Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Smutné "kolo štěstí"KNIHY

Úžasný příběh mladého učitele, který získá „dar“ vidět do budoucnosti, byl prvním románem, který jsem od Stephena Kinga četl. Kniha vyšla kdysi v osmdesátých letech na Slovensku a doslova mne ztrhla svou atmosférou a stavbou příběhu. Především pasáž, kdy Johnny přijíždí do Castle Rocku na pozvání šrifa Bannermana (tehdy jsem samozřejmě netušil, že imaginární městečko Castle Rock bude ještě dějištěm mnoha dalších Kingových příběhů a, že šerif Bannerman zemře o pár knih později zásluhou zubů šíleného bernardýna), aby vypátral nebezpečného vraha.
O deset let později vyšla kniha česky v nakladatelství Beta v geniálním překladu Tomáše Hrácha . Škoda jen, že na obálce se na nás šklebí odporná koláž a nakladatelství místo tradičního černého podkladu zvolilo veselé oranžovočervené barvy. Jsem rád, že mé první setkání s Mistrem bylo právě prostřednictvím této knihy.

100%

Pavel Cepek
6.9.2003, 21:06
Kniha Mrtvá zóna   
Prokletí odlišnostiKNIHY

Románový debut Stephena Kinga nás zavádí do ospalého městečka Chamberlain kdesi v Maine. Tam se seznamujeme s neatraktivní dívkou Carrií, která vyrůstá v područí matky-náboženské fanatičky a je nemilosrdně pronásledována svým okolím. Sám King v knize „O PSANÍ“ dokonale popsal zrod třídních outsiderů, kteří sloužili jako předobraz pro Carii a dokonce přiznal, že si tuto svou hlavní hrdinku nikdy příliš neoblíbil.
Odstrkovaná dívka (takřka na prahu dospělosti), v sobě objeví schopnost ovládat telekinezi a čtenář od začátku tuší, že se ji rozhodne použít v nesprávný okamžik, který vyústí v tragické finále…
Knihu Carrie lze zařadit do Kingova lepšího průměru a nebýt tak často vkládaných novinových zpráv, které hloupě tříští děj a snižují čtivost příběhu, mohla by se tato novelka řadit ještě o nějaký ten stupínek výše.

70%

Pavel Cepek
6.9.2003, 20:40
Kniha Carrie   
StrhujícíKNIHY

Je to velice dobře napsaná knížka, o čemž svědčí i fakt, že přestože v jejím ději (téměř celém) jsou pouze dvě postavy, se z něj neodtrhnete. Líbil se mi zvláštně konec, kde King suveréně popsal stav šílenství Paula Sheldona, když byl už zachráněn. Jeho vidiny, pocity... konec byl fascinující... Ale nže ke konci došlo, musel si toho náš hlavní hrdina vytrpět skutečně mnoho. Udělala jsem tu chybu, že jsem si ke konci četla i ráno před školou. Byla jsem z toho tak zmámená, že jsem se nedokázala zpočátku vůbec soustředit :)

100%

Rara-avis
6.9.2003, 11:17
Kniha Misery   
Zlý filmFILMY

Aj keď ide o sfilmovanie jednej zo slabších Kongových kníh, film jej nesiaha ani po členky. Arnold tu podáva svoj štandardný neherecký výkon a ostatní herci nie sú o nič lepší. Film je nudný a o napätí nemôže byť ani reči. Keby tu nehral Arnold, film by do mesiaca od premiéry zapadol prachom. Je to len slabé "béčko", akých sa točia stovky.

30%

dale
5.9.2003, 21:19
Film Běžící muž   
Výborný filmFILMY

Aj keď kniha mi pripadala lepšia a napínavejšia, tento film sa skutočne vydaril. Hlavný podiel na tom má určite Kathy Bates. Jej strhujúci výkon bol právom ocenený Oscarom a Zlatým Glóbusom.

80%

dale
5.9.2003, 21:10
Film Misery nechce zemřít   
Nejnovější    386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395    Nejstarší /Celkem stran: 428
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Smutné "kolo štěstí"
Prokletí odlišnosti
Strhující
Zlý film
Výborný film

389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena