Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Něco málo o KingoviKomentáře
Clanky a novinky

Skoda, ze je tu tak malo informacii a nikto sem nepridava ziadne nove informacie. Skoda, ze niej ziadny redaktor, alebo spravca, ci webmaster :-)

roxetak
9.9.2012 18:23
   
Dodatek autora článku Iva Fencla

Na Kingovi se mi líbí, jak je sečtělý. To, jak to deklaruje množstvím citátům, není chlubení, jak kdosi vytýkal jedné mé knize, kde jsem citoval ještě víc. Je to spíš ponouknutí čtenáři: "Čteš mne, krále hororu? Hele, ale já čtu i tohle? Koukni do toho!" Třeba povídka o pohřbení lupičského auta na silnici geniálně parafrázuje klasický Poeův horor Sud vína amontilladského, přičemž - a to už je kuriozita - sám Edgar Allan Poe se pro pointu této povídky (zazdění ve sklepě) vydatně inspiroval u svého současníka Bulwera Lyttona - najděte si v jeho knize Poslední dny Pompejí! Pravda je, žd největší umělci (Shakespeare, Poe) bývali i největšími "zloději", přičemž často obyčejné povýšili na umění. : - )

Ivo Fencl
28.6.2006 10:15
   
:-) moc pekne hodnoceni :-)

zesilet se da i z mnohm min nez z ceho se asi King vypisiju. Takze prestane psat az umre ... dobrej rozbor tvorby ... zajimavy primery :-) .... dilo neznam podrobne ,a, jen 40 knih a ne vsechny sem cetl --- Temnou vez a Talsiman s Cernym domem sem ochoten hajit PRSAM :-) ... Temna vez upravila muj nahled na SVET/Y!!!

Simano
24.6.2006 00:11
   
 3 komentáře
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena