Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
BeznadějKomentáře
oblíbenost

Nevím proč, spoustě čtenářů může Beznaděj připadat jako průměrné dílo, ale mě strašně vzala. Dalo by se snad i řict, že aspiruje na jednu z mých nejoblíbenějších Kingovek. Možná je to tím všudypřítomným zlem, vyobrazerným jako rozpadající se policajt, atmosférou totální opuštěnosti. A i když je tam náboženský podtext (jsem snad největší ateista pod sluncem :-D ), nemohla jsem se odtrhnout. Potřebuju si to přečíst znovu, prostě potřebuju :)

perfect-drug
10.6.2011 13:10
   
TEK !

Tak takovýhle frmol akce od začátku do konce ..... uf no prostě nářez. opět jí musím řadit mezi nejlepší díla Mistra co jsem četl. Nikdy nepojedu po silnici č. 50. TEK ! (řečí nesformovaných) :)

Michal Pluhař
24.4.2010 14:43
   
1.st and best

Beznaděj byla první knížka od Kinga, kterou jsem čet a až do tedka je podle mě nejlepší. O prvenství u mě soupeří s celou ságou Temná věž.

Lukáš Borčický
30.9.2007 17:54
   
Omluvám se za pravopis a gramatiku

...Strážci zákona jsou tou lepší verzí příběhu..
...naopak..

Lucie Putnová
27.12.2006 19:16
   
Ale stejně je to dobrý příběh

Mám teď Beznaděj čerstvě zhltnutou a musím přiznat, že strážci zákona jsou tou lepší. Nicméně se to dobře čte a pro mě byly naopad Davidovi modlící sekvence obzvláštněním a zajímavostí děje. Ještě k tvrzení, že oba příběhy nemají vzájemnou souvislost, Seth (Strážci zákona) se "nakazil" Tekem při návštěvě Chřestýše č.1 v dolech u Beznaděje.Takže provázanost existuje a dost patrná.

Lucie Putnová
27.12.2006 19:13
   
beznadej

Knizku urcite doporucuju-je napinava od zacatku do konce a okamzite vas vtahne do deje. moje hodnoceni je 95%(tech 5% bych dala za to ponekud chvilkama nekonecne modleni malyho Davida)

slonecek
5.6.2006 21:39
   
Beznadej

opravdu jsem necekal, ze se nekdy u Kinga dockam, ze Buh a nabozenstvi sehraji v jeho romanu tak dulezitou roli. mezi nejlepsi bych ho asi nezaradil, ale stoji za precteni. pred nim jsem cetl Misery, tak se nedivte, ze moje hodnoceni neni nejvyssi

Tomáš Hollý
15.6.2005 12:04
   
Neutěšené hodnocení Ladislava Utěšeného

Musím se ohradit vůči hodnocení Ladislava Utěšeného, neboť se dotkl jedné z mých nejoblíbenějších knih.
Hodnocení 10% se podle mého názoru hodí pro někoho, kdo napíše totální nesmysl a ještě k tomu neumí psát. Jelikož King je, co se týče psaní jedním z nejlepších autorů vůbec, sám bych si nikdy nedovolil hodnotit jeho knihy hůře než 50%. 10% bych nedal ani knihám Jamese Joyce, které jsou pro mě dosti nepochopitelné a nevím, jak je vůbec někdo schopen dočíst je až do konce. Ale psát Joyce umí, to se mu upřít nedá. Proto bych pan Utěšeného poprosil, ať se nad tím trochu zamyslí. Pravděpodobně by to napsal líp.

Radovan Krhovský
17.11.2004 13:31
   
Film...

Já bych se na film zas až tak netěšil...některý věci prostě zfilmovat nejdou, takže je lepší si to eště jednou přečíst.

metal_messiah
6.9.2004 22:59
   
Až na to věčné modlení skvělý

Kniha je skvělá. Měl jsem ji přečtenou za pár dní. Jediné co mi trošku vadilo, bylo to věčné a nekonečně zdlouhavé modlení Davida. Těším se, že se knihy chopí zkušený režisér a pořádně to zfilmuje.

Killer
6.9.2004 10:10
   
Beznaděj

knížku, kterou jsem objevil nyní zcela náhodou, jinak je již stíhám číst v pořadí, ve kterém vycházejí..., mě mile překvapila a myslím, že patří rozhodně k těm silnějším románům, hodnotím jej velmi dobře

Šafránek
16.7.2004 21:03
   
Beznaděj-paráda

myslím že nikdy nepojedu do Nevady...:-)))))

hkjdf
20.6.2004 18:14
   
Vynikající dílo

Beznaděj je skvělý román, který člověka rozhodně nenudí.Jakmile se seznámíme s hlavními hrdiny, je to kniha plná děje a očekávání až do konce.Má spoustu hororových prvků, jež některé čtenáře mohou děsit svou realitou a brutálností. Kritizované modlení v knize některými čtenáři bych nebrala v potaz, neboť právě to je dostalo z bryndy a dává dílu i kus mystičnosti.Skvělá kniha.

Tereza Schottnerová
30.3.2004 12:38
   
Beznaděj

Beznaděj se mi celkem líbila, až na jednu výjimku. Jak se tam ten kluk "David" pořád modlil, myslim, že bych se obešla i bez toho, nebo kdyby toho bylo trochu míň. Ale jinak je to skvělá knížka. Doufám, že se takový horor někdy natočí:)

Lucinka
25.1.2004 19:29
   
Beznaděj=nádhera

...do přečtení téhle knihy jsem si pořádně nedokázal beznaděj představit.Teď již to vím a všedním problémům se už jen směju

Doleček Antonín
7.10.2003 00:00
   
Beznaděj

Beznaděj je beznadějně nejlepší kniha, kterou kdy Stephen King napsal. Hlavně se v ní pořád něco děje od začátku až do konce a není rozbředlá jako některá jiná díla.

Radovan Krhovský
2.9.2003 10:47
   
 16 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Zelená míle
Strážci zákona
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
84.8% (113 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena