Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
JednoduchéKNIHY

Bez angličtiny se člověk v současném světě (pokud nechce dělat popeláře) neobejde. Já už čtu knížky jen v angličtině, je to lepší - člověk čte přesně to, co spisovatel napsal a ne to, co si překladatel vymyslel... A hlavně nejsem závislý na tom, jestli se nějaký český vydavatel uráčí knížku vydat.

Jarek
19.2.2012, 23:28
Kniha Kluk z Colorada   
Simpsonovi??? Really?? KNIHY

Vážně? Jako úplně, totálně vážně? Dobře...Budu to akceptovat jako omyl a dělat, že se to může stát každému. Možná by bylo fajn porovnat si data, kdy natočili animovaný film Simsnovi a kdy King napsal tu knihu, pak bych pochopila, kdyby jsi napsal, že Simpsonovi zavání Kingem...

Fallagela
18.2.2012, 16:24
Kniha Pod kupolí   
Český názov KNIHY

Po česky to vyjde pod rovnakým názvom ako v origináli alebo pod názvom Dallas ´63?

Flagg
9.2.2012, 22:46
Kniha Dallas 63   
...KNIHY

neblázni se Simpsnama a přečti si, od jakého roku už to měl rozepsané :)

Prokop
7.2.2012, 14:50
Kniha Pod kupolí   
PříběhyKNIHY

Dobře se mi četla jako u Kingovek, ktere zhltnete jedním dechem a těšíte se, jak ten příběh dopadne. Jen na můj vkus místama dost krvavá až brutální, u prvního příběhu 1922 mi bylo popisování zabíjení farmářovi ženy vyloženě nepříjemné a Kingovi bych zacházení do takových detailů klidně odpustila. Asi nejvíc se mi líbil příběh č. 2 Velký řidič, možná proto, že jsem žena, jen mě tak napadá, jak se policie dozví o tělech v kanále? Třetí příběh Prodlužování času aspiroval na vítěze z celé knížky, jen mě zklamal závěr, z toho nápadu se toho dalo tolik vytěžit, měla jsem pocit, jak kdyby autor chtěl mít příběh rychle dopsaný a napsaný konec. Poslední příběh Dobré manželství klasika, která se možná teď v Americe někde děje.

Silvie N.
5.2.2012, 06:54
Kniha Černočerná tma   
slov.prekladKNIHY

len pre uplnost:
Slovensky preklad vysiel v roku 2008 vo vydavatelstve IKAR pod nazvom DROBEC.

Karol Bielik
7.1.2012, 21:08
Kniha Blaze   
reaguji na recenzi "vysvětlete Willu"KNIHY

myslím, že King to dostatečně vysvětlil i v poznámkách. Ti lidé čekající na spoj, jsou duchové a jsou mrtví už několik let, ale neví o tom. Ví to jen Willa a pak i David- když se pořádně na něco zadívají, tak se třeba změní cedule, uvidí pravou tvář lidí atd. Proto se snaží přesvědčit ostatní duchy, aby s nimi odešli do té hospody, protože to místo, kde zemřeli, se má bourat a tím by vlastně zemřeli 2x, jestli se to tak dá nazvat.

M.Hrnčiarová
28.12.2011, 15:30
Kniha Za soumraku   
český názovKNIHY

tento český preklad názvu čo je tu uvedený je už oficiálne potvrdený vydavatelstvom?

Flagg
27.12.2011, 23:24
Kniha Temná věž: Závan klíčovou dírkou   
Pod kupolíKNIHY

Třebaže mi námět poněkud zavání The Simpsons Movie, neubírá mu to na originalitě. Již od prvních pár stran se dočkáme napětí a deprese. Nenávidíme tak řečené představitele zákona a radní města, zbožňujeme statečné děti, plukovníka Barbie a všetečnou novinářku. Tohle dílko dokonale vystihuje zkaženou morálku a pokřivené mravní hodnoty některých současných lidí. A samozejmě - konec vždy překvapivý.

eryenie
26.12.2011, 23:21
Kniha Pod kupolí   
TO.KNIHY

Četla jsem dvakrát - poprvé někdy kolem dvanácti let, kdy jsem obsáhlé pasáže z historie Derry přeskakovala, abych se dostala ke konci. Protože konec, to je to, na co každý čtenář u Kinga dychtivě čeká. Podruhé jsem se ke knize vrátila o několik let později, dospělejší a méně nedočkavější. Nelituji.
Je Kingovou specialitou zasazovat do děje jako hlavního hrdinu dítě. Je jeho specialitou vše dopodrobna barvitě popisovat. Málokterý autor má tu vlastnost, že si čtenář dokáže vše ihned představit.
Dle mého názoru - nejlepší Kingovo dílo.

eryenie
26.12.2011, 22:58
Kniha To   
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 270
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Jednoduché
Simpsonovi??? Really??
Český názov
...
Příběhy
slov.preklad
reaguji na recenzi "vysvětlete Willu"
český názov
Pod kupolí
TO.

4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2017, Všechna práva vyhrazena