Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Zlomové dílo v historii HorrorKNIHY

Vubec se nedivím jednomu z největších režiséru všech dob Stanlymu Kubrickovi ,že se s nadšením pustil do filmové adaptace geniálního Kingova románu Osvícení.King v tomto díle dokonale vykresluje psychyku Jacka Torrancyho a jeho postupnou proměnu ve vraždící monstrum posedlé vraždou svých nejbližších=manželky a syna.King postupně zhuštuje atmosféru až na samý okraj snesitelnosti.Osvícení je prostě klasika

100%

Chino Moreno
7.9.2003, 21:08
Kniha Osvícení   
Nothing specialKNIHY

Nebudem sa nijako maznať. Po "Dolores" podľa mňa druhá najhoršia Kingova kniha. Námet je určite atraktívny ale prevedenie ma dosť sklamalo. King zvyčajne brilantne zachycuje ľudskú psychiku vo vypätých situáciach, ale u Trishi sa mu to podľa mňa nepodarilo. Pokus o nadprirodzeno s "bohom zablúdencov" je kŕčovitý a vadilo mi aj naivné filozofovanie o viere v boha alebo v "nepočuteľné". Záver je takisto veľmi rozpačitý a vôbec nie je strhujúci ako u väčšiny Kingových diel. Celá "brožúrka" mi skôr pripomína prvotinu ako dielo autora píšuceho 25 rokov.

50%

Marcos
7.9.2003, 11:19
Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona   
Tajemství jednoho domuFILMYPo dlouhé době, zase jeden podařený film s nálepkou S.K.
Ponuré rodinné sídlo je dějištěm duchařského příběhu, který ač poněkud zdlouhavý, rozhodně nenudí.
Doufám, že pokračování (i když asi už bez Kingova autorství) nebude o nic horší...

80%

Pavel Cepek
6.9.2003, 22:41
Film Dům v růžích   
Jonathan Harker dnešní dobyKNIHY

Spisovatel Ben Mears se vrací do rodného městečka aby si pronajal opuštěný dům, který byl v jeho dětství zdrojem nejedné noční můry…Takto začíná jeden z nejlepších upírských příběhů, které kdy byly napsány.
Ocitáme se v typickém maloměstě, kde nejprve smrt psa a pak zmizení malého chlapce roztáčí ponurý kolotoč hrůzy, která vyústí v totální destrukci města a takřka všech jeho obyvatel.
King dokonale rozehrává partie jednotlivých postav a popisy “podivuhodného domu“ na kopci, patří k vrcholům celé knihy. Příchod zla v podobě postaršího obchodníka je naprosto dokonalý. Myslím, že PROKLETÍ SALEMU je tou nejčistší esencí hororu a po právu mu patří místo vedle nepřekonatelného Draculy.

90%

Pavel Cepek
6.9.2003, 22:20
Kniha Prokletí Salemu   
Stephenův tanec smrtiKNIHY

Danse Macabre je bohužel kniha, která u nás stále nevyšla a pro svou nekomerčnost zřejmě nebude jen tak figurovat v edičních plánech nakladatelství Beta.
King nás provází filmovou a literární hrůzou s takovou bravurou, že i odpůrci tohoto žánru se při čtení musí výborně bavit. Obzvláště pak část nazvaná : Iritující autobiografická přestávka, která by se dokonale hodila i do knihy O PSANÍ. Dozvídáme se jak se malý Stephen v domě svého strýce, objevil malý podkrovní pokojík a bednu paperbeckových horrorů nakladatelství Avon. Mezi mnoha autory ho však nejvíce zaujal „Podivný pán z Providence“ H.P. Lovecraft a Stephen se ocitl na ponurých místech jako Dunwich nebo Arkham a jak sám tvrdí: Někde tady, uprostřed toho všeho zaprášeného haraburdí se růžice jeho životního kompasu posunula na stranu temné půlnoci…
Za zmínku stojí i Kingův seznam oblíbených filmů a knih. Namátkou : Alien, Halloween,Them!, Dahl:Kiss Kiss, Golding:Lord of the Fines atd.
Nicméně je jisté, že jestli se někdy Beta rozhoupe k vydání této knihy, bude jen velmi těžko hledat překladatele, který se vyzná v té změti literárních a filmových odkazů…z nichž většina je už dávno zapomenuta. Jednu jistotu však máme už teď: Iva Pekárková tím vyvoleným nebude.

90%

Pavel Cepek
6.9.2003, 21:54
Kniha Danse Macabre   
Nejnovější    385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394    Nejstarší /Celkem stran: 428
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Zlomové dílo v historii Horror
Nothing special
Tajemství jednoho domu
Jonathan Harker dnešní doby
Stephenův tanec smrti

388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena