavy, nápady. Zajímavý styl vyprávění pomocí prolínání dvou časových rovin. Neotřelá struktura. Této knize není co vytknout,

pistalka
3.4.2010 22:50
   
njn

Musím na rovinu říct, že i když mnohými považována ze nejlepší kingovo dílo, jiné jeho horory se mi zamlouvají i víc (a není to kvůli délce knihy - takové Svědectví například se mi četlo mnohem lépe)

lucky
14.3.2010 18:50
   
Celkem dobrá kniha

Tak narozdíl od ostatních nebudu zrovna pět oslavné ódy o "mistrovství", knihu jsem dneska dočetl, ale už druhá polovina se mi moc nelíbila a čekal jsem že závěr tomu dá nějaký smyl. Jenže závěrečných cca. 100 stran se mi zdálo dost na nic a hlavně to byla hrozná nuda. Jako celek to nebylo špatné a nelituju že jsem si To přečetl, ale čekal jsem od Toho mnohem víc.

Daxter
6.3.2010 00:34
   
Dočteno.

Bylo to vážně pefektní

plomo
16.2.2010 11:22
   
Zrovna dočítám,

takže sem určitě napíši, jakmile dočtu těch 100 stran :) . Je to výborná knížka. Krásně provázaná. Nevíte někdo, jestli třeba King někde nenastínil, že by napsal něco jako druhý díl?

plomo
15.2.2010 20:40
   
Prostě pecka

King je můj vůbec nejoblíbenější spisovatel. Na knize To se maximálně vyřádil a je pro mě jeho nejlepší dílo. Rád se k ni vracim.Už jsem ji cetl 5x a myslim, ze ji po teto diskuzi opet opraším....

Tomm
10.2.2010 01:32
   
Horor to vubec není

O horor se podle mého nejedná.Je to dobrodružny román.První polovina knihy je skvělá což se o te druhé s vyjimkou posledních 20 stran řict nedá.Konec je až moc fantasmagorická.Pro mě spíš zklamání.Čekal jsem výborný biftek všemi opěvovaný a dostal sem syrový kus masa.Možná že když ji přečtu podruhé,tak přehodnotím svoje hodnocení.

Sam Jop
26.12.2009 13:21
   
nemá konkurenci!

Kinga miluju,právě TO byl jeho první román,který se mi dostal do ruky a od té doby mi prošla rukama většina jeho knih.Bohužel penězi neoplývám,tak si hodně půjčuju.Na tu atmosféru kolem čtení TO si pamatuju do teď,mám strach,že při druhém čtení to NIKDY už nebude takové.Ale nikdy TO neprodám,k té knize mám zvláštní vztah.

zuzana
4.12.2009 19:24
   
Stephen King-To

Knihu jsem četla asi tak před rokem a ještě dneska se bojim. Je to bezesporu nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Zanechala ve mě ale tak strašnej psichickej dojem, že....... To se prostě nedá popsat. Billova parta je skvělá a já jí děsně obdivovala za odvahu, že se Tomu vůbec dokázali postavit. Že našli odvahu postavit se tomu nejhoršímu co je v životě potkalo. Já se jen tak něčeho nebojim a prakticky vůbec se nelekám, ale když sem četla To měla sem sto chutí s ní mrštit do kouta a už nikdy jí neotevřít. Ale znovu a znovu se k ní ve vspomínkách vracim a nedá mi to a pučuju si jí dál v knihovně. A když sem viděla film a zjistila, že přesně takhle sem si nělterý postavi a scény představovala začalo mi To nahánět ještě větší hrůzu. Tenhle pocit je tím víc silnější protože strašně moc na takovýle věci věřim a řikám si ,,Co když je někde mezi námi To?"

Wendy
24.10.2009 21:31
   
Nejlepší!

Mám za to, že to je ta nejlepší kniha, co kdy kdo napsal a taky napíše.Neumím si představit, že by byl někdo schopen se k atmosféře "Toho" vůbec přiblížit.Postavy jsou vylíčené úplně geniálně, já si je zamiloval a když umřel Eddie(BACHA SPOLIER!), tak mi bylo do breku.Navíc mi bylo líto, že knížka končí a že se budu muset s partou okolo Billa rozloučit.Hodně často si na ně vzpomenu a jsou pro mě prototypem pravého přátelství...Dokonce jsem se bál knihu v závěru dočítat, protože jsem nechtěl, aby někdo umřel."Tlačí pěstmi na ty sloupy a přesto tvrdí, že vidí duchy" a "Hyjé, stříbrňáku, do cvalu!" tyhle věty si budu pamatovat do smrti.Nejlepší hororová knížka vůbec!

Jiří Tauber
26.7.2009 23:25
   
Konec NEBYL fantastický

Pro ty, kteří vidí konec jako fantastický - asi jste vůbec nepochopili pointu původu Toho, jež bylo něčím jako bohem (jako želva, co stvořila svět a které To). King experimentuje s filozofiemi bytí a nicoty - To bylo "magické", protože část jeho já sídlila mimo realitu a kam také na konci (byť jen v jejich myslích), zatáhla Billa.

Petr
23.7.2009 09:17
   
Dotaz

Je v té knížce vyřešeno, jak Beverly dopadla, když utekla otci? Nějak si to nemůžu vybavit... A hrozně by mě to zajímalo... Jestli se vrátila domu nebo co udělala...

Niki
20.7.2009 15:29
   
WARNING!!

Knižka výborná, ale musím upozorniť každého, kto sa chystá prečítať a je no..povedzme labilnejší-ako ja-, že sa môže stať, že ešte štvrť roka po dočítaní bude čistenie zubov nervy drásajúca záležitosť :-)

Lienka
25.6.2009 10:31
   
To...moc dobrá knížka

Byla to opravdu úžasná knížka, i když souhlasím s tím, že na konci to bylo až moc fantastické. Jinak je to opravdu moc povedený příbeh=o)

Šárka Nehasilová
27.5.2009 22:56
   
TO.....

Vyborna knizka, asi 4x jsem ji precetl v cestine, ted ji ctu v anglictine a je to samozrejme stejne vyborne....jedna z nej knih co jsem kdy cetl....

Kubik
31.1.2009 13:11
   
Nesouhlasím s většinou...

I když se tahle knížka čte dobře, rozhodně bych jí neoznačila za Kingovu nejlepší. Bill mě fakt až štval tím, jak všechno věděl a všichni k němu vzhlíželi. A vyrostl z něj spisovatel, jako ze Stephena...ale jinak pěkné.

Hanichka
28.1.2009 20:40
   
Geniální dílo

To je první kniha, kterou čtu od S. K. a musím říct že je skvělá. Podkapitola "Láska a touha" mě docela překvapila, ale jsem rád že ji S. K. použil. Musím říct, že jse se skoro rozbrečel, když umřel Eddie :-( Velmi se mi líbí i úplný závěr knihy, když mizí všechny poznámky a jak "Smolaři" zapomínají. To si myslím je skvělě napsané a těším se na další knihy od S. K.

Pennywise
4.9.2008 19:02
   
Losers

Po dočtení se mi po nich tolik stýskalo...

Radmila Caloňová
27.7.2008 22:59
   
Na skatboardu se nedá jezdit opatrně...

Tlačí pěstmi na ty sloupy a přitom stále trvdí, že vidí duchy!

Až do smrti si to budu pamatovat!

Forloa
23.7.2008 12:11
   
Naprostá bomba

První kniha co jsem od Kinga četl a úplně mě dostala. Nepotřebuje komentář! Kdo ji nečetl, udělal velikou chybu. Pro mě nejlepší kniha hned po Řbitovu zvířátek.

Lubomír Satora
17.7.2008 23:48
   
TO...

Kniha TO znamenala moje první ochutnání mistrova slohu. Zatím mám za sebou sedm kingovek a musím říci, že jsem při čtení této knihy místy raději nedýchal. Knihu jsem sehnal náhodou v antikvariátu a hned v prvním vydání. Přemýšlel jsem, jakým způsobem chce autor udržet moji pozornost na tolika stranách textu... Příběh mne pohltil, uchvátil, rozcupoval na malinkaté kousíčky a pak zpět vyvrhnul do každodenní reality. Neskutečná kniha plná přátelství, odvahy, temných vizí a samozřejmě dějových zvratů. Místy jsem se cítil jakoby uvnitř děje, fandil jsem dětským (později i dospělým) hrdinům v boji proti klaunovi. Stephen King se v knize opravdu vyřádil. Propracovaný příběh, neskutečné náhledy do psychologie každičké postavy, k tomu opravdu není co dodat. Překlad knihy je fantastický, maximálně čtivý a místy náležitě šťavnatý. Místní kingologové, kteří mají Kingovu tvorbu dávno nastudovanou, se jistě teď usmívají nad mým úžasem, ale pro mě byl zážitek z četby opravdovým zážitkem. Neodpustím si poznámku k autorovu fanatismu k týmu Red Socks a k "občasným" peprným líčením choulostivých témat :-) Dávám 10/10 a ani o chlup méně.

Jan Bartůšek
4.6.2008 12:57
   
Najlepsia kniha

Toto je najlepsia kniha aku som v zivote cital. Neskutocne putavo napisana, aj ked musim priznat ze prvych sto stran sa mi velmi nechcelo citat, pretoze to nejak nemalo ten spravny spad.Milujem ako King dokaze popisat priatelstvo medzi Smoliarmi, citatel sa do toho dokaze uplne vcitit. Mam to aj na DVD ale nechcem si pokazit zazitok, preto radsej najprv kniha. Este ak mozem, odporucam vsetkym Needful things- nezbytne veci. je to ties uplne super

DragonLord
20.5.2008 20:18
   
Co na to rict ?

Naprosto skvela knizka. King umi !

Valik
9.5.2008 12:35
   
najdesivejší des

tak pri čítaní tejto knihy som mala docela "nahnáno", nenávidím vďaka nej klaunov a zaručila mi pomerne veľké ťažkosti so zaspávaním a každovečerné kontrolovanie miesta pod posteľov....Cez to všetko sa milujem báť a milujem sa báť hlavne pri Kingovkách.Len tak ďalej.

doloressa
13.4.2008 17:00
   
TO je TO

"Nejodrbanější" z mých Kingů.Čtu ho teď asi po šesté a ne naposledy!Vydání z reedice už se mi pomalu rozpadá...Nejlepší King.

samoso
31.3.2008 18:25
   
TO !!

TO !!!


Martin Bulicek
30.3.2008 20:48
   
nej

Řekla bych, že z Kingových knížek pro mě bude TO navždy legendou:-)

Žanda
25.2.2008 20:25
   
Bill

Ten kluk je prostě ten největší fešák a borec o jakém jsem kdy četla. Všech sedm má místo v mém srdíčku, ale Bill. <3 (Tlačí pěstmi na ty slopy, a přesto tvrdí, že vidí duchy.)

Mants
7.2.2008 21:14
   
:-)

Pokud se Vám líbila specifická nálada či atmosféra filmu, doporučuju podobný (a podobně špatně sehnatelný snímek na motivy novely The Body - Tělo) Stand by me - Stůj při mě. Není sice tak dokonalý jako TO, ale za shlédnutí každopádně stojí.


Henry Bowers
29.1.2008 22:18
   
To

Super...

Martina
11.1.2008 21:07
   
Nejlepší

Román To je podle mě,ten nejúžasnější román,jaký jsem kdy četl.I když trochu obsáhlejší.Ale u Kinga platí Čím víc,tím líp.Obávám se však,že mistr hororu už nikdy nic podobného nenapíše.

Roman Krása
17.9.2007 16:33
   
To je super!

precitala som ju az prekvapujuco rychlo - za mesiac a bola fakt neskutocna... jedna z najlepsich - ale az po Temnej vezi

Tinka
3.8.2007 15:49
   
Stephen King - TO

To nejlepší od mistra Kinga co je zatím k dostání. Dokonalá vjec po všech stránkách.

Lukáš Kucharczyk
14.7.2007 20:08
   
chci ji

Tuhle knížku bych si chtěla přečíst alee bohužel neni ani v jednom khihkupectvi na skladě.Nevíte jestli chystají třeba dotisk?dík moc

dutohlavka
12.6.2007 16:19
   
To to

jednoznačne nejlepší knížka kterou jsem od Kinga četla! K tomu nemam co dodat. jen zatleskat

Alík
20.3.2007 22:06
   
Film TO

Zdravím .......... nevíte, kde bych si mohl půjčit, nebo koupit na DVD film TO. Marně to scháním v Ostravě po obchodech a bazarech. Dívají se na mne jako na blázna ani neví, že něco tak skvělého existuje.

Václav Kovář
9.2.2007 12:47
   
kniha +film

Ako 10 rocna som videla film TO,ktory bol uzastny (a sposobil mi malu fobiu z umyvadlovej a sprchovej vylevky) a o par rokov neskor sa mi dostala do ruk kniha.Je pravda,ze ja obsiahla,ale z konstruktivneho hladiska vsetky pribehy a spomienky zapadaju v konecnom dosledku dop seba.Pri citani knihy sa mi pomaly objavovali zive obrazy z filmu,je to uzastna vec najprv si najprv pozriet film a potom precitak knihu,aspon mate predstavu ako postavy a prostredie vyzera.Co sa tyka konca knihy s pavukom,hm,cakala som nieco poetickejsieho.Ale davam plny pocet bodov!!!

jana tomcsanyiova
4.2.2007 04:23
   
To je výborná věc!

King je bezesporu mistrem moderního hororu a to co dokázal v románě To, to opravdu nemá v hororovém světě obdoby. Strhující děj, mistrný sloh a vynikající výprava zajišťuje strach v každé minutě. Kdekdo se z toho klauna-neklauna může posrat a to je u hororu dobře ! Tím se To řadí mezi nejlepší z hororů jak Kinga , tak historie . Paráda !

Fiškus
19.1.2007 14:53
   
To- nejlepší horor!

TO je nejlepší horor od Kinga jaký jsem četla. King tu dokonale vystihl atmosféru strachu a vzrůstajícího napětí. Přítomnost proložená minulostí nedovolí čtenáři ani na chvilku vydechnout! Jestli se rádi bojíte, tak se pusťte do tédle knížky a strachy nebudete spát :) !

Andrea Sýkorová
1.11.2006 14:17
   
:o)

Ty gogo! Takových stran! Kdysi dávno se dostalo k mým očím a do mého srdce jakési staré vydání, s poloprůhlednými stránkami...
Jen co jsem přečetla první stránky, tak mě ta kniha vtáhla do sebe a stala se mou nejkamarádkou na cestách, před spaním, ve vaně,...všude. Každopádně Mistrovo nejlepší dílo! Absolutně famózní!!!

Eva Zuzánková
25.10.2006 16:53
   
Jednoduse a vystizne: NEJ

Tuhle knihu jsem četl zhruba tak pred rokem a od té doby jsem od Krale precetl asi jeste dalsich 10 knih, ale To je u me stale na prvnim miste a myslim, ze uz navzdy zustane, protoze nic lepsiho snad uz ani napsat nejde, myslim ze jedine, co mu muze konkurovat je tak maximalne serie Temne veze

DeviR1
30.9.2006 23:10
   
Naj...vo svojom obore

Myslim, ze "To" je najlepsia kniha knih, aku kedy King napisal...lepsia uz nebude...to je fakt, King je majster hororu, citala som od neho nespocetne mnozstvo knih, ale tato je proste jedinecna...tych tisic stranok stalo, stoji a vzdy bude stat za to...

Mika
29.9.2006 16:58
   
Nej Nej!!!

Nevím , kdo by se nepozastavil nad takovým množstvím stránek, jako ma To , ale jakmile se zactete do tohoto HOROR veledíla, tak vám jsou stránky ukradeny a ke knc iknihy vám je líto , že nemůžete číst dál... Je to nejstrašidelnější kniha, kterou jsem kdy cetl... hned první kapitoly jsou hrůzostrašné!!! Vřele doporučuji...

Jakub Höll
24.9.2006 20:08
   
To!

Lindo,To je skvělý,ale nečíst od Kinga Temnou věž je skoro hřích...měla bzy ho napravit

Virt Jan
19.9.2006 12:55
   
TO!

cetla jsem od Kinga temer vse /krome temne veze/ a TO je pro me opravdu nejlepsi

linda
10.9.2006 08:21
   
Dobrý muž...

Nejlepší knížka jakou jsem snad kdy četl...ta síla těch emocí, síla přátelství a zároveň nejstrašlivější zlosyn všech dob...zlo samo!
Místy je to ale i sranda, především Richieho pasáže...dokonce mě rozesmálo když Pennywise vystraší Richieho k smrti a jen dobromyslně řekne:

"Copak? Nepoděsil jsem tě dobrý muži?"

Jaroslav Cerman
27.7.2006 05:29
   
Number one

Rozhodně nejlepší kingova kniha a nejlepší horor, co jsem četl. Film ale za knihou značně pokulhává.

Jaroslav Zeman
16.6.2006 21:09
   
Fascinující, skvělé, famózní.... jen slova!!!

Mám od mistra Kinga zřejmě vše, co u nás vyšlo v knižní podobě, (nutno dodat, že toho není málo), ovšem TO jednoznačně exceluje. Na hodnocení prostě obyčejná slova normálního smrtelníka nestačí.

Jaromír
7.6.2006 18:58
   
Někde pod Derry...

Mistrovské dílo!!! Co víc k Tomu psát? Narazil jsem tu na komentáře typu "je to moc dlouhé",nebo "jsou tam dějové linky, které nikam nevedou" atd. Vždyť King stvořil celé město, s jeho ulicemi, vodojemem, parky a...Lady. Už to je obdivuhodné. No a pak je tu naprosto strhující děj, epický obraz Zla, které prochází staletími. Taky Vám z toho mrazí??? Mě tedy ano. Navíc tato kniha má obrovskou emocionální sílu (např Epilog:Bill Denbrough jede s čertem o závod II, to mi vážně vehnalo slzy do očí). Je tu popsána síla přátelství v jeho nejryzejší podobě. Jediný nedostatek vidím v tom, že King nestvořil mapu Derry, to bych si vážně moc přál, jelikož má představivost je pouze omezená, že...a ještě jedna věc mi vrtá hlavou:Proč si To říkalo Bob Gray???Nevíte někdo???Podělte se prosím. To je ode mě vše

Mark Lamonica
6.6.2006 08:39
   
Bibli musí mít každý:-)

Tak přesně tohle řekl o "IT" můj brácha, díky kterého jsem Kinga začala číst...to mi bylo nějakých 11 let a to je už dost dávno :-)Oba jsme si totiž kdysi na Vánoce přáli tuto knihu a naši se na nás dívali dost podivně!!!
I když čtu Kinga neustále, "IT" zůstává opravdu vrcholem, na který se hned tak něco nevyšplhá. Tím naprosto fascinujícím prolínáním časových pásem se člověk ocitá uvnitř samotného děje a je velmi těžké se od něj odpoutat.
Doporučuji každému, komu nevadí obsáhlé knihy, ba právě naopak je zbožňuje jako já :-)

Jana Milatová
29.4.2006 15:58
   
Wow!

Nejdřív jsem se viděla film, který mě ze nejdříve bavil(děsil), ale pak jsem se začla nudit. Říkala jsem si, že to není možné a tak jsem si přečetla knihu a... Ty jo! Příběh mě úplně pohltil, a tak jsem přežila i zdlouhavé pasáže. Dokonce jsem musela propíchnout, rozcupovat a vyhodit balónek, který jsme měli v chodbě asi rok. Brrr!

Hanka
29.4.2006 09:35
   
super

podla mna je to tiez jeden z najfantastickejsich pribehov ake som kedy cital - dokonala atmosfera, detaily... akurat som mal pocit, ze zaver je "z inej knihy"... cital som ju 2x

easy_roller
25.4.2006 17:04
   
Nevim co máte...?

Vždyť TO je ta nejlepší kniha od Kinga jakou jsem četla,je naprosto úžasný jak se dokáže pořád pohybovat mezi rokem 1958 a 1985 a přitom se "neztratit".Všechno je tam do detailů popsaný a tak si člověk může utvořit dokonalej obraz všech dějů!Prostě super!!!

Jindřiška
4.4.2006 11:24
   
King is king!

Najlepšia kniha,akú som kedy čítala!Proste pecka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Najlepší sú Bill a Richie.

Richie
31.3.2006 14:08
   
Zklamani

Zbytecne dlouhe - same vzpominky i na uplne blbosti. Polovicni velikost by knizce slusela vic. Celkove me to moc nebavilo - autor vas porad zdlouhave na neco chysta, ale stane se celkem prd... Tedy krome nechutne skupinove souloze malych deti (fuj!). Jestli King neni pedofil, tak ja jsem JK.

stifter
26.2.2006 11:28
   
To.

Dost dobrá knížka, ale četla jsem i lepší...(teď nechci urazit fanoušky Kiga)
Po přečtení několika recenzí, ve kterých se obejvovala jen samá chvála, jsem čekala nějakej bezkonkurenční horor... Ale to je asi otázka vkusu...
Ta délka se mi zdála být až příliš a vadily mi zdlouhavé pasáže (ale ty se objevují ve všech Kingových knihách!)

Ája
25.2.2006 14:14
   
p-p-p-prostě n-n-n-neuvěřitelné!!!!

Půjčil jsem si TO v knihovně před 3 dny,nyní jsem na str.746 ato jsem vážně nečekal.Něco tak propracovaného a sugestivního jsem už dlouho nečetl.TO,jak King popsal zlo které tu bylo dřív než inteligentmí lidé se vymyká lidskému chápání.Nemůžu se dočkat na Rituál Chüd,to co Bill Kokta naznačil v Červenci roku 1958 je fakt řacha!!!Nevim co víc psát,snad jen to prolínání různých časových období,to je fakt něco NEHORÁZNÝHO!!!BOMBA BOMBA BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GAGE CREED
10.2.2006 09:03
   
TO - kniha

Sice je to docela tlustá knížka, ale jelikož mám velice ráda Stephena Kinga tak jsem neodolala a musela jsem si jí přečíst a byla jsem unešena, bohužel film nebyl tak dobrý jako kniha přišlo mi, že v knize jsem se více dostala do kůže lidí.

Petra Kněbortová
5.2.2006 23:00
   
Kniha To

Osobně považuji tuto knihu za jednu z nejlepších. Spletitý příběh, mnoho geniálně vykreslených postav atd. Líbí se mi také, že King na tuto knihu odkazuje v jiných svých dílech.
Považuji to (To) za jeden z jeho nejlepších klasických hororů...

David Černín
3.2.2006 18:45
   
TO aneb Kingův skvost

Právě se prolouskávam touto knihou Stephena Kinga a ...ráno se mi těžko vstává, protože si čtu dlouho do noci!
Knížku jsem si koupila poměrně nedávno a přítel mě od koupi odrazoval, protože nepatřila zrovna k nejlevnějším knihám, ale já jsem byla neoblomná a díky za to!
Je to kniha, která patří do mého osobního TOP 10!
King je skvělý spisovatel, četla jsem od něj sice pouze 2 knihy (Salem´s Lot, Pavučina snů), ale rozhodně to pro mě není konečné číslo.


Keatin
31.1.2006 19:54
   
Uz sa na TO tesim

To som dostala na Vianoce ale este som sa k nemu nedostala (caka ma este seria Temna veza) AKo tak vsak citam tieto komentare, mam chut pustit sa do nej hned teraz!

Tina
26.1.2006 10:48
   
TO - Pennywise

Tato, velmi objemná kniha je podle mého jednou z nejlepších, které jsem od Stephena Kinga přečetl. Dokonale propracovaná od začátku do konce. Sice možná místy zdlouhavá, ale i tak úžasná. Dokonale promyšlené zlo, beroucí na sebe podobu toho čeho se nejvíce bojíme (Klaun Pennywise je třešnička na dortě). Dokonale propracované období 1958 a 1985. Různé typi lidí. Skvělé zakončení. Rituál Chud je super.
Zajímavost: V knize Pavučina snů, odehrávající se také ve mětě Derry narazí pan šedý na památník v místě, kde dříve stál vodojem Derry. A tam je napsáno.

Všem kteří zahynuli v bouři roku 1985
a dětem
všem dětem s láskou

(a jména všech hlavích hrdinů knihy TO)

Přesto všechno bylo červenou barvou nastříkáno.

PENNYWISE ŽIJE


-Snad se dočkám druhého dílu.

Má citace je volná.

Ondra Bezouska
24.1.2006 12:01
   
rozečteno

Je to moje první knižka, kterou čtu od Kinga. Jsem asi na straně 700 a zatim je cool nářez!

Milan Boršík
23.1.2006 13:53
   
"To"

"To" od Kinga je fakt nejlepší horor a knížka. Prostě bomba!!!

Stephen King
15.1.2006 11:26
   
Klaun s balonky

Bezva kniha plná napětí a strachu.Líbily se mi části kde TO přemýšlelo co bude dělat dál s dětmi(dospělými)Také se mi velice líbil nápad dát TO jako jednu podob podobu klauna lákajcího na balonky.Po přečtení jsem dlouho nemohl usnout,měl jsem strach jestli někde nečíhá Pennywise:) prostě super děsivá jak to umí jen King,je jen škoda že film se nepovedl tolik jako knížka,kéž by King napsal pokračování

Jan Sadílek
6.1.2006 20:06
   
Nema chybu!

predvcerom som TO docital a mozem oznamit, ze nieco takto prepracovane som este necital, ani od kinga a ani od ineho spisovatela. postavy su absolutne prepracovane a casove prechody su zmaknute na JEDNICKU!!!

izmir cupr
2.9.2005 09:12
   
ztraceno v překladu

He thrusts his fists against the posts and still insists he sees the ghosts. V originále jsou věci, které se prostě nedají přeložit.

Ondřej Kronich
27.8.2005 17:53
   
super

zrovna dočítám To a nemůžu se už v práci dočkat, až zase zasednu k týhle knize. ale musím uznat, že filmová verze je proti té knižní slátanina a jsem ráda, že jsem se odhodlala kousnout do těch 1049 stran, vůbec toho nelituju a všem doporučuju. I když nevim, jestli ještě někdy půjdu do cirkusu...:))

gábinka
18.8.2005 11:19
   
TO!

Dnes jsem To přečtl.Ještě teď jsem z toho dost vyplesklej. Parádní , parádní, parádní knížka. Tak jsem se do toho zažral, že jsem začal i koktat:-). Každému vřele doporučuji.

Jan Laubendorf
16.8.2005 19:44
   
delooo

Zrovna docitam To a do konce knihy mi zbyva necelych 100 stran... tim lepe ze To mam pujcene z knihovny a predposledni stranka chybi:) rozsah knihy jsem zjistila az pote co jsem ji mela doma a docela jsem se toho zalekla, jakmile jsem ale zacla cist.... kniha me pohltila uz na prvnich strankach.... podle me velice podarena kniha, ostatne jako vetsina jeho knih....

radushka
23.7.2005 17:59
   
TO je fakt bomba

Je to fakt bomba kniha!!!Zatím nejlepší co jsem od Kinga četla!Kámoška to kdysi prý viděla jako film,ale já zatím neslyšela že by to bylo zfilmované a kdyby bylo tak bych to chtěla sehnat!!!Určitě to ale nebude tak dobré jako kniha samotná!!!

Zdenicka Zidkova
22.7.2005 11:59
   
duchové

...a přesto tvrdí že vidí duchy

pennywise
11.6.2005 10:32
   
Super dlouhá, super skvělá:)

I přes tu dýlku jsem To měla přečtený během čtyř dnů. Je výborný, skvělý, úžasný...a že je tak dlouhý, je jenom velký plus.
Skoky v čase, děti a dospělí, klaun všude se zjevující, děsící - prostě a jednoduše něco co se nezrodí v hlavě obyčejnýho člověka. Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od Kinga četla a dodnes(a je to už něco přes dva roky) si ji pamatuju, vím o co v ní šlo, vím jména i pocity jaký jsem měla při jejím čtení a takovýhle věci se zachovaj, jen když je kniha hodně moc dobrá ne?:)
Včera jsem ji viděla v obchodě, takže jakmile mi přijdou peníze, jdu na ni:) a budu ji číst pořád, a stále a dokolečka dokola:)
Udělejte to samý, nebudete litovat:)

Lenka Kolar
5.6.2005 23:01
   
Super dlouhá, super skvělá:)

I přes tu dýlku jsem To měla přečtený během čtyř dnů. Je výborný, skvělý, úžasný...a že je tak dlouhá, je jenom velký plus.
Skoky v čase, děti a dospělí, klaun všude se zjevující, děsící - prostě a jednoduše něco co se nezrodí v hlavě obyčejnýho člověka. Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od Kinga četla a dodnes(a je to už něco přes dva roky) si ji pamatuju, vím o co v ní šlo, vím jména i pocity jaký jsem měla při jejím čtení a takovýhle věci se zachovaj, jen když je kniha hodně moc dobrá ne?:)
Včera jsem ji viděla v obchodě, takže jakmile mi přijdou peníze, jdu na ni:) a budu ji číst pořád, a stále a dokolečka dokola:)
Udělejte to samý, nebudete litovat:)

Lenka Kolar
5.6.2005 23:00
   
Super dlouhá, super skvělá:)

I přes tu dýlku jsem Tp měla přečtený během čtyř dnů. Je výborný, skvělý, úžasný...a že je tak dlouhá, je jenom velký plus.
Skoky v čase, děti a dospělí, klaun všude se zjevující, děsící - prostě a jednoduše něco co se nezrodí v hlavě obyčejnýho člověka. Tohle byla druhá kniha, kterou jsem od Kinga četla a dodnes(a je to už něco přes dva roky) si ji pamatuju, vím o co v ní šlo, vím jména i pocity jaký jsem měla při jejím čtení a takovýhle věci se zachovaj, jen když je kniha hodně moc dobrá ne?:)
Včera jsem ji viděla v obchodě, takže jakmile mi přijdou peníze, jdu na ni:) a budu ji číst pořád, a stále a dokolečka dokola:)
Udělejte to samý, nebudete litovat:)

Lenka Kolar
5.6.2005 23:00
   
Tlačí pěstmi na ty sloupy a přesto tvrdí, že vidí duchy

To bylo, teda vlastně je, jednou z nejlepších knížek , který jsem kdy četla. Kniha není jen o tom bát se ale je především o křehkém poutu, kterému se říká přátelství. Kniha je napsaná naprosto sugestivně a čtenář (alespoň u mě to tak bylo) vůbec nechce aby příběh skonči. :))


Markéta Karina Doležalová
12.5.2005 15:35
   
Tlačí pěstmi na ty sloupy a přesto tvrdí, že vidí duchy

To bylo, teda vlastně je, jednou z nejlepších knížek , který jsem kdy četla. Kniha není jen o tom bát se ale je především o křehkém poutu, kterému se říká přátelství. Kniha je napsaná naprosto sugestivně a čtenář (alespoň u mě to tak bylo) vůbec nechce aby příběh skonči. :))


Markéta Karina Doležalová
12.5.2005 15:35
   
Tlačí pěstmi na ty sloupy a přesto tvrdí, že vidí duchy

To bylo, teda vlastně je, jednou z nejlepších knížek , který jsem kdy četla. Kniha není jen o tom bát se ale je především o křehkém poutu, kterému se říká přátelství. Kniha je napsaná naprosto sugestivně a čtenář (alespoň u mě to tak bylo) vůbec nechce aby příběh skonči. :))


Markéta Karina Doležalová
12.5.2005 15:35
   
Lepší

knihu King už asi nenapíše. Četl jsem ji 3x a při čtení jsem se vracel do dětství takovým způsobem, že mě až mrazilo. Lituji všech lidí, kteří ji nikdy nečetli a číst nebudou. Film je ubohá slátanina na kterou jsem se nevydržel dívat až do konce. Ale je to dáno datem výroby.

FaGo
1.5.2005 18:43
   
fucking slovak

To snad ani nie je mozne aby tak "kulturny" narod, akym Slovaci nesporne su, nedokazal prelozit a vydat knihu, ktora podla komentarov je najlepsia od majstra svojho oboru./taku dlhu vetu som snad este nikdy nenapisal/.Nastastie nasi bratia Cesi /dufam ze sa neurazia/ su schopnejsi. Avsak v knizniciah v metropole vychodneho Slovenska /tej prdele sveta/ nie je k máni ani ceske vydanie, zostava mi len /nepreslo cenzurou ze co/. Zachranil ma INTERNET, knihu som si staiahol cez DC++ a coskoro si ju vytlacim /dufam ze to moja tlaciaren zvladne/. Nech mi je odpustene, ale nemam inu moznost.

Pedro Candiri
30.3.2005 15:52
   
perfektná kniha

čítala som ju v nemčine a doslova som jej obsah zhltla v priebehu niekoľkých dní.

Monika Possová
16.3.2005 20:22
   
BEST

je to uz hodne let ale stale je to Nejlepsi kniha co sem kdy cetl!!!!!!!!

Petr Schejbal
15.3.2005 09:03
   
bomba

to je podľa mna vrcholne dielo SK aj napriek tomu ake je rozsiahle si myslím, že ostane aj nadalej neprekonatelným.Mozno seria Temnej veze by mohla predbehnut to. Uvidím nechám sa prekvapiť. počkám si na posledné dva diely tm a ak budú minimálne také dobre ako 3 a 4 tak by sa to aj mohlo splnit. inak to hodnotim na 120%

Radoslav Kupšo
1.3.2005 12:19
   
horror par excelence

Když se mi do ruky konečně dostala kniha To, těšil jsem se, až se do ní pustím a neodradilo mě ani těch tisíc stránek, které se někomu může zdát nad jeho síly. Přiznám se, že to je zatím nejdelší kniha, jakou jsem kdy četl, ale také jedna z nejlepších. Doporučuju všem hororovým maníkům. Film je však slabší a dost mě zklamal.

Tomáš Hollý
2.2.2005 13:47
   
To od Kinga :-)

Je TO prostě bomba. Není co dodat. Film klasicky o něco horší.

echidna
31.12.2004 14:11
   
"TO"

Když jsem četla Řbitov zvířátek myslela jsem si že King už nemůže napsat nic lepšého, ale potom se mi dostalo do ruky "TO" a překonalo to všechny moje přesdtavy. Zajímavý děj i námět, prostě se "TO" dá číst jedním dechem.l

Lenka
27.12.2004 19:27
   
Tělo na 1000 stranách...

Myslím,že njlepší povídka i román od Kinga mají hodně společného.Když jsem četl části z dětství Smolařů,dýchla na mě stejná atmosféra jako v Těle.Připadá mi,že by Smolaři a parta kluků z Těla byli dobří kamarádi.To je nejleší kniha jakou jsem četl a asi ji už nic nepřekoná.

Stanislav Kuchta
25.12.2004 22:39
   
Vánoce se Stevem

Dneska se jmi přihodila docela legrační vec.
Na Vánoce jsem dostal TO co jsem chtěl.
Mami dostala Všechno je definitivní a 1 část Čtyř po půlnoci a Tati dostal 2 část Čtyř po půlnoci.
Osobně se TOho nemůžu dočkat. Zítra začnu číst.(Asi, možná, snad)


EDDIE
24.12.2004 20:01
   
je to bomba

je to fakt dobrý román.Ak ste vydeli film tak ten je oproti knihe v pomere 1:100 odporučam každému. tato kniha sa číta sama hoci na prvý pohľad vyzerá až neskutočne dlhá.

Jason
22.11.2004 12:37
   
perfect

takhle bych to přesně napsala i já je to perfect a nemá to chybu

mrtvolka
30.9.2004 14:03
   
No comment

To je pravdepodobne naozaj najlepsie Kingovo dielo. Co to trepem, je to veldielo. Neuveritelny pribeh, zapletky a hlavne - klaun Pennywise. Proste bomba. Mozno to na konci naozaj trocha nedomyslel, alebo sa prilis zamotal do vlastneho pribehu. Ale vyriesil to asi najlepsie ako mohol. Mimochodom, film za vela nestoji, chyba mu atmosfera.

jujo
23.9.2004 15:47
   
pennywise

naprosto bezkonkurenční má to sílu

Lucka Haštabová
23.8.2004 16:55
   
Horor To

Horor To je nejlepší horor jaký jsem kdy četl.Nevím ani proč,ale prostě mi to tak připadá.Možná proto,že v něm vystupuje parta dětí(V první části knihy)a možná také z toho,že jonak legrační klaun je vlastně odporná bestie měnící se v TO čeho se nejvíc bojí te.Už se těším na nové zpracování filmu.

Bill kokta Denbrough a Ben Hanscom
7.6.2004 14:18
   
Poprvé

Před asi 11 lety se mi dostala do ruky kniha pro mě neznámého autora,bylo mi 17.Kniha se jmenovala TO.Dodnes ji žádná jiná kniha nepřekonala a že už jsem jich od S.K. četl asi 30.Kdo chce poznat S.K. ať si přečte TO.Nikdy jsem neprožíval u čtení takovou atmosféru jako u této knihy.

Lukáš Verfl
1.6.2004 22:29
   
SUPER

TATO KNIHA JE MYSLÍM JEDNÍM Z JEHO NEJLEPŠÍCH DĚL I KDYŽ U NĚJ JE TO TĚŽKÉ PROTOŽE SKORO KAŽDÁ KNIHA JE BOMBA.ALE TATO SE MI NEJVÍCE LÍBILA,PROTOŽE JE MOC DOBŘE NAPSANA A MYSLÍM ŽE I DOCELA DOBŘE NAFILMOVANÁ ALE AŽ NA KONEC TOHO FILMU.TEN PAVOUK NEBYL MOC DOBRY NÁPAD.JINAK SE NEZLOBTE ZA CHYBKY A ČÁRKY ALE ÍŠU NARYCHLO.AHOJ

petr sss
1.6.2004 18:43
   
Tak TO fakticky nemá chybu

Práve som dočítal tento mega-rozsiahly román a nedá mi sa nevyjadriť. Ačkoli skoro každé Kingovo dielo predstavuje nadpriemer, To skutočně prekročilo moje očakávania. Nesmierne napínavý dej, vykreslený perfektnými charakteristikami postáv a ponurého prostredia mesta Derry dáva tomuto románu prvú priečku medzi "kingovkami", ktoré som už prečítal (pár ich už bolo). BRILANTNÉ!!!

Kršiak
28.4.2004 15:38
   
brutus

brutus,nejlepsi dilo

Annie
27.4.2004 10:13
   
TO je fakt skvělý román

Je to ten nejlepší horo jaký jsem četl, není tam až tak moc krve a vnitřností jako v jiných hororech, ale ta atmosféra se nedá jen tak vydýchat. Skvěle jsou vyřešeny přechody mezi jednotlivými roky, takové to prolínání času, které občas čtenáře donutí myslet si, že je úplně jinde než kde je ... prostě SUPER román.

Maerlyn
26.3.2004 13:44
   
nonon

Bezesporu exceletni roman, jeden z tech, u kterych neni potreba o 100% pochybovat...presto me King trochu zklamal koncem knihy, poslednich 100 stranek se zkratka pohybovalo az moc v duchu metafyzicna, jakoby autor nevedel, jak to presne zakoncit, nechal bych to osobne vice otevrenejsi. Jinak ale klasika

Sartori
20.3.2004 19:14
   
K TOmu není co dodat!!!!!

Absolutně nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem četl již kdysi někdy v roce 1991 kdy vyšešl i film, ale je to tak propracované tak geniální, že k tomu není co dodat

Miroslav T - kadlec
17.3.2004 17:25
   
To je věčný.....

Žádná Kingova kniha mě takhle nenatchla myslím že je unikátní a nikdo se ji nemůže snažit napodobit(ani by to nešlo). Přiznám se že jsem na konci plakal. FAKT

Bob Gray
15.3.2004 15:22
   
...naprosto

...souhlasím,tohle byla moje druha kingovka po Carrie,1049 stran jestli se nepletu,vsude jsem se tim chlubil a jen troubove to "TO"necetli,asi nejlepsi od SK jak "TO" tak vidim:)

Marek Teplík
13.3.2004 21:56
   
Nemá chybu

Špička ledovce

T.S.
4.3.2004 11:41
   
The BEST

TO bola zatial najlepsia kniha od kinga.ktora sa ku mne dostala.Precitala som ju na jeden dych.Je to jedna z knih,ktore nemozte prestat citat.Jednoznacne je najlepsia!!!

Pavlínka
3.3.2004 15:35
   
super kniha

ToTo je vážně asi nejlepší kniha od SK kterou jsem četl. Nesmrtejnej příběh s ještě nesmrtelnějším padouchem (pennywise). Zlo které se zhmotnuje do toho čeho se kdo bojí, je podle mého geniální a jak už někdo předemnou napsal, zaslouží si ocenění. Kdo ještě To nečetl, nechť tak co nejdřív udělá, protože :"To si tě stejně najde!".

pajdaa
17.2.2004 15:12
   
To nepotrebuje nadpis

Ako to vyplyva aj z poctu komentarov a recenzii, tato kniha patri medzi najlepsie pribehy, ktore Stevo vyprodukoval. Uz som o tom pisal recneziu, ale este pred tym nez sa tu dalo zaregistrovat. Islo o skvele rozvinuty pribeh odohravajuci sa striedavo v dvox obdobiax a to v meste Derry, ktore po opusteni Castle ROCKU sa stalo centrom zla.
Musim povedat, ze knihu som precital za tyzden a bol som nadseny.Mam rad dlhe pribehy, kde sa moze autor ukazat. Podla mna ide o najlepsiu Stevovu knihu a moje hodnotenie je 10 z 10.

Gizmo
16.12.2003 09:00
   
Návrh na Nobelovu cenu za literaturu

Tak vážení, tohle je moje hodnocení. Tak obsáhlý horror si zaslouží ocenění, je-li k tomu i naprosto vynikající, verbálně a stylově úžasný, dějově nepřekonatelný. Když tak čtu knížky Stephena Kinga, kladu si otázku, jaké to asi měl, ksakru, dětství...

sibella
15.12.2003 16:11
   
To je To

Tohle už je klasika, ale snad nejlepší Kingova kniha. Četla jsem ji asi před 2 roky, když mi ji pujčil kámoš, je fakt výborná. Četla jsem ji po nocích a pak se mi zdáli moc pěkný sníčky:)))

Lucinka
28.10.2003 19:09
   
Najlepšia kniha

Jednoynačne najlepšia kniha, čo som od Kinga čítal

Andrej Bilik
15.10.2003 08:47
   
Mazec

To byla moje první Kingovka. Dostal jsem se k ní náhodou, ale od té doby, co jsem ji docetl je King mým nejoblíbenjaím Autorem.

Michal
8.10.2003 21:41
   
nejlepší Kingovo dílo

tato kniha to nelepší co King kdy napsal...nádherný příběh ve kterém se snoubí dávné přátelství a dětské strachy

Doleček Antonín
6.10.2003 22:44
   
Hodnotenie...

Trochu som sa cudoval, ako je mozne, ze TO nie je na prvom mieste v hodnoteni. Ked som si pozrel podrobne hodnotenie, tak dvaja bodovali jednym bodom a zvysny dali desat, takze v tom to je... teraz by ma zaujimalo, o co islo tym dvom.

Ender
29.9.2003 11:19
   
super horror

Podle mého názoru jeden z nejlepších a nejrozsáhlejších horrorů, co kdy kdo napsal. Lepší horror jsem zatím nečetl.

Jan Chrudimský
20.8.2003 12:36
   
 124 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Období vlkodlaka
Temná věž II: Tři vyvolení
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
96.5% (283 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena