Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jednoznačne najlepší...KNIHY

Naopak, myslím si, že toto je najlepšia Kingova kniha. Pretože jeho sila nespočíva vo vymýšľaní bubákov a prelievaní potokov krvi. King vie, že najhorší bubáci sídlia v našich mysliach a srdciach.
Famózny príbeh, ktorý má absolútne famózny (slovenský) preklad.

100%

Hyena
18.7.2003, 14:31
Kniha Dolores Claibornová   
Noční směna?KNIHY

Jen horko těžko se dá hodnotit kniha jako celek, pokud obsahuje více povídek. Musím přiznat, že některé se mi velmi líbily, avšak jiné méně. To, co mě velmi zaujalo bylo všetýkající se Jerusalem's lot a jiné příběhy, samozřejmě. Sbírka povídek dokáže čtenáři ukázat, jak bujnou fantazii musí autor mít, když každý příběh v sobě skrývá cosi úplně jiného, než jste se dočetli v tom předchozím. Žádné opakování, čistě nová témata. S touto knihou jsem nad míru spokojena.

90%

Rara-avis
17.7.2003, 11:45
Kniha Noční směna   
Sqost od S.K.KNIHY

Další z děl S.K., které jsem slupnul raz dva. Mě se kniha líbila i navzdory předešlému názoru, že druhá polovina má moc rychlej spád a je předem jasný co se stane, přesto mistr vypisuje myšlení a povahu lidí tak brilantně, že by tento kousek neměl chybět v knihovničce žádného fanouška.

70%

Misha Kamenistý
14.7.2003, 03:20
Kniha Temná půle   
aj toto je nazorKNIHY

uhmm uhmm Viem ako zareaguje veľké množstvo z Vás ,keď poviem že je to jedna z najlepších diel SK a Strauba samosebou tiež.Holt čo na srdci....
Za dobrú knihu pokladám knihu ktorá po

-a,zmení na krátku chvíľku moj pohľad na život.Neviem či ste to niekedy zažili ,ale keď vidím fest cool film alebo čítam takú knihu na pár hodín vidím svet úplne inými očami (dúfam,že to neznie moc haluzne) Stáva sa mi to zriedka ,keď vynechám akcie ako techno party+trávka a pod.-:)

-b,ma prinúti do krvi hádať sa z autorom ,že tak to teda nie toto neberem ,alebo naopak plne s ním súhlasím

-c,Čítam a tak sa prenesiem do iného sveta že napr. zabudnem aj vyvenčiť psa a ten jančí ako blázon ,ale ja ho nepočujem a potom musím ten svinčík odpratať

-d,proste sa fakticky dobre zabavím


Talisman tak ten má čosi z a+c+d.
Je to tak trochu rozprávka ,ale ktoré z diel SK to nie je.
Putovanie Jacka S. naprieč amerikou ma proste nabilo pozitívnym myslením.
Rovnako ako Langolieri alebo dievčatko ktoré chodí po lese a robí somariny.Teraz ma asi mnohý odkážete na Danielu Steelovú a pod. ale ja zato proste nemôžem.
Z diel SK je cítiť hlboká viera v ľudské sily a v spolupatričnosť
Presvedčenie že mnohé sa dá zmeniť k lepšiemu.
(mám prečítaných 48 jeho diel a 32 z toho mám doma tekže viem čo vravím)
Niekde som tu čítal recenziu ,že reálny koniec v skutočnom svete je ten kde sa to proste skončí zle.Asi som idealista ale tomu poste nemôžem uveriť.Verím v silu ľudského ducha a presne o tom táto kniha je.
Kto chce striekanie gejzírov krvi nech skočí na weekend na brigádu na bitúnok.Podľa mňa na majstrovej tvorbe je najviac fascinujúci realistický opis myslenia človeka ,jeho duše a motívov konania a nie že nejaký mystický magor urobý britvou švih a polišove gulky o seba plesknú./vid temna pule/

Už sa teším ako reakciami rozcupujete túto skoro recenziu na handry a pošlete ma fajčiť hadovi nohy.Čítalo sa mi to proste vynikajúco.Držím Jackovi prsty a Vlkovi prajem dlhý život uhmm ....tomu druhému samozrejme.

100%

sedý_duch
10.7.2003, 00:57
Kniha Talisman   
Vyvážený poměrKNIHY

Nezbývá mi než souhlasit s recenzí Petra Duška. Pytel kostí mě ani tak nevystrašil, jako spíš dojmul. Jeho tajuplnost je jemná a zvláštní a vykreslování postupně se rozvíjejících vztahů má inteligentní a citlivý nádech erotična (pozvolna rozvíjející se vztah s Mattie, který niterně Mike cítí jako zakázaný) což mě mile překvapilo. Vše do sebe zapadá a konec je takový jak má být - pokud by byl až moc dobrý, už by to nebyl King. Některé postavy budete doslova nenávidět (miloučký tchán Mattie a jeho úžasná společnice, o které se dozvíte "úžasné" objasnění jejího původu skoro v závěru knihy), ale zároveň přemýšlet, že za to vlastně nemohou a trochu je litovat. Navíc je úžasné si připustit, že pokud vynecháte nadpřirozeno a tajemno, může se do této situace dostat skutečně kdokoli na světě. Kniha mě nezklamala, a podle mého mínění se i trochu odchyluje od standardu klasických románů S.K. Prostě jsem si poplakala, já se za to nestydím. Neváhejte a jděte do toho, je to úžasný román i když nejste skalním fanouškem. To "své" si v něm určitě najdete. Opět jsem měla pocit, že vím jak postavy vypadají, jako když je znáte. Překlad jedním slovem precizní - myslím že kdyby ho dělal muž, v některých pasážích by to nebylo ono. Překladatelka do toho dala cit a ženský pohled a to se mi moc líbilo. Čeština je přeci jen jazyk bohatý a v tomto případě byl využit do posledního písmenka adekvátně.

100%

Eva Kožená
8.7.2003, 23:12
Kniha Pytel kostí   
Nejnovější    394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403    Nejstarší /Celkem stran: 428
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Jednoznačne najlepší...
Noční směna?
Sqost od S.K.
aj toto je nazor
Vyvážený poměr

397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena