Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Čech obtěžoval KingaNOVINKA

Americká policie zadržela osmatřicetiletého Čecha, který je podezřelý z obtěžování spisovatele Stephena Kinga. Břetislava Bureše zatkli policisté přímo před Kingovým domem. Bureš prý posílal spisovateli podivné e-mailové vzkazy a chtěl se s ním setkat. Kingova manželka Tabitha řekla vyšetřovatelům, že ji muž oslovil v sobotu večer, když venčila psa. Chtěl vidět jejího manžela s tím, že je to v zájmu národní bezpečnosti. V neděli si žena všimla, že Bureš sedí v autě zaparkovaném u jejich domu. Vybídla manžela, aby šel za mužem a vyříkal si to s ním. Při setkání Čech chtěl jít hovořit dovnitř domu, což spisovatel odmítl. King se vrátil domů a ze strachu z dalších možných kroků podezřelého muže nabil pušku a zavolal policii, která Čecha zatkla, citoval CM z policejní zprávy. Bureš se v pondělí před soudcem představil jako tesař z města Georgia on Maine, který přijel do Bangoru na dovolenou. Řekl, že nemůže zaplatit kauci ve výši 500 dolarů, kterou soud stanovil pro jeho propuštění a vyšetřování na svobodě. Má prý k dispozici jen 1,75 dolaru. Čech byl převezen do vazby imigračního úřadu a bude podle všeho deportován, dodal zdroj.

Petr Dušek
19.11.2003, 23:46
celkem 0 komentářů     
Temná věž na Fénixconu 2003NOVINKA

Na letošním Fénixconu, který se odehraje od 5. do 7. prosince 2003 v Hotelu Brno proběhne mj. přednáška Cesta k Temné věži Stephena Kinga: Temná věž, mýtická budova, která prochází všemi existencemi. Jen pár lidí ví, že to není jen pověst, ale že skutečně existuje. Pojďte s námi nadzvednout závoj tajemství, který ji zahaluje. Tajuplná věž ovlivnila životy mnohých a ne všichni z nich byli lidé. Vydejte se s námi po stopách a motivacích těch, pro které se Temná věž stala životním údělem…

Oficiální stránky Fénixconu

Petr Dušek
6.11.2003, 00:27
celkem 0 komentářů     
Zbrusu nová povídkaNOVINKA

V americkém vydání časopisu Esquire vyjde v listopadu nová povídka od S.K. s názvem Rest Stop".

Tomáš Prucha
5.11.2003, 13:45
celkem 0 komentářů     
Další nominaceNOVINKA

Stephen King je nominován na British Fantasy Award se svou sbírkou Všechno je definitivní.

Tomáš Prucha
9.10.2003, 06:06
celkem 0 komentářů     
Jízda na střeleNOVINKA

Mick Garris oznámil, že v listopadu 2003 začíná natáčet ve Vencouveru Kingovu povídku "Riding the Bullet".

Tomáš Prucha
2.10.2003, 08:56
celkem 1 komentář     
Mrtvá zónaNOVINKA

Televizní společnost USA Network připravuje třetí řadu seriálu podle knihy "Mrtvá zóna". USA Network tak reaguje na mimořádnou úspěšnost předchozích dvou sérií.

Tomáš Prucha
2.10.2003, 08:55
celkem 0 komentářů     
King držitelem literární poctyČLÁNEK

Výkonný výbor nadace National Book Foundation (www.nationalbook.org) oznámil 15. září 2003, že její vyznamenání za rok 2003 za významný přínos americké literatuře bude uděleno Stephenu Kingovi, jednomu z nejpopulárnějších, nejnápaditějších a nejzbožňovanějších spisovatelů.
Pan King během své kariéry trvající tři desetiletí publikoval více...

Celý článek Oficiální stránky nadace National Book

Petr Dušek
30.9.2003, 12:40
celkem 1 komentář     
Časožrouti na ČTTV TIP

Ani Česká televize nechce zůstat pozadu, co se týká adaptací Stephena Kinga. Proto v neděli 28. září odvysílá první část a o týden později i druhou filmu Časožrouti. Příběh deseti pasažérů na lince Los Angeles-Boston, kteří se probudí v prázdném letadle deset kilometrů nad zemí a který v roce 1995 natočil režisér Tom Holland (režíroval mj. i jinou Kingovu adaptaci Kletba), můžete poprvé sledovat na ČT 1 ve 21:30.

Petr Dušek
17.9.2003, 22:44
celkem 0 komentářů     
Zelená míle na Nově!TV TIP

Po dlouhé době nám TV Nova připravila v premiéře konečně další film podle námětu Stephena Kinga. Jedná se o jeden z nejpovedenějších, režii měl Frank Darabont, v hlavní roli se představil Tom Hanks a film získal i několik nominací na Oscara. Zbývá jen dodat, že se na něj můžeme těšit v sobotu 20. září 2003.

Petr Dušek
9.9.2003, 18:11
celkem 0 komentářů     
King-patron českého časopisu?NOVINKA

V České republice již jistou dobu existuje časopis Král Horror, který se zabývá vydáváním amatérských hororových povídek. To je informace patrně již mnohým známá. Zajímavé je ovšem to, že v současné době se jedná o patronátu tohoto časopisu se samotným Kingem! Časopis se dá objednat u pražského Krakatitu, nebo u PNS.

Oficiální stránky časopisu Král Horror / Stránky vydavatelství Krakatit

Petr Dušek
31.8.2003, 22:41
celkem 0 komentářů     
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 21
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Čech obtěžoval Kinga
Temná věž na Fénixconu 2003
Zbrusu nová povídka
Další nominace
Jízda na střele
Mrtvá zóna
King držitelem literární pocty
Časožrouti na ČT
Zelená míle na Nově!
King-patron českého časopisu?

Napsat článek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena