Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Nezbytné věciKomentáře
Castle Rock.

To město v Main si užije svoje závíst, hádky a nadpozemské zlo, které poplete hlavu všem doporučuju posledních 200 stránek to je fakt mazec.


Ondřej Matoušek
1.11.2013 12:15
   
Nezbytné věci

Ze začátku seznamovačka se všemi postavami v díle, kterých tam je požehnaně, ale je potřeba si i pamatovat jinak by mnoho věci co se pak stanou asi moc nechápal a druhou půlku knihy jen hltáte a na konci si říkáte že je škoda, že je konec....chtěl bych ještě vice a více.

Ondra.
21.4.2013 16:00
   
Dobrá knížka

Knížka byla vážně fajn, jen co bych vytkla je začátek (rozjezd pořádného děje až tak po 200 stranách) a závěr ...

Veronika
14.12.2011 20:10
   
Vítejte v krámku, kde si určitě vyberete!

Ve městě se objeví záhadný krámek s ještě záhadnějším prodavačem, který má pro každého něco, bez čeho prostě nemůže existovat. Pokud jste někdy snili o nějaké věci, tady je k mání. Ještě podivnější než tento fakt je ale samotný Leland Gaunt, majitel obchodu a prodavač. Od začátku vám bude jasné, že to není jen tak obyčejný prodavač, budete si lámat hlavu co je vlastně zač a bude vás to bavit. Stejně jako sledování řady komplotů, akcí a reakcí, které zamoří město. Myslíte si, že když někomu provedete nevinný žertík, tak se přece nemůže nic stát? Tak to se budete divit...

I přes tradičně divný kingovský konec se jedná o jeden z nejlepších románů tohoto autora.

Vít Janiš
3.9.2010 15:02
   
Jedna z naj....

Kto nečítal neuverí.Nečíl som od Kinga mnoho,ale myslím že "TO" má veľkú konkurenciu.Naozaj super.

profik
7.2.2010 10:27
   
druhá....

Tak pro me rozhodne ta nejlepší kniha od kinga po TO. Úchvatný dej plný napětí. Musím všem doporučit, kdo nečetl nepochopí. Jen ten konec me trochu zklamal, ale i tak byl úžasný.

Tomáš Kadlček
1.10.2009 07:55
   
Marty

Je to vážně skvělá knížka Kingovi se to podařilo napsat úplně skvěle. PS:Nezapomeňte ,pan Gaunt má vždycky pravdu´.

Marty
13.5.2009 06:54
   
Pro mě je zatím tahle nej ...

Z těch 37 knih které jsem od Kinga četla je tahle nejlepší. Tedy pro mě. Perfektně vystihnul, jací lidé jsou. Kniha se spádem od začátku až do konce.

Janka100
16.6.2008 12:26
   
Nezbytné věci

Knížka se mi líbila, ale diky zavěrečným asi 200 stranám, kdy se věci, jak pan Gaunt chtěl, daly do pohybu. Stránky před tím mi přišly zdlouháve a trvalo mi celkem dlouho, než sem se přes ně prokousal. Ovšem na Prokletí Salemu to stále nemá. Dávám 75% a jdu číst Čtyři roční doby.

Gloseche
26.2.2008 09:48
   
Nezbytné věci

tak tahle kniha nemá chybu!upřímně žeru všechny jeho knížky a tahle není vyjímkou :) heh ...

Maybe
19.8.2007 20:57
   
pan gaunt

pan Leland Gaunt je velmi poctivy obchodnik...


pennywaise
26.6.2007 19:09
   
nemám slov

Pučila sem si ji v knihovně když sem jen tak bloumala a nevěděla sem co si pučit.Sem asi 50 stran za půlkou a myslim že to můžu zařadit ke špičcš jeho tvorby.

dutohlavka
12.6.2007 16:24
   
beatifullll

nejúžasnější kniha jakou jsem kdy četla.oooooo sláva KINGÁČKOVI:-)

PETRA Z
6.3.2007 15:55
   
needful

jojo, taky mě děsí, čeho jsou lidé schopní pro vysněnou a milovanou věc (bytost???). Knížka je podle mě povedená, jen konec byl trošku zklamáním, na můj vkus do celkem realistického díla až příliš nadpřirozený.

Eva Šírová
5.1.2007 00:57
   
Oj joj

Jedno z velmi p o v e d e n ý c h děl. Nezapomenutelné!

Eva Zuzánková
25.10.2006 17:21
   
petra zbornikova

nejlepší kingova kniha ,miluju ho!!!

king
15.10.2006 14:15
   
nezbytné věci

Miluji knihy od Kinga. Kniha nezbytné věci mě ale velmi zklamala, musela jsem se nutit ji dočíst. Přišlo mi tam zbytečně mnoho postav a bylo to na můj vkus málo akční a docela mě nudila. Tak nevím, jestli jsem ji četla špatně nebo zrovna v době, kdy jsem na takový text neměla náladu. Všichni to tu hodnotí kladně, zkusím ji přečíst znovu, jestli nezměním názor

Eva
7.9.2006 12:28
   
da best

da best

Štěpán x x x
22.6.2006 20:23
   
Nezbytné věci.,.

absolutně super kniha, která se čte jak po másle.))))Hrozně se mi na tom líbilo jak děj volně plynul, že si člověk mohl v hlavě odvíjet svůj vlastní film.)prostě super. Jediný co mě dost zarazilo,a co si King mohl odpustit, bylo zmizeni Lelanda Gaunta coby Satanáše smradlavéhochlupatéhoamen :)))

Kamil Jeřala
16.4.2006 16:10
   
super

Už jsme si o příběhu knihy řekli dost, pojďme si pohovořit, jak se tato kniha čte. Musím uznat, že se King opět předvedl a napsal další bestseller. Tato kniha je po celém světě velice chválená, čtená a prodávaná, velkou měrou je to dané hlavně tím, že mistr King opět dokázal zaujmout, překvapit a přišpendlit čtenáře u každé stránky. Není to jen tím, že dokáže vyprávěním vcucnout ubohého čtoucího do každé příběhově důležité postavy, vcítit se do ní a třebas jí i fandit. Kniha nabízí samozřejmě i více, atmosféru Castle Rocku již řídí vynalézavý obchodník, napětí až do poslední stránky, ukazuje temné stránky chamtivého vlastnictví věcí, nezbytných věcí, předvádí napjaté sousedské vztahy v plné absurdní kráse. Kniha je prosátá notnou dávkou tajemna, hysterie, strachu a horroru. Nezbytné věci je jedna z mála knih, ve kterých zlo neprohraje, naopak po celou knihu vítězí a bere si do svých temných pařátů desítky nevinných obětí, dětí, žen a mužů. A jak to občas s oblibou říkám, přečtěte si tuto knihu. Kdo zná Kinga, tato kniha je jeho další zastávkou. A ti ostatní? Výborný start jak poznat tohoto spisovatele.

Josef Novak
18.3.2006 20:23
   
Zlé sny

Po přečtení nezbytných věcí sem si říkal,včem je jejich kouzlo.Nemohl jsem ho najít.Pak jsem šel spát.Zdálo se mi,že vstupuji do obchodu se zeleným baldachýnem k panu Gauntovi,který mi jen tak mimochodem nabídl jakousi ,,nezbytnou věc´´ -skvělou knihu,po které jsem vždy toužil.Chtěl po mmně,abych provedl nevinný žertík svému sousedovi a já souhlasil.Vytáhl jsem z kapsy šrajtofli a chystal se zaplatit,když mi tu knihu podával,právě jsem se probudil a měl jít do školy.Doteď se bojím jít kamkoli do obchodu a koupit si svou oblíbenou knihu.
Tihle knihu od Kinga musíte mít!


Virt Jan
16.3.2006 13:57
   
Nezbytné Věci

moje prvni kniha d tohoto autora,me doopravdy chytla natolik,ze po jejim docteni jsem si musel poridit neco dalsiho od Stephena Kinga.....doporucuji vsem...

Jan Sixta
25.6.2005 15:03
   
Needful things...

Skládám poklonu, takovýhle námět najít a zpracovat tak,jak to udělal King, to je prostě umění. Gaunt si to dokonale zařídil, když je nechal pozabíjet se buď navzájem, nebo spáchat sebevraždu..
Je to bezvadná knížka, doporučuju všem a taky jako u každý jeho knížky - když je tma je to o několik procent silnější zážitek:)...

Lenka Kolar
5.6.2005 22:36
   
Nezbytné věci

Úžasná kniha,ve které King opět předvedl své umění.Kniha je psána tak,že se u ní usmívám a zároveň mi běhá mráz po zádech-to je King,jak ho mám ráda.A hlavně člověk není schopen se od ní odtrhnout až do posledního řádku.Jednou větou-fakt bomba.

Jana Sopůšková
28.5.2005 15:54
   
klasicke dielo

nadpriemerná kingova kniha.lahko čitatelna a hlhlavne brutalno veselá ako to vie iba Step. jedine čo by som mohol vytknut je fakt ze v diele vystupuje az privela postav na moj vkus preto treba väčšie množstvo sustredenia aby sme to strávili. celkove hodnotenie je to velmi dobre napísana kniha king je king..

Rado Jason
22.11.2004 12:13
   
Nezbytné Věci

knihu Nezbytné věci jsem si půjčil asi před týdnem od svého kamaráda jako chvilkové zabití času..ovsem moje pocity jsou už tak zaujaté touto knihou,že od ní neodtrhnu oči do samého konce.je v ní obsažený výborný příběh s ještě lepším zpracováním,takže ji doporučuji naprosto každému obdivovateli tohoto hororového mága.

Jan Sixta
26.9.2004 14:24
   
nezbytné věci

skvělá kniha

xxx
22.8.2004 18:26
   
Horor...?

Nezbytné věci je zajímavá kniha, avšak až na malou scénu s pavoukem mi jako horor nepřipadá... I tak je to ale kvalitní četba, rozhodně doporučuji

Obi1
28.6.2004 20:43
   
Super

Podla mojho nazoru, to je jedna z najlepsich kniziek od Kinga. Aspon teda co som cital. Na prve miesto by som radil To a na druhe Nezbytne veci. Dej je strhujuci, len ten koniec sa mi zda nejaky nedokonceny alebo nedopracovany. Skor by som viac opisal toho diabla, nie len tak okrajovo. Mohlo to byt ovela zaujimavejsie, no i napriek tomu je to super zazitok.

Štefan Šajban
5.4.2004 10:18
   
První je nejlepší

Nezbytné věci byly první knihou, kterou jsem od Kinga před lety četla, tím pádem jsou pro mě z jeho díla to nejdůležitější.Líbí se mi a děsí mě myšlenka, že každý má svou cenu, za kterou je ochoten udělat cokoli.

Myšák
31.3.2004 13:48
   
Bomba

Naprosto úžasná knížka, možná moc objemná, ale jak se říká: čím víc, tím líp a u Kinga to platí dvojnásob. Jen se mi nelíbilo, že tam bylo strašně moc postav a za chvíli už se nedalo orientovat v tom, kdo si co koupil a komu co za to má provést. Ale jinak v poho :-)

Zuzana Krejčová
20.12.2003 20:23
   
Od slněných přání k teroru

Podle mně jedna z nejlepších knih S.K. Velmi poutavě napsaný příběh o tom že každý má svou cenu za kterou je ochoten dělat věci,které by ho asi jinak ani nenapadly bez ohledu na následky. Děj postupně graduje a jen trochu škoda závěru kdy hlavní "zloduch" který má celý děj navrch mizí poněkud pohádkovým způsobem. I tak je ale román squelou četbou.

jdk
2.12.2003 15:44
   
Od slněných přání k teroru

Podle mně jedna z nejlepších knih S.K. Velmi poutavě napsaný příběh o tom že každý má svou cenu za kterou je ochoten dělat věci,které by ho asi jinak ani nenapadly bez ohledu na následky. Děj postupně graduje a jen trochu škoda závěru kdy hlavní "zloduch" který má celý děj navrch mizí poněkud pohádkovým způsobem. I tak je ale román squelou četbou.

jdk
2.12.2003 15:43
   
Nezbytné věci

Nezbytné věci se mi dost líbily. Ze začátku se mi zdálo, že se nic nebude dít, ale prvních 200 stránek jsem přečetla a konečně jsem se dostala k pořádný akci. Je to skvělá knížka a dobře napsaná. Hlavně ke konci je to dost dobrý:)

Lucinka
28.10.2003 18:59
   
 34 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Čtyři po půlnoci
Temná věž III: Pustiny
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
93.2% (200 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena