Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Srdce v AtlantiděKomentáře
Srdce řadím nejvýše

Chystám se už dlouho napsat "recenzi," ale nechci ji odflinknout. Takže jen krátkou poznámku. Ty komentáře co tady čtu mají něco do sebe, ať už jsou pozitivní, nebo zatracující. Osobně patřím k příznivcům, a to čím dál, tím víc. Vždycky jsem si myslel, že "TO" nic nepřekoná, ale tady bych řekl, že málem ano. Je to parádá a za největší plus - u mistra hororu paradoxně - považuji fakt, že je tam dost málo nadpřirozena. Kdyby se tam muži ve žlutých pláštích vůbec nevyskytovali, tak by mně to pranic nevadilo. King předvádí, že prostě umí psát i o "normálních věcech."

Rajda
4.9.2012 20:50
   
King se měl rozhodnout, o čem chtěl psát

Dovolila bych si nesouhlasit s tvrzením, že ten, kdo tuto knihu nehodnotí kladně, ji nepochopil. Ono velmi težko se hodnotí kladně kniha, kde polovinu obsahu zabírá příběh dětí a bořitele Temné věže, zatímco druhá polovina je o válce a jediná návaznost s první částí je ve vedlejších postavách (přičemž tyto postavy mohly být velmi klidně nahrazeny i postavami úplně novými, neboť válku mohl prožít v té době naprosto kdokoliv- ať už jako demonstrant, nebo člověk, který přímo bojoval ve Vietnamu). Nedá se tedy říct, že ten, komu se kniha nelíbila, ji nepochopil a neodhalil skryté poselství, že válka nikdy nedává, ale jen bere (Carol byla přece nucena vzdát se svého jména a chlapci trpěli po návratu zejména psychicky, když nepočítáme válečná zranění). Čtenářům se kniha nelíbí jednoduše proto, že King tuto knihu napsal pro valnou většinu nepřitažlivým a nesouvislým stylem. Polovina knihy je o jabkách, polovina o hruškách. Nápad o válce je dobrý, ale provedení podprůměrné. Kniha se přece nedá hodnotit jen na základě nápadu na úkor špatného provedení.

M.Hrnčiarová
14.5.2011 12:28
   
dotaz

Chtěa jsem se zeptat, vyskytuje se v románu Temná věž někdy jméno Teda Brautigena nebo je zmínka o něm V Heart in Atlantis čistě náhodná? díky za odpověď

miseryy
1.7.2009 14:47
   
Můj názor

Já nevím ale bylo to takové divné. Začátek o Bobbym a Tedovi byl skvělej..ale pak ty další části..to sem se jen celou dobu třásl na to až tam bude zase Bobby a nějaké zakončení. Konec byl skvělej což mě překvapilo protože King ty konce moc neumí...

Rhox
31.12.2008 13:18
   
Skvělé

Měl jsem také tu čest si tut skvělou knihu přečíst..I když jsem ji četl neskutečně dlouho, i když mne ubčas některá místa nudila, i přesto jsem ji dočetl a nelituji. Nejvíce se mi líbila Část Srdce v Atlantidě, ale samozřejmě i jiné části...Nečetl jsem TV ani Pána much, takže mi možná pár drobností uniklo, pár pojítek, ale i tak vím, že je to skvělá kniha. Příběh je až duhý v pořádí. Na této knize jsou vynikající myšlenky, jež vede právě příběh. King je bravurní vypravěč, o tom žádná, ale tohle se mu vážně povedlo. Žádný horor, ale přesto z toho jde strach. Nebl jsem nikdy ve válce, ale i tak se některé věci opakují i dnes a my to cítíme.
Za těmi příběhy je skryto cosi víc, něco věčného a všeříkajícího, pravda, která děsí.
Čtěte ji pozorně a neodkládejte po prvních 200 stranách, litovali byste, já jsem rád, že jsem se rozhodl opačně, že jsem ji neodložil, i když jsem na to prve myslel, ale dočetl ji...

Roman
28.10.2008 17:32
   
Srdcev Atlantide

Nebo ne dam 80% ...

Kvis
22.6.2008 20:44
   
Srdce v Atlantide

No ze zacatku me ta knizka dost bavila, ale dale no ... ne tak uzasny. Proste 90 % no je to dobra knizka, ale moc me tada nezaujala no :) . Proste tadle knizka je na 90%

Kvis
22.6.2008 20:43
   
Srdce

Ze začátku mě tato kniha dost vtáhla do děje, ale při části srdce v Atlantidě jsem už vůbec nebyl schopen slova!!!
Toto dílo mi připadá velice dobré ba přímo skvělé! Četl jsem od Kinga sice zatím jen asi 4 tituly ale mezi špičku řadím To společně se Srdci v Atlantidě.

Ivo Hanák
9.7.2007 10:28
   
:oB

NEvim, nevim, napoprvé jsem to drobet nepochopila (možné je časté odkládání knihy a chvílemi i nezájem a nevnímání co a jak...), ale po druhém pokusu, to nebylo zas tak špatný. A film to pak potvrdil.

Eva Zuzánková
25.10.2006 19:53
   
Jdu na to

přečtla jsem šest dílů temné věže a některé další kingovi knihy a rozhoduji se jestli se mám pustit i do srdcí v atlantidě.. po přečtení vašich komentářů jsem si řekla že by to stálo za zkoušku takže se do ní pouštím!

Lucy
2.8.2006 15:08
   
Srdce v Atlantidě

tohle je zatim nejhorsi co jsem od Kinga cetl, pripada mi to jako hrozna slatanina, jakoby timhle King chtel vyjadrit svuj postoj k americke valce ve Vietnamu, ktery jsem ale nepochopil

ober
28.7.2006 15:49
   
Srdce v Atlantidě

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Byla zvláštně napsaná a i když jsem ještě Temnou věž nečetla (tím pádem mi určitě muselo něco uniknout), jednotlivé kapitoly byly mezi sebou bravurně propleteny a konec byl také úžasně napsaný.....

Kristýna Meinerová
2.5.2006 18:56
   
:-)

Super kniha;), co víc napsat? Akorát jsem to tak nějak dohromady nepochopila, ale je to už dávno, takže si to ani nepamatuju.

dracisrdce
2.5.2006 18:34
   
...

Podla mna jedna z najlepsich knih od S.K. Skuste si jednotlive klucove postavy spojit dohromady, nemyslim situacie, ale odkazy. Potom ten odkaz knihy ako celku sa neda prehliadnut.

jose
27.4.2006 14:02
   
Srdce v Atlantidě

Od Kinga jsem už přečetla 13 knížek...a podle mě je Srdce v Atlantidě nejlepší. Paradoxně, Temnou věž jsem nečetla...ale nijak zvlášť mi to nevadí. Asi to bude tím, že nemám ráda ty klasické horory nebo...jak bych to řekla...snad sci-fi? prostě ty jiné světy...jiné postavy...neskutečno. Mnohem víc mě berou příběhy, které jakoby se nám skoro mohly stát...třeba taková povídka Dollanův cadillac...být pohřbený zaživa...už jen ta představa...Srdce v Atlantidě podle mě nese skryté poselství, ve skutečnosti má ta knížka strašně silný podtext, nevím, dá se to strašně těžko vyjádřit slovy...a je mi docela líto, že to objeví jen tak málo lidí.

Rýža
16.4.2006 20:05
   
Fajn

Čítal som knihu ešte predtým ako Temnú vežu a myslím, že to bolo OK. Možno niekto nepochopí všetky súvislosti s Temnou vežou, ale to ani nepotrebuje, lebo to nie je kniha len o veži.


brandy dominci
16.2.2006 12:47
   
Nebojte sa tej knihy ak ste necitali Temnu vežu

Skvela kniha... prave som ju docital. Temnu vezu som necital a mam o nej len mlzne predstavy ale vobec VOBEC ju netreba citata aby ste "pochopili" knihu ako tu niekto povedal. Totiz viacmenej je kniha pisana z pohladu ludi a kde sa spomina veza tak z pohladu Bobbyho. Sam Bobby v knihe dobre nerozumie prepojeniu s Temnou Vezou a to je prave na tom vinikajuce to am tu tajomnost a kuzlo. Len tolko k tomuto cize nebojte sa kniha je skvela skvele vykreslenie charakterou, spad, napetie, laska vsetko co am spravna kniha mat a dokonca "smekam klobouk" panu filozofovi Kingovi pretoze jeho talent je mnohostranny...

Kreins
16.2.2006 10:18
   
Bez propojení s Temnou věží nebudete vědět jak si to přebrat.

V tomto okamžiku jsem právě na začátku druhé části této knihy. A jsem nadšen. S obrovským očekáváním vyhlížím poslední díl Temné věže a tahle kniha je pro mě skvělou ochutnávkou. Pointa příběhu odkazuje na Temnou věž takovým způsobem, že bez její znalosti Srdce v Atlantidě vypadají jako snůška přiblblých blábolů. Celé je to v principu podobné Silmarillionu od Tolkiena. Kdo předtím nepropadl Hobitovi a Pánovi prstenů, ten ji zákonitě odloží, protože prostě nebude vědět, která bije. Dejte Srdcím v Atlantidě šanci a čtěte nejprve Temnou věž! Možná Vám potom Srdce nebudou připadat jako vyhozené peníze, ale jako mně skvělá kniha.

Pavel Karabina
7.10.2005 08:37
   
sklamanie

tato kniha ma vrcholne sklamala a povazujem za vyhodenie peniazi investiciu do nej.

izmir cupr
2.9.2005 09:50
   
n1ce

Od Kinga jsem cetl asi pet knih, tuhle mezi nimi a pripadala mi naprosto vyborna. Jasne, nebyl to horor, ale stejne mam nekdy pocit, ze King jako spisovatel lidskych osudu je lepsi nez jako autor hororu. Jazdopadne doporucuji

Sartori
11.6.2005 16:14
   
Dobrý nápad

rozdělit to na "nezávislé" příběhy, které se propojí. Po skončení první části jsem byl trochu zmatený, ale celá kniha krásně graduje ke skvělému konci. Po dočtení jsem si řekl, že je to docela netypický a přesto klasický King. Dočetl jsem při jízdě vlakem a zbytek cesty jsem koukal jen z okna "vydýchával".

Skeeve
21.2.2005 14:46
   
???

Mám trochu jiný názor než Eliza. Mě se líbila jen první část. Ostatní už tak moc ne. Ale překvapil mě ten skok z první části do druhé. Konec první části byl spíš pesimistický a pak náhle přišla změna stylu. První stránky druhé části mi připadaly jako z nějaké humoristické knížky. Ale jako celek trochu zmatené.

Tomáš Hollý
4.1.2005 11:02
   
...

Je to velmi zajímavě udělané, rozdělení do "částí".
Určitě stojí za přečtení. Z počátku to sice zdánlivě není propojené, ale pak se to celé proplete. Je to zábavné to číst. Dost dobrá kniha.

Eliza
9.6.2004 13:05
   
 23 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Holčička, která měla ráda Toma Gordona
Bouře století
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
78.1% (126 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena