Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
LegendyRecenze
Legendy

Přestože King není svým zaměřením spisovatelem fantasy literatury, i tak byl schopen přispět do souboru pod názvem Legendy, který obsahuje výlučně fantasy novely. Sám King nabízí povedený příběh Sestřičky z Elurie, jenž dokresluje Rolandův svět... Jde o rozšířený příběh Temné věže, popisující pistolníkovo strastiplné putovaní. Kvalitativně jsou Sestřičky na stejné úrovni jako veškeré díly Temné věže, takže kdo propadl Rolandovu šílenství, tato krátká novela by neměla zůstat bez povšimnutí. Z autorů, kteří mě neoslovili, jmenuji po Kingovi následující novelu Dlužní kost (Terry Goodkind) a finální Dračinka (Ursula K. Le Guin). Protože obdobně jako Kingovy Sestřičky jsou i tyto příběhy součástí velkých ság, nezasvěcený čtenář se jednoduše ztratí v takovém množství čarodějů, válek a politických situací smyšlených krajů. Naopak zbylí dva autoři mě velmi mile překvapili. Sedmá schrána (Robert Silverberg) je detektivním příběhem rituální vraždy v archeologickém nalezišti. A zřejmě nejlepší příspěvek ze souboru- Hořící muž (Ted Williams), je velmi poutavou novelou pojatou jako vyprávění o jednom starém šílenství.

70%

M.Hrnčiarová
28.4.2011, 18:35
   
jjj

Konečně jsou tady - autoři a jejich světy, jež si získávají miliony dychtivých čtenářů. Nyní přicházejí ve dvou svazcích a vracejí se do zvláštních a podmanivých míst, do kterých zasazují nový příběh, jež doplňuje a dokresluje jejich nejslavnější díla. Mnoho příběhů se odvíjí v dřívější minulosti těchto fantasy světů a vrhá nové světlo na příběhy již proslavené. Jiné sledují známé dějové linie, ale odehrávají se stranou hlavních událostí. Stephen King vypráví příběh o pistolníkovi Rolandovi v zemi Temné věže. Terry Goodkind líčí historii Hranice mezi královstvími ve světě Meče pravdy. Robert Silverberg se vrací do Majipooru a k dobrodružství lorda Valentina ve starobylé hrobce. Tad Williams vypráví zlověstný a fascinující příběh o hradě Asu'a odehrávající se před dějem cyklu Jasný osten, Žal a Trn, a konečně Ursula K. Le Guin doplňuje svou již slavnou ságu o Zeměmoří a vypráví o ženě, která toužila naučit se kouzlům. Vybral a sestavil Robert Silverberg. Povídky: - Stephen King: Sestřičky z Elurie (The Little Sisters of Eluria) - Terry Goodkind: Dlužní kost (Debt of Bones) - Robert Silverberg: Sedmá schránka (The Seventh Shrine) - Tad Williams: Hořící muž (The Burning Man) - Ursula K. Le Guin: Dračinka (Dragonfly

60%

Marek Červeňák
7.4.2007, 22:13
   
část cesty

v knihovně jsem hledala Temnou věž a na počítači mi vyběhla i tato kniha. Povídka Sestřičky z Elurie mě zaujala a přišla mi vhod, protože jsem zrovna byla úplně zažraná do TV :) . Chcete-li si doplnit část informací o Rolandově cestě a zjistit něco málo z toho, co se stalo před setkáním v poušti, tak si to přečtěte- nebudete litovat :)

70%

Any
10.10.2006, 21:20
   
sestřečky z Elurie

Tahle povídka mě trochu zeskočila, protože i když jsem zastánce S.K. tak jsem nečetla žádnou temnou věž a tak sem si myslela, že to nepochopím tak ůplně a měla jsem pravdu, příběh to byl zajímavý, i když na upíry já moc nejsem, ale myslím si , že kdo nečetl Temnou věž tak úplně tento příběh nepochopí, tak jako já. tento příběh najdete i v sbírce Všechno je definitivní.

70%

Veronika Žižková
20.3.2005, 11:08
   
Zajímavé

Když se mi tato kniha dostala do rukou, trochu mne zaskočilo, že kraťoučká novela od Stephena Kinga patří pod sérii Temné věže.
Je to takový vedlejší příběh Rolanda - to, co se mu přihodilo mimo hlavní děj na jeho cestách; je to každopádně zajímavé.
Legendy tvoří i jiné novely od jiných mistrů pera, ale ti před Kingem odstoupili do pozadí mého zájmu a já jsem se plně věnoval novele Temná věž: Sestřičky z Elurie.
Je to vlastně mírně vampýrské dílo, o kterém se toho nedá moc říci. Nechtěl bych těm, co to ještě nečetli, nic prozradit.
Kámen úrazu je však to, že pokud si chcete knihu zakoupit jen kvůli Kingovi, musíte obětovat peníze i za ostatní spisovatele, kteří vám možná k srdci moc nepřirostou.
Já jsem to vyřešil po svém a půjčil jsem si knihu v městské knihovně.

70%

Aleš Richter
31.10.2003, 11:06
   
romantika ako hrom

hmmm Znacne emotivne.
/Vravim samozrejme o novele Sestricky.../
Pistolnik nie je evidentne vo svojej kozi
ked ho v opustenom meste premozu Motaci, co su akisi zombici ibaze v zelenom.zachrania ho milosrdne sestricky /och ake romanticke/.Su mile a chcu mu pomoct.
chyba lavky... ony su mile ako moja svagrina.
Navonok med a v srdci krv -:).co v srdci oni maju krv aj v zaludku.Su ti UPIRI.
Lezi na drogach a caka na smrt ked tu sa cosi stane..../laska laska laska-sa mu vyhyba ako mne jednotka v skole ,ale ked boh da aj motyka.../ Dalej nepoviem.Precitajte si
Je to bezpochyby najlepsia Majstrova novela.

60%

sedý_duch
16.9.2003, 10:48
   
 6 recenzí
Podsekce
KNIHY
FILMY
POVÍDKY
 
Změň skin:  
Obsah
Hlavní strana
Obaly
Propojení
MuziKing
Postavy
Recenze
Odkazy
Komentáře

Napsat recenzi
Napsat komentář

Pytel kostí
Holčička, která měla ráda Toma Gordona
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Hodnocení
76.2% (34 hlasů)
Vaše hlasování:
Hlasování je možné až po přihlášení uživatele
  p o d r o b n ě
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena