HOROR.revue - speciál československého webu Stephena Kinga
Radka Svobodová: Noční linkaPOVÍDKA

Programátorka Pavlína se jedné zimní noci vrací domů a snaží se stihnout poslední linku. Tramvaj, do které nastoupí, však není jen tak obyčejná...

Byla neděle pozdě večer, několik týdnů před Vánoci a Pavlína byla unavená. Hrozně unavená. Poslední týdny před termínem odevzdání diplomky dřela daleko víc, než kdykoliv předtím. Aby stihla termín, musí práci dotisknout dnes v noci a předat ke svázání hned ráno. Proto byla v tuto nesmyslnou dobu ve své kanceláři (pracovala jako programátorka) a využívala firemní tiskárnu k nepracovním účelům.

Celá povídka
Názor redakce

Radka Svobodová
1.11.2004
celkem 4 komentáře
přečteno 1 x, staženo 12 x
     
63.8% (16 hlasů)
Petr Šidlo: Ďábelské proměny: HřbitovPOVÍDKA

Poněkud neohrabaný příběh o jedné nezapomenutelné odpolední vycházce staršího hrdiny a jeho věrného psího kamaráda.

Tento příběh, který vám budu vyprávět, se mi stal asi před deseti lety, ale dodnes na něj nemůžu zapomenout… Ne, že bych nechtěl.
Bylo to v horkém srpnu roku 1986 a ze začátku to vypadalo na moc krásný den, ale jak moc jsem se mýlil.
Šel jsem jako už tolikrát na procházku parkem se svým psem Argem, kde jsme si sedli na lavičku, abychom si odpočinuli, tedy spíše já, protože ve věku 73 let se vám zdá sebemenší kopeček jako nejvyšší vrchol světa.


Celá povídka
Názor redakce

Petr Šidlo
31.10.2004
celkem 2 komentáře
přečteno 0 x, staženo 7 x
     
30% (15 hlasů)
Michal Zizlavský: Poslední jízda Modrých očíPOVÍDKA

Válečníci kmene Modrých očí vyjíždějí do boje proti drancujícím bílým mužům a jedinou jejich šancí je překonat zakázané území démona starého světa Wiominga...

Sokolí zub seděl pevně zaklíněn v sedle svého koně. V jeho havraních vlasech se houpala skvostná sokolí pera a na tváři se červenalo krvavě rudé bojové malování. Na mysli mu kanulo jenom jediné slovo - „svoboda“. Pobídl svého věrného koně a zvolal na své druhy: „Do boje bratři!“ Jeho hlas se hromově šířil po rozlehlé prérii.

Celá povídka
Názor redakce

Michal Zizlavský
12.7.2004
celkem 2 komentáře
přečteno 0 x, staženo 19 x
     
47.5% (16 hlasů)
Vašek Brachtl: SenPOVÍDKA

Životy Richarda Datforda a Jacka Marwella se poprvé střetly v povídce Ivana Burdy Psí známky. O Richardovi, který nikdy nepřestal věřit ve Spravedlnost, jsme se toho tehdy příliš nedozvěděli. Až nyní v povídce, která odkrývá další podivuhodné skutečnosti.

Již odmalička jsem věřil ve Spravedlnost. Myslel jsem si, že každý dostane to, co si zaslouží. Avšak časem mě má dětská naivita začala opouštět. Zjistil jsem, že Bůh je krátkozraký a že prvních šestačtyřicet let mého života nemohl najít brýle.
Narodil jsem se roku 1928 v anglickém Southamptonu jako Richard Eugene Datford. Své rodiče jsem znal jen třináct let, protože oba zemřeli v jedenačtyřicátém, kdy nás bombardovali Němci. Po jejich smrti jsem nějaký čas žil u svých příbuzných a po válce se postavil na vlastní nohy. Našel jsem si práci v přístavu a oženil se.


Celá povídka
Názor redakce

Vašek Brachtl
12.7.2004
celkem 1 komentář
přečteno 1 x, staženo 19 x
     
75.3% (19 hlasů)
Miroslav Ševčík: Smrt holčičekPOVÍDKA

Paul Shedan se po automobilové nehodě probudí z kómatu a začne slýchat křik a pláč malých holčiček, které nikdy neznal a neviděl. Až otec Jackson rozluští příčinu jeho problémů. Paul je totiž posedlý ďáblem...

Otevřel oči a viděl jen rozmazané obrysy pokoje, kde byl asi sám. Rozhlížel se a nalevo viděl nemocniční přístroje. Ó můj bože, já jsem v nemocnici! Jak to?
Přemýšlel, jak se to mohlo stát. Napadla ho otázka, jak se vůbec jmenuje. Z filmů si vzpomínal, že po nehodách je často na denním pořádku dočasná ztráta paměti. Ale on si vzpomněl. Jsem Paul Shedan! Ale co ta nehoda? Nebo to nebyla nehoda? Spadl jsem, nebo co? Ne, už vím! Byla to automobilová nehoda.


Celá povídka
Názor redakce

Miroslav Ševčík
12.7.2004
celkem 2 komentáře
přečteno 1 x, staženo 20 x
     
49.2% (13 hlasů)
Nejnovější    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10    Nejstarší /Celkem stran: 20
Všechna práva autorů děl v sekci Pennywise! vyhrazena. Hlasování je možné až po vaší registraci a přihlášení.

Podsekce
PENNYWISE! POVÍDKY
JAK POSLAT POVÍDKU
PENNYWISE TOP!
PENNYWISE SOUTĚŽ
 
Změň skin:  
Noční linka
Ďábelské proměny: Hřbitov
Poslední jízda Modrých očí
Sen
Smrt holčiček

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena