Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
PorovnáníFILMY

Nejprve jsem samozřejmě viděl film.Arnold, hvězda, snímek se mi docela líbil. Teprve po čase, když jsem se stal "Kingologem", jsem si přečetl knihu a byl jsem rozčarován. Film má s knihou společné akorát to, že se v něm pořádá závod

40%

jiří soukup
21.8.2003, 03:40
Film Běžící muž   
Nic mocKNIHY

Od té doby co jsem náhodou dostal ke Kingově knize Misery, jsem se stal nadšeným Kingovým čtenářem a hltám jednu jeho knihu za druhou a ze všech jsem byl, dokud jsem nepřečetl Čtyři po půlnoci nadšen. Zatím jsem byl zvýklí, že ze všech jeho knih na mě dýchá jákási děsivá realitak, že se mi každý z jeho příběhů může stát, když jdu ráno do školy. Poté jsem se ale dostal k této povídkové knize- příběh letadlo ztraceného v čase e mi zalíbila, ale všechny ostatní povídky mě moc nenadchly. Příběh bláznivého spisovatele bojujícího sám se sebou(Skryté okno do skryté zahrady)byl nudný. Sluneční pes mi přišel jako docela napínavá povídka se skvělým koncem, ale stále tomu něco chybělo a Policajta z knihovny jsem přečetl jen abych zabil čas.

50%

Adam Jareš
19.8.2003, 12:03
Kniha Čtyři po půlnoci   
SouhlasFILMY

Film jsem zhlédl až nyní po přečtení povídky Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank a tvůrce filmu musím pochválit. Jediné co mi na filmu nesedí je Reed v podání Morgana Freemena.

90%

Adam Jareš
18.8.2003, 20:49
Film Vykoupení z věznice Shawshank   
TommyknockeřiKNIHY

Od Kinga jsem nečekala román, který bude spíše připomínat sci-fi, ale i přesto jde o podařenou knihu. Líbil se mi především začátek, kdy Bobby zakopne v lese o kus kovu a nějakou magickou silou je nucena onen předmět vykopat, a závěr, okamžik, kdy se nám odhalují prostory vesmírné lodi. Kniha má poutavý děj, přesto mě nebavily pasáže o bolestech hlavy Bobbyina kamaráda a o jeho opilosti a následné opici. Jinak se samozřejmě jedná o perfektní knihu (nic jiného se na to nedá říct - vždyť autorem je Stephen King!!!)

80%

Morganka
5.8.2003, 15:00
Kniha Tommyknockeři   
Mistr románů i povídekKNIHY

Nejprve jsem neměla k povídkám Kinga moc velkou důvěru. Myslela jsem si, že když je mistem dlouhých a krátkých románů, nemůže přece být mistrem i v psaní povídek.Přesto jsem si knihu půjčila. První povídka psaná na způsob deníku(Prokletí jeruzalémské)mě ke knize přitáhla natolik, že její zbytek jsem "zhltala" během několika dnů. Snad nejvíce mě zaujaly povídky: Římsa (obrazy náhody,lásky,sebeobětování), Noční směna (strach a příšerné krysy), Šroťák a Šedá hmota (miluji jejich závěr, kdy jeden z hlavních hrdinů sedí na nějakém místě a s napětím očekává návrat. V lepším případě buď svého ohroženého přítele, v horším jisté příšery), Bojiště (několikrát jsem ho předčítala svým kamarádům a dokonce i svému desetiletému bratrovi) a Nekuřáci,a.s. (skvělá metody, jak se odnaučit kouřit - škoda, že u nás nic podobného neexistuje, okamžitě bych tam přihlásila svého přítele a to i za předpokladu, že bych přišla o malíček při jeho přestupku!).Musím uznat, že Stephen King mě ohromil. Už od patnáczi let čtu s nadšením jeho knihy a v poslední době jsem si je začala i kupovat. Sbírka povídek Noční směna je úžasná,plná zvratů a překvapení... Ráda se k ní vracím a všem vřele doporučuji!

90%

Morganka
5.8.2003, 14:43
Kniha Noční směna   
Nejnovější    391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400    Nejstarší /Celkem stran: 428
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Porovnání
Nic moc
Souhlas
Tommyknockeři
Mistr románů i povídek

394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena