Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Z buicku 8Komentáře
Buuick

Nápad dobrý (vůbec mi nepřišlo že myšlenka vykrádá Christinu). Jak tu ale již bylo řečeno, kniha je sice velmi dobrá, ale od Kinga jsem čekal víc (hlavně napětí - jediná dramatická scéna je závěrečné "přetahování" o Neda, když nepočítám chudáka pana D.) a hlavně ze začátku se hodně vlekla. Přečtení přesto nelituju. 70%

HPL
27.8.2013 19:37
   
ale slo to

ja jsem to cekal, ze na nic neprijdou celou dobu to prece resili policajti :-)
jinak to byl moc krasny pohled do prace mistnich poldu. Konec mne prekvapil :-)

iq18
9.11.2006 01:09
   
Začalo to slibně

tadle knížka fakt patří ke slabším. Začátek se rozjel dobře, ale postupem času se to ustálilo na mrtvym bodě. Musim říct, že bych ráda věděla, kam ten buick vede... Podle mě to tam King mohl rozvést lépe. No co má spoustu skvělejch knih tak mu tudle odpustim :)

Any
5.10.2006 16:24
   
nic moc

Když jsem si přečetla Z buicku 8, byla jsem přesvědčená, že už jsem asi vyrosla z Kingomanie a už mě jeho knížky neoslovují. Naštěstí jsem se o dva roky později pustila do Temné věže, která mě pohltila od hlavy až k patě, takže jsem zpět! :o)

Zuzana Porkátová
14.2.2006 14:14
   
Výborný příběh

s překvapivým, ale logickým koncem. Když mi kamarád říkal, že se po dočtení roszemál, nevěřil jsem mu. Ale také jsem se začal smát. Dostali ho :-)

Skeeve
11.3.2005 13:47
   
Zklamání

První kniha od SK, která mě zklamala. Začátek, kdy zmizí majitel Buicku u benzinové pumpy, byl slibný, ale pak se děj zpomalil. Bylo tam zbytečně moc postav policistů, kteří zdlouhavě okolo Buicku okolkovali a pozorovali jej. Těch pár mrtvých zrůdiček, které Buick ze sebe vypustil bylo málo. Stále jsem čekal, že se některý z policistů prostřednictvím auta dostane do nějakého temného světa plného příšer, ale nestalo se tak. Konec vyzněl do ztracena.

Martin Černý
10.3.2005 14:09
   
nic moc

Promiňte mi za mou upřímnost, pane King, ale tohle bylo z toho slabšího soudku. Ne že bych se při čtení vyloženě nudil, to ne, ale vážně jsem čekal něco víc. Námět není vůbec špatný, avšak jeho zpracování je už horší. Tahle kniha jen dokazuje tvrzení, že i mistr tesař se někdy utne.

Tomáš Hollý
11.12.2004 10:27
   
Buick

Kniha Z buicku 8 je zbytocne pretiahnuta poviedka, aj ked myslienka je zaujimava. Ak by z toho urobil kratsi epicky utvar aj ta nuda by sa stratila. Ako uz mnohi uviedli - uvod kedy sa autor dostava k podstate a rozpleta udalosti a medziludske vztahy je ok, ale potom to je nuda. Aj ten zaver bol taky neurcity, a to myslim aj z hladiska inyx Stevovyx knih. Dokonca sa na inyx miestax, aj tohto webu, hovori o svetoch nachadzajucich sa v serii Temna vez, ale ja som v diele Z buicku 8 suvislost s TV okrem existencie toho ineho sveta, do ktoreho bol buick vstupnou branou, nepostrehol.
Viac sa mohol autor zamerat na stretnutie cloveka s tvormi z druhej strany a rozpisat to svojim typickym stylom.
Opat musim konstatovat nespokojnost, ktoru som deklaroval aj pri niektoryx inyx dielax, a to najma z posledneho obdobia tvorby Stephena Kinga.

Dusan Remeta
1.12.2004 17:00
   
tato bola slabsia

buick 8 som cital dost nasilu, hlavne po napinavom uvode sa dalsie veci diali akoby nasilu pomaly... nemusel som sa ale nutit do citania, tak ako som sa nemusel nutit odtrhnut sa od tejto knihy... podla mna priemer

myxx
10.5.2004 09:19
   
buick

Kniha vůbec není špatná, ba naopak! Má sice trochu zmatený závěr, ale jinak se Kingovi povedla. Jedinou chybu bych viděl v tom příšerném obalu - to auto má být modré, ne?!

Václav Brachtl
20.4.2004 15:37
   
Z buicku 8

Příběh není špatný, ale osobně si myslím, že ho šlo trošku více vyšperkovat a udělat napínavějším. V určitých místech jsem úplně ztrácela motivaci číst dál a skutečně napínavé mi to přišlo až skutečně na konci knihy. I tak si samozřejmě koupím další knihu.

Michaela Dřízgová
19.3.2004 14:18
   
BUICK 8

Začátek velmi našlapaný,závěr mírně slabší.Jinak si myslím-lepší průměr-což globálně není rozhodně málo.

jaroslav horacek
15.3.2004 17:08
   
zklamami

take se bohuzel musim pridat k tem co byli docela zklamani :( byla to prvni kingova knizka u ktere jsem se musela prinutit ji docist.

katerina machalova
6.2.2004 10:12
   
Buick 8

Musím přiznat, že se mi kniha líbila. ˇVEkal jsem něco horšího, a byl jsem překvapen. Půl knihy jsem přečetl na jeden zátah v prvních hodinách na Nový rok a nečetl jsem dále jen proto, že jsem už ve tři ráno fakt neudržel oči.

BoboKing
22.1.2004 14:06
   
 14 komentářů
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Všechno je definitivní
Temná věž V: Vlci z Cally
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
73.4% (107 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena