Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
King detektivkářemNOVINKA

Hlavním letošním tahákem edice paperbackových románů Hard Case Crime, zaměřené na detektivky, bude nová kniha Stephena Kinga Kluk z Colorada (The Colorado Kid) o dvou vysloužilých novinářích, kteří pátrají po okolnostech záhadné smrti jednoho muže z ostrova u mainského pobřeží.

Zmíněná edice vznikla v září roku 2004 a snaží se navázat na vypravěčský i vizuální styl paperbacků čtyřicátých až šedesátých let. Mezi publikované autory se řadí například Lawrence Block, Ed McBain a Donald E. Westlake nebo například i autor slavného Perryho Masona E. S. Gardner.

Kniha vyjde jako paperback, audiokniha a elektronická kniha v říjnu 2005.

Petr Dušek
21.4.2005, 12:06
celkem 1 komentář     
Čekání se krátíNOVINKA

Na stránkách nakladatelsví Beta Dobrovský byl zveřejněn ediční plán na první půlrok 2005 a nechybí v něm předposlední šesté pokračování Temné věže s podtitulem Zpěv Susannah.

Miroslav Kováč
17.2.2005, 07:00
celkem 22 komentářů     
Co nechává King za sebouNOVINKA

Koncem května 2005 má vyjít limitovaná edice sbírky sestavené slavným Ed McBainem nazvaná Transgressions. Téměř devítiset stránkový svazek bude obsahovat kromě jiných autorů (Jeffery Deaver, John Farris, Lawrence Block aj.) také novinku Stephena Kinga Co nechávají za sebou (The Things They Left Behind). Bude pojednávat o člověku, který se bezprostředně po newyorském neštěstí dokáže smířit s jeho následky.

Petr Dušek
10.1.2005, 19:33
celkem 2 komentáře     
Začalo natáčení BeznadějeNOVINKA

Přesně na Halloweena začalo dlouho oddalované natáčení tříhodinového filmu Beznaděj na motivy Kingova románu pro TV stanici ABC. Na režisérské stoličce sedí Mick Garris a není to poprvé, co si vybral adaptaci Kingova díla (naposledy točil např. film Jízda na Střele). V hlavních rolích uvidíme například Cliffa Robertsona, Toma Skerritta, Annabeth Gishovou, Rona Perlmana a Stevena Webera.

Petr Dušek
2.11.2004, 15:00
celkem 3 komentáře     
Temná věž 5 česky!NOVINKA

Nakladatelství Beta-Dobrovský v minulých dnech vydalo dlouho slibované a dlouho očekávané páté pokračování Temné věže s podtitulem Vlci z Cally. Takže pokud i vy patříte k těm, kteří netrpělivě prahnou po dalších dobrodružstvích pistolníků v čele s Rolandem, rozhodně neoddalujte nákup knihy. Získat ji můžete například přímo v e-shopu nakladatelství za 269 Kč.

Petr Dušek
17.10.2004, 22:02
celkem 4 komentáře     
Kubrickovo Osvícení na ČTTV TIP

Česká televize uvede v rámci pondělního Filmového klubu slavný film Stanleye Kubricka na motivy románu Stephena Kinga Osvícení. Stane se tak 11. října na ČT2 v rámci přehlídky šesti filmů tohoto výjimečného filmaře, který zemřel v roce 1999 a proslavil se například snímky 2001: Vesmírná odysea nebo Mechanický pomeranč (oba filmy mimochodem uvede ČT 2 rovněž). Tato verze Osvícení se prý samotnému Kingovi nikdy nelíbila (viz minisérie podle vlastního scénáře), nicméně zajímavostí je, že nedávno byla v tisku označena jako film, který nejlépe naplňuje jakýsi vzorec dokonalého hororu. A jenom kvůli skutečně démonickému Jacku Nicholsonovi stojí za shlédnutí!

Petr Dušek
27.9.2004, 08:59
celkem 3 komentáře     
Temná věž kompletníNOVINKA

Fanoušci Temné věže se po více než dvaceti letech, které uplynuly od vydání prvního dílu, právě dnes dočkaly. Na trh (nutno dodat, že bohužel zatím jen americký) přichází sedmé, poslední pokračování. Není jistě náhodou, že tento díl přichází na trh v den Kingových 57. narozenin. Čeští příznivci se momentálně můžou těšit na páté pokračování, které Beta vydá na podzim a šesté na sebe prý nenechá dlouho čekat - vyjde už na jaře příštího roku!

Petr Dušek
21.9.2004, 16:21
celkem 12 komentářů     
Nová povídka v listopaduNOVINKA

Nová povídka Stephena Kinga má název Lisey a blázen (Lisey and the Madman a v listopadu se objeví v antologii Michaela Chabona McSweeney\'s Enchanted Chamber of Astonishing Stories.

Petr Dušek
21.9.2004, 16:14
celkem 0 komentářů     
Nová novelaNOVINKA

V minulých dnech vyšla v USA antologie s From the Borderlands, která kromě jiného obsahuje i novou novelu Stephena Kinga. Kniha vyhrála cenu Brama Stokera jako nejlepší antologie roku.

Petr Dušek
21.9.2004, 16:09
celkem 0 komentářů     
Jízda na Střele do kinNOVINKA

1. října vstoupí do amerických kin snímek Micka Garrise Jízda na Střele natočený podle stejnojmenné novely Stephena Kinga. V roli Alana Parkera uvidíme Jonathana Jacksona (Insomnia) a George Stauba si zahrál David Arquette (Vřískot 1-3). O českém uvedení filmu bohužel zatím nejsou žádné zprávy.

Oficiální stránky filmu Jízda na střele / Oficiální stránky filmu Jízda na střele - nová verze

Petr Dušek
16.9.2004, 08:50
celkem 2 komentáře     
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 21
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
King detektivkářem
Čekání se krátí
Co nechává King za sebou
Začalo natáčení Beznaděje
Temná věž 5 česky!
Kubrickovo Osvícení na ČT
Temná věž kompletní
Nová povídka v listopadu
Nová novela
Jízda na Střele do kin

Napsat článek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena