Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuzní témata
horror....

Ahoj! Je skvělý, že se rubriky rozšíří o "hudební" sekci. Myslím, že to ke Kingovi patří. A navíc těch kapel, který Mistr inspiroval.... Vůbec bych nesrovnával literaturu s filmem, protože ty jsou většinou dělaný tak, aby to pochopil i naprostej blbec. A narvěte pár set stránek do dvou hodin...Veškerá atmosféra v prdeli. Jedinný pěkný zpracování, který se mi docela líbilo byla ZELENÁ MÍLE, ale tam zas byli v postatě doslovný dialogy atd. Já zkrátka filmové přepisy nevyhledávám, také proto, že vidět herce představující někoho z knihy je "prostě omezující...". A nechápu proč někdo chce mít od Kinga mermomocí horror. Jasně, taky se rád nechávám strašit (To, Osvícení atd. ), ale i pecky typu Geraldova hra, Misery, Běžící muž, Zelená míle a i ta Temná věž mají s hororem společného málo, a přitom jsou BOŽÍ. Mám zkrátka rád to spojení reality s něčím... Mějte se...

napsal Petr Mikula
1.11.2001, 18:30
   
  horror kingnapsal Boboking, 1.11.2001, 18:31
  Arrrggghhhhh....napsal Petr Mikula, 1.11.2001, 18:32
  sorry všemnapsal boboking, 1.11.2001, 18:38
Dark Tower

Martine dopurucuji ti Kouzelnika a Sklo.Tady najdes dost odpovedi na otazky z minulych knih Temne Veze.Sestricku z Elurie sem jeste necetl a uz se na to tesim.Talisman me zklamal.Zacatek byl docela dobry,ale konec stal za..... Draci oci se podle me odehravaji v rolandove svete-je to muj nazor nic netvrdim.Vadimi jak hodne vetsina lidi nadava na Pistolnika.Malinko mi to pripomina bibli.Je to uzasna kniha.Co vy na to?

napsal Václav Krejsa
1.11.2001, 18:33
   
  ......Dark Towernapsala Nostormo, 1.11.2001, 18:36
Pro Boba:

Bobo je bezpochybně velký znalec Kinga. To je skvělý, ale proč pokaždé sebestředně utvrzuje, jak moc dobrý? Také jsem četl vše dostupné od Kinga, ale nikdy jsem neměl tak velikou potřebu prozrazovat závěr, nebo pointu příběhu. Tenhle web navštívila včera má přitelkyně, která Kinga nemusí, ale statečně se snaží ho číst. A je (byla) nadšena knížkou Pytel kostí. Díky Bobo, žes jí připravil o ten pocit překvapení. Jseš vážně zvláštní. Zajímalo by mě kolik je Ti let? Máš skvělý, dospělý a vyzrálý názory a kritiky (pokud jsou ovšem tvoje) a na druhou stranu jsi jako nedočkavý dítě. Odpusť, pokud se Tě moje slova dotkly, ale už jsem musel tímhle způsobem na Tvoje psaní reagovat.

napsal Vandenberg T.
1.11.2001, 18:35
   
Gunslinger/DT project

Zdravím, právě rozjíždím projekt, který si klade za cíl vytvořit herní RPG prostředí inspirované Kingovou sérií Temná věž. projekt je zatím takříkajíc v plenkách, ale pokud by měl někdo zájem se na něm podílet, rád mu poskytnu bližší informace.

napsal HET
1.11.2001, 18:29
   
Něco nového?

The Black House odpoví čtenářům na otázky spojené s Temnou věží, ke které má velmi blízko. Oficiální Kingova stránka v této souvislosti zmiňuje mimo jiné jméno Ted Brautigan! Temná věž bude mít ještě tři díly: jeden kratší a jeden z dalších dvou bude určitě dlouhý. Pátý díl vyjde v roce 2003. Dreamcatcher má 620 stran! Těšme se! Víte někdo něco nového? Víte někdo něco o tom, kdy Black House a Dreamcatcher vyjdou u nás? Nepochybuji o tom, že brzy se to tady objeví v originále! Hearts In Atlantis jsem objevil v obyčejném knihkupectví půl roku před českým vydáním!

napsal Martin Kolář
1.11.2001, 18:27
   
  dreamcatchernapsal Boboking, 1.11.2001, 18:28
pro všechny

Nechci říct, že Temná věž je špatné dílo. Fakt mi ale nesedla. Ale jak už se mi mnohokrát stalo, chce to jen správnou dobu a náladičku a zjistím, že je geniální. Jak mi někteří ostatní fandové řekli, je to prý díl od dílu lepší. Spousta čtenářů zase považuje Dolores Claiborne za kravinu o uřvané bábě, které má k horroru stejně daleko jako Červená karkulka,a přitom já to dílo považuji za skvělé a zajímavě napsané. Jinak k naší diskusy. Jsem trochu překvapený, že se někdo dost ke Kingovi přes hudbu. To jsem ještě neslyšel. Prostě je jasné, jaký je to Mistr. Stejně překvapený jsem i v případě filmů. Nemůžu si pomoct, ale většina filmů s knihou má velmi málo společného. Ne že by byly špatné, ale musíte uznat, že málokdy dodrží děj knihy. Takový Shinning od Kubricka je jeden z nejlepších filmových horrorů světa. A přitom se s knihou taky rozchází. To stejné je i s Carrii. Nejprve jsem to viděl a když jsem se pak rozhodl to i přečíst, byl jsem úplně šokován, jaký je to rozdíl. Ještě horší je to s tou sračkou (pardon) filmem Running Man. Ta už tolik čtenářů odradila do knihy a přitom je ta kniha úplně o něčem jiném. Být Kingem, tak bych režíséra asi žaloval za prznění díla. Zase někdo tady psal, že Svědectví jako film je špatné, a mě se to líbilo. Když to před několika lety bylo ještě ve videopůjčovnách tak jsem si dvakrát vzal dovolenou, abych si mohl v klidu pustit na videu šest hodin najednou s filmem. Ale hlavně aby se zase něco vyšlo česky. Toužím po Dreamcatcher ale i povídková sbírka Nightmares and ... by nebyla špatná. Tak zatím BoboKing

napsal Boboking
1.11.2001, 18:27
   
Nezapomněl jsem...

Roberte, tu databázi interpretů z Kingových knížek se opravdu chystám začlenit do nové podoby tohoto webu. Určitě jsem na ni nezapomněl. Bohužel přeprogramovávám web zase v podstatě od začátku (několik sekcí už mám zaplaťpánbůh hotových) a to je taky důvod proč tu chybí Dreamcatcher a Talisman 2. Nestíhám bohužel v poslední době ani moc sledovat, co se děje kolem Kinga nového, takže i sekce novinek notně pokulhává. Nabízím seriózním zájemcům, kteří by chtěli v současnosti pečovat o sekci novinek a zajímavostí, aby se mi ozvali na e-mail a já jim pošlu přístupové informace na on-line formulář, pomocí kterého se tato sekce spravuje. Díky všem za přízeň. Mimochodem rozvíjí se tu zajímavé diskuze. :-)

napsal Petr Dušek
1.11.2001, 18:26
   
Don´t Fear...The Reaper

Ahoj všici! Hele, to by nemusela bejt špatná anketka, vědět, jak se kdo dostal ke Kingovi... Já jsem asi v 16-17 letech viděl na TV Znova film KUKUŘIČNÉ DĚTI, a protože se mi docela líbil (přitom to není žádná sláva, i když z celý tý filmový ságy asi nejlepší), tak sem naběhl do nejbližší půjčovny, abych sehnal další díly. Tam z přebalu zjistil o co se jedná... Ještě ten den se u mě hřála NOČNÍ SMĚNA a...život už nikdy nebyl jako dřív. Kámoš asi za tejden přitáhl CHRISTINU (kterou jsem přečetl v podstatě za noc) a závislost byla na světě...A víte co je další geniální tah Mistra? To jak jsou ty veledíla často protkány rockovou hudbou. Já jsem dost fanda, takže se mi kniha rozrůstá o ještě další zážitek. Doma z nich tvořím jakési soundtracky a je to fakt děsná prdel. Škoda, že se často jedná o dost lokální party, který jsou tady blbě k dostání....

napsal Petr Mikula
1.11.2001, 18:24
   
  from...to Kingnapsal Robert Votipka, 1.11.2001, 18:25
Green Mile, Dark Tower...

Před chvílí jsem viděl tu Zelenou míli na stránkách Krakatitu, takže už je to venku. Má to docela slušnou obálku a fakt je to za 199! Škoda, že King nenapsal už nic z vězeňského prostředí, takže nás nečeká žádný skvělý film Franka Darabonta. Překvapuje mě, že někdo, kdo četl komplet Kinga nečte Temnou věž. Mě osobně Temná věž připadá jako esence základních kingovských motivů: cesta, sny, Zlo, traumata, děti, rodinné vztahy, partnerské vztahy... Temná věž je ale víc fantasy (teď nemyslím meč a magii) než jeho ostatní knihy. I ty obyčejné věci, které tak rád a tak často popisuje (všimli jste si toho?) jsou v Temné věži neobyčejné. Celý svět Temné věže je neobyčejný! Svět se prostě hnul! Myslím, že v Pistolníkovi ještě King tak úplně nevěděl kam to povede, takže kniha může působit trochu rozloženě a nejistě, ale další už čtenář hltá, protože ví o co jde, ví kde je. A čeká co se bude dít, protože ve světě Temné věže se může stát úplně všechno. Doporučuju Temnou věž! Taky máte u Kinga rádi ty pasáže, ve kterých se nic strašného neděje a vy jenom tušíte a čekáte na náznak? Myslím ty stránky, které popisují obyčejné věci, zážitky z minulosti, život postav, nic neobvyklého... a pak přijde poslední věta kapitoly, která vás dostane. To je ten jeho známý postup, kdy čtenáře zaujme, uklidní, obejme kolem ramen a pak ho nechá nakouknout za roh, kde mu ukáže všechny ty "opravdu strašné věci". Je to v těch posledních větách. Já to považuju za základní kámen Kingova stylu. Kámen, na kterém postavil zdi ze svých knih. A jsou to zdi Temné věže.

napsal Martin Kolář
1.11.2001, 18:24
   
Konečně zajímavá diskuze

Jsem rád, že je tu takový fanda jako Martin. Ty příspěvky jsou fakt skvělé. Sám se považuji za velké fandu a znalce Mistra, ale mám obavy, že na Martina nemám. Četl jsem všechno a všechno mám. Dokonce dopis od SK. Každý večer se koukám z postele na knihovničku a duchu si říkám ".. to jsem už nečetl rok, a to dokonce dva. Chlapa, musíš něco s tím udělat". Co se týče špatných knih, tak u mne vede Talisman, Rose Madder a fakt nechápu Temnou věž. Možná je to na mne přílišná fabulace. Fakt super zase je TO, Osvícení, Mrtvá zona a vlastně vše ostatní. Některé knihy jsem tady recenzoval. Jinak já začínal u prvních povídek. Kolegyně v práci mne stále přemlouvala ať toho Kinga zkusím a dala mi Hodinu děsu. Sedl jsem do tramvaje č.11 v Ostravě na podzim 1992 jako normální člověk, po vystoupení jsem už byl BOBOKING. Prvních pár let jsem byl velmi nekritický k jeho dílu. Na Kinga nesměl nikdo v okolí šahat. Teď už jsem přece jen vyspěl. Škoda, že Dušek teď nemá na web více času. Už vyšlo třeba Dreamcather a minulý měsíc Talisman 2, a tady to není. Jinak jsem napsal článek o Kingovi , život a popularita na fantasyplanet.cz a dost dobrá odezva. Klidně přečtěte. Tak zatím BoboKing a pište dále, rád to čtu.

napsal Bohdan Boboking Volejníček
1.11.2001, 18:20
   
Nejnovější    61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70    Nejstarší /Celkem stran: 76
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
horror....
Dark Tower
Pro Boba:
Gunslinger/DT project
Něco nového?
pro všechny
Nezapomněl jsem...
Don´t Fear...The Reaper
Green Mile, Dark Tower...
Konečně zajímavá diskuze

64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena