Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuzní témata
Fenomén doby

Čím dál, tím víc mi připadá, že se King stal fenoménem doby a to nejen v dobrém slova smyslu. Každý se snaží pindat o kvalitě jednotlivých děl. Sakra proč? King je bezesporu jedním z nejlepších vypravěčem příběhů. Jak můžeš odsoudit Geraldovu hru? Moje žena ji četla a díky ní už zhltla celou moji knihovnu (mám všechno, co tu vyšlo) fak to pro ni byl impuls. Čtěte a srovnávejte... Barker, Straub, nebo mistry vypravěče Dickense, Poa....

napsal Pospa
9.10.2001, 20:37
   
Dobrá oddechová četba

King je docela dobrá oddechová četba (někdy však zbytečně objemná). Myslím ale, že takovej E. A. Poe nebo A. Bierce člověku dá víc.

napsal Mickal
9.10.2001, 20:36
   
Představte si...

Představte si, že jste prožili něco hrozivého a chcete to vyprávět někomu blízkému ..., kolik Vás stojí úsilí vysvětlit čeho jste se vlastně báli.... S. King píše o strachu tak, že víte proč mají jeho postavy strach a bojíte se s nimi. Kromě dvou mám všechny jeho knihy.

napsala Sammy
9.10.2001, 20:36
   
Vzkaz Renatě

Vzkaz Renatě v návaznosti na její recenzi k "Osvícení": Renato, podívej se na film "Osvícení" s J. Nicolsonem. - Zemřeš strachem !!!

napsal Hanys
9.10.2001, 20:35
   
SK je nejlepší

Stephen King je určitě nejlepší spisovatel-prozaik horroru současnosti a je jedním z nejlepších spisovatelů tohoto žánru v historii. Určitě daleko předčí i Brama Stokera. Jako každý spisovatel má i svá slabší díla, ale kvalita spisovatele se musí posuzovat podle jeho nejlepších prací. Bohužel čistý horror není uznáván "odborníky" jako plnohodnotný literární žánr a v české próze se v kvalitní podobě téměř nevyskytuje, takže Kingovi čeští spisovatelé nemohou konkurovat a King tak vyplňuje v našich knihkupectvích jistou mezeru. Psaný horror se stupňovaným napětím podle mě rozhodně není sama o sobě žádná úpadková literatura, ale bohužel zvláště některé filmy pracující s krvavými a odpudivými scénami či lekavými efekty pojem horror zkreslují a posouvají ho neprávem ho mezi úpadkové "takyumění".

napsal Martin Zeman
9.10.2001, 20:35
   
Super Osvícení

Přečetla jsem všechny knihy které u nás vyšly od SK na prvním místě je "Osvícení", je fakt super. Holčička , která ... T.G. není nic moc je to celkem o ničem. Určitě půjdu na film Zelená míle. Filmy jsou většinou kraviny doufám že tenhle bude lepší.

napsala Jipa
9.10.2001, 20:34
   
Super Misery

Hey, how, how. Poprvé jsem se s Kingem setkal u četby Misery, úplně jsem to sezral. Ale strašně mě zklamala Geraldova hra.

napsal Jakub Ďuraško
9.10.2001, 20:34
   
King je v pohodě

Jo, jo King je holt v pohode. Ale ani takovej C. Barker, Bukowski, nekdy i Pratchet nejsou k zahozeni. Ted sem precet tu Holku s T. Gordonem a reknu vam, ze teda zadna slava. Takovy trochu pro holky, bych rekl. Ale nebylo to zas tak spatny. Precetl jsem to behem jednoho dne, takze takova bida to zas neni. Joo ale to sem vam byl vcera na Patriotovi v kine a to je pekna kravovina. Se zase v Hollywoodu ukazali, Ten Emmerich by to mel zabalit po tech jeho filmovejch srackach No nic. Noo takze Kingu koukej psat dalsi takovy pohody, jako do ted, noo a vsechno bude v klidu.

napsal Kurz
9.10.2001, 20:33
   
Věrná čtenářka

Mám SK moc ráda, četla jsem téměř všechno, co u nás zatím vyšlo, snad kromě CUJO a ZELENÉ MÍLE. Myslím, že všechny jeho knihy jsou skvělé, ale některé se mi líbily víc a jiné méně. Na prvním místě je pro mě NESPAVOST, kterou těsně stíhá TO. Co se týká cyklu TEMNÁ VĚŽ, budu soudit, až bude kompletní (snad se dočkám).

napsala Ludmila Vochozková
9.10.2001, 20:33
   
První návštěva

Jsem prvně na vaší stránce a ohledně Kinga mám již hodně za sebou...ale to není ten pravý důvod proč píšu, před deseti minutami jsem se vrátil z kina, byl jsem na Zelené míli a byla to superpařba-vřele doporučuji /je lepší si předtím knihu přečíst neuniknou Vám souvislosti/

napsal Jan Neprava
9.10.2001, 20:32
   
Nejnovější    67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76    Nejstarší /Celkem stran: 76
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
Fenomén doby
Dobrá oddechová četba
Představte si...
Vzkaz Renatě
SK je nejlepší
Super Osvícení
Super Misery
King je v pohodě
Věrná čtenářka
První návštěva

70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 4 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena