Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuzní témata
Kingova choroba

"Majstrovi" sa zhorsuje zrak a je mozne, ze uplne oslepne. Je to hrozne, bol som uplne sokovany. Je to strasne z ludskeho hladiska ale ako milovnik Kingovych knih sa najviac desim, ze prestane pisat (ako to sam povedal). Je to mozno trosku sebecke ale bol by som velmi rad keby King dokoncil sagu Temna Veza. Roland sa k nej musi dostat, nech to tam uz dopadne akokolvek.

napsal Marcos
1.6.2002, 17:37
   
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil - hymna vojenské jednotky ničící "emzáky" v Pavučině snů. King si vážně nemohl zvolit lepší - i když, ani ve snu (?!)by mě nenapadlo, že i při vojenském útoku zní vojákům ve sluchátkách muzika. Písnička Rolling Stones (která už tak jako tak posluchače uchvátí ďábelským textem i zajímavou melodií) má ale SEDM ještě démoničtějších cover-verzí od slovinských Laibach. Určitě - jakákoliv verze stojí za to slyšet. To jenom pro úplnost.

napsala Annie Wilkes
1.6.2002, 17:34
   
  Songynapsal Petřík Mikula, 1.6.2002, 17:35
Temná věž 5

Teda at uz ta temna vez 5 vyjde ja se toho nemuzu dockat. Ted mam rozectenou Pavucinu snu, ale nemam na cteni moc casu a ctu to trhane , lae je to dobry . Nicmene sem v zajeti Temny Veze, asi ji zacnu cist od prvniho dilu a nez se dostanu dal tak snad vydaji tu 5-tku. Doufam ze neskonci karieru driv nez ji dopipse to by me nastval.

napsal Simano
1.6.2002, 17:31
   
  Dark Tower 5, 6napsal BoboKing, 1.6.2002, 17:32
Mám ho!

Pavučina snů (Dreamcatcher) je venku! Ačkoliv si Kingy obvykle nekupuju, tentokrát se to nedalo vydržet. Dneska začínám číst!

napsal Martin Kolář
1.6.2002, 17:23
   
  Re: Mám ho!napsal Miro, 1.6.2002, 17:24
  Pavučina snůnapsal BoboKing, 1.6.2002, 17:27
  Pavučina snůnapsala Nostormo, 1.6.2002, 17:28
  Pavučinanapsal BoboKing, 1.6.2002, 17:29
  Pavučina......TOnapsala Nostormo, 1.6.2002, 17:30
O psaní

Milovníci strhujících Kingových románů budou asi titulem a podtitulem knihy, kterou nedávno vydalo pražské nakladatelství BETA-Dobrovský, poněkud zklamáni. Věřím ale, že ne nadlouho, pokud ji jednou začnou číst. Nejedná se ani o autobiografii, ani o ucelenou příručku pro začínající spisovatele. Je tedy od všeho trochu - a také pro každého něco. Nadšený čtenář Kingových povídek a románů má možnost doplnit si svou představu o Kingovi-člověku a Kingovi-spisovateli. Vzpomínky na dětství, mládí, literární začátky a nejrůznější životní peripetie, které měly podle autora výrazný vliv na jeho tvorbu, jsou psané přesně tak, jak je u Kinga zvykem: čtivě, poutavě, s osobitým humorem, občas zase tak, že nám jde mráz po zádech. Rozhodně nenudí. A pokud jde o ty, kteří se chtějí poučit, jak psát, ti najdou v knize přinejmenším náměty k přemyšlení, inspiraci a povzbuzení. Autor nám dovoluje nahlédnout do své „spisovatelské kuchyně“ a svoje rady a postřehy bohatě prokládá ukázkami ze své vlastní i cizí tvorby. Samozřejmě je vždy snazší varovat před možnými chybami - jak rozhodně nepsat - než nabídnout zaručený recept, jak na to. Zejména při čtení těch „odstrašujících“ ukázek jsem se opravdu pobavila. Také jsem zkusila zalistovat znovu v některých z Kingových románů a při čtení si všímat těch řemeslných záležitostí, které v knize „O psaní“ vysvětluje a rozebírá. I to bylo velice zajímavé, ale přiznám se, že objektivní zkoumání Kingova stylu psaní mi vydrželo jen několik stránek. Pak už jsem byla vtažena do příběhu, zapomněla na svět a „hltala“ děj románu … ostatně, milovníci Stephena Kinga, znáte to, že?

napsala Jana
1.6.2002, 17:22
   
O psaní

Na fantasyplanet.cz jsem četl Tvůj příspěvek, Bobokingu, na téma O psaní a docela se mi líbil. Díky tomu se zřejmě po této knize v knihkupectvích znovu podívám a tentokrát ji asi už koupím. K nepříliš velké radosti mé manželky. Nicméně i ona už pomalu mění svůj názor na utrácení za knihy - poté, co takřka jedním dechem přelouskala Mrtvou zónu a Pytel kostí a chystá se na další. Tvé postřehy a názory na knihu mne zaujaly, např. to, jak jsi zaplakal štěstím , když S.K. vydělal 400 000 doláčů, tak u toho jsem málem brečel i já. Vidím tady drobnou paralelu v tom, že když dostanu výplatu já, vybaví se mi jiná Kingova kniha a zejména její příznačný název - BEZNADĚJ. Ale to tady asi nepatří... Nezbývá, než upřímně závidět ten vzácný dar, kdy je někdo schopen vytvořit tu skvělou kombinaci a spojit svůj talent, koníčka a práci a navíc tím vydělat pěkný balík. Docela rád bych to taky někdy poznal. Ale kdoví, třeba ve mně taky něco dřímá, podobně jako v každém a možná se TO v pravý čas probudí - doufám jen, že to nebude např. nějaký masový vrah nebo psychopat. Tak tedy dík P.D. za tyhle stránky a pro mne cenné informace a příspěvky, všechny zdravím.

napsal Otec Manuel
1.6.2002, 17:21
   
O psaní

Před pár dny jsem měl v knihkupectví v ruce knihu O psaní. Nakonec jsem ji po namátkovém prohlédnutí vzhledem k odlišnosti žánru nekoupil a šel na pivo. Teď nevím, jestli to nebyla chyba. To, že jsem nekoupil tu knihu, ne to pivo. Můžete mi někdo, prosím, poradit a trošku nastínit obsah? Děkuji a všechny zdravím!

napsal Otec Manuel
1.6.2002, 17:20
   
Kde jsme kdo?

Jestli nevíte, proč je tady tak mrtvo, tak vám to řeknu: všichni čteme O psaní.

napsal Martin Kolář
1.6.2002, 16:36
   
  Já ne...napsal Petr Mikula, 1.6.2002, 16:47
Nová kniha

19. března vychází v USA nová kniha Sk. Jmenuje se Everything's Eventual a jde o sbírku povídek z posledních let. Mimo jiné obsahuje i slavnou e-povídku Jízda na Střele. Jinak dočítám poslední stránky O psaní a jsem velmi, velmi nadšen. Všem vřele doporučuji. Zatím BoboKing

napsal BoboKing
1.6.2002, 16:27
   
Srdce v Atlantidě

Právě jsem dočel Srdce v Atlantidě a byl jsem totálně unešen. Vždycky jsem obdivoval Kingův styl, jeho navození atmosféry hrůzy a strachu je nenapodobitelné. To co předvedl v SVA je ale něco úplně jiného. Pohodová knížka, člověk se netřese strachy, a spíše jím lomcují vzlyky štěstí a překvapení. Prostě skvělá kniha, myslím, že nejlepší, co jsem od něj četl. No a částečné provázání s Temnou věží - super!

napsal Luky
1.6.2002, 16:26
   
Nejnovější    57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66    Nejstarší /Celkem stran: 76
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
Kingova choroba
Sympathy for the Devil
Temná věž 5
Mám ho!
O psaní
O psaní
O psaní
Kde jsme kdo?
Nová kniha
Srdce v Atlantidě

60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena