Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Tajemný KingKNIHY

Tato kniha je opravdu skvělá!
Dalo mi práci přečíst všech 400stran,ale ke konci jsem přečetla asi 100 stránek za dva dny.Věřím,že pyrokineze a telekineze na světě opravdu existují ,ale King je popisuje s velkou nadsázkou a také velice tajemně-to je mu vlastní u všech knih.

100%

Jana Millierierová
6.11.2001, 20:11
Kniha Žhářka   
Ve víru děje...KNIHY

Román ŽHÁŘKA je jedno z nejpovedenějších Kingových knih. Má to své napětí a spád děje, který se uprostřed knihy rozděluje do vzpomínek otce hlavní hrdinky a současnost. Je to precizní. Hned od začátku vás děj strhne s sebou do jeho víru, aby vás vyplivl na str. 400 a dopřál vám se konečně nadechnout......

90%

Jiří Harvan
6.11.2001, 20:09
Kniha Žhářka   
Strhující románKNIHY

Román Žhářka připomíná Kingovu prvotinu Carrie. Oba romány jsou o dívce (i když v rozdílném věku) a obě dívky mají telekinetické schopnosti. Tím však podobnost končí. Zatímco Carrie má nadání vrozené a svou silou posléze likviduje celé město, nadání hrdinky Žhářky je výsledkem nepodařeného vládního experimentu. Carrie je konfrontována se svým dospíváním, Žhářka s vládní silou.
Hlavním znakem románu Žhářka je, na Kinga nezvyklá, absence vedlejších dějů. King je mistr vedlejších peripetií, ale ve Žhářce směřuje přímo a neochvějně k cíli. Román má drajv, jako málokterý.
Hlavní hrdinka, sedmiletá Charlie, je dcerou rodičů, kteří se jako studenti zúčastnili tajného vládního experimentu s novými drogami. Na obou rodičích zanechal experiment stopy, ale v Charlie se koncentrovaly veškeré schopnosti, které droga vyvolala. Umí zapalovat pouhými myšlenkami. Samozřejmě, oba rodiče byli vládní institucí neustále sledováni a tak jim schopnostmi malé žhářky neunikly. Otec s dcerou se stávají psanci a štvanou zvěří a vládní moc se nezastaví před ničím.
Celý román je o konfliktu občana s vládní institucí. Je o bezduché mašinérii vtahující do sebe jedince, aby je zase vyvrhla pokřivené, nebo mrtvé. Kde končí svoboda jednotlivce a kde začíná státní, vyšší zájem? Na čí straně je právo, kde je spravedlnost?
Celý román je dramatický a strhující. Snad jen postava hlavního zloducha, je trochu moc démonická, ale kdoví, jaké jsou zákoutí duše jedinců, kteří se vymkli právu občanské společnosti a existují mimo ni, s vlastními pravidly a zákony.
Celý děj je směrován tak, jako obvykle, k velkému finále. Zahyne spousta lidí. Poteče mnoho krve. Tak, jak je děj strháván k tomuto obrovskému autodafé, je jasné, že z hlavních aktérů nepřežije nikdo. A kupodivu, nakonec ano. Malá Charlie přežívá. To je jediný kaz (klad, jak chcete) na celé knize (proboha, ne abyste mě někdo obviňoval ze sadismu). Malá sice přežije, ale já jsem přesvědčen, že až na naléhání nakladatele. King nedělá happy endy jen tak, jako americké filmy. King je v mnoha ohledech realista, až do morku kostí. Nicméně, stejně jsem si na konci oddychl, že alespoň Charlie byla ušetřena tragického konce, který postihl ty, kteří vítr zaseli, ty kteří přihlíželi a ty, kteří byli nevinní.
Po grafické stránce není knize co vytknout. Obálka je standardní této řady, překlad občas trochu zaskřípe, ale dá se to snést.

80%

Jarda Foršt
6.11.2001, 20:08
Kniha Žhářka   
Dobré dieloKNIHY

Myslienka trochu jednoduchsia, ale pribeh putavy. Ak je citatel ochotny prehliadnut zopar nerealnych skutocnosti, (myslim vsak, ze pri horore a sci-fi by to malo byt samozrejme), tak sa mu dej zapaci. King sa rad venoval prevazne psychike mladsich, moj nazor je: islo mu to naozaj dobre. Aj tato kniha splna kriteria dobreho diela.

80%

Ender
6.11.2001, 20:06
Kniha Dlouhý pochod   
Skvělá bichleKNIHY

Tak tomuhle říkám BICHLE. Devíti set stránkové běsnění v podání Stephena Kinga stojí opravdu stojí za to. Je tak skvěle napsaná ( spíš přepsaná, ale to vůbec nepoznáte), že i přes její obsáhlost nebuete myslet na to, že byste ji odložili, protože se Vám zdá zdlouhavá, ale budete pořád otáčet stránky a pořád čekat, co se stane za chvíli

80%

Chosen-one
6.11.2001, 20:05
Kniha Svědectví   
Nejnovější    416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425    Nejstarší /Celkem stran: 428
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Tajemný King
Ve víru děje...
Strhující román
Dobré dielo
Skvělá bichle

419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena