Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuze na téma
asi tak

od KINGA maju v knizniciach staru belu.Zopar starsich aj to salatov. No co v dnesnej dobe si musi nasinec pomoct sam >Tak co hovorite na seriu temna vez? Som zvedavy na nazory /Podla mna teda uroven exponecialne klesa kazdou novou knihou/

napsal šedý_duch
27.11.2001, 20:00
   
King v knihovnách

Šedý duchu, ono je to jak kde. V Jihlavské městské knihovně mají od Kinga všechno kromě Temné věže IV (doufám, že zatím), což je div, ale na druhou stranu tam málokdy najdete víc než dvě tři jeho knihy. Všechny jsou pořád vypůjčené! Saláty jsou hlavně z těch silnějších, ale dá se to. V Jihlavě na tom v knihovně nejsme zase tak špatně ani co se sci-fi a fantasy týče. Sice převládají slevněné a tudíž horší tituly, ale najdou se i kvalitnější věci, třeba skoro komplet Simmons, pár věcí od Dicka atd. Největším problémem tady jsou série, např. Sapkowského zaklínačskou ságu mají jenom první a čtvrtý díl, dokonce se stává že koupí třeba druhý svazek třetího dílu nějaké rozsáhlejší ságy, což je opravdu zarážející. Ony tyhle naše žánry zatím nepronikly do povědomí knihovníků jako seriózní literatura a pak taky nejsou peníze, že jo. Vzpomínám na brněnskou Mahenovu knihovnu, kde měli ještě před třemi lety asi padesát sci-fi titulů vydaných v sedmdesátých a osmdesátých letech a tím to končilo. A co se Temné věže týče, Šedý duchu, probírala se tady někdy na konci října, tak tam koukni. To s tou klesající úrovní dílů nemyslíš vážně, že ne?

napsal Martin Kolář
27.11.2001, 20:02
   
add Martin Kolář

Máš pravdu naozaj to nemyslím vážne,ale ak chcem z niekoho dostať naozaj razantnú reakciu ,tak ho najprv naštvem názorom,s ktorým viem že nesúhlasý ,čo ho vytočí a povie aj to čo nechcel. :-) veď kto by zareagoval keby som tu začal vychvalovať akúkoľvek skvelú knihu. / o zlých je škoda hovoriť/ Pripojený som len nedávno takže dík za upozornenie,pozriem si to. Navrhnite teda vy titul,o ktorom by s dalo podebatovať. /nemusí to byť samozrejme iba KING/ a vašu knižnicu vám teda závidím!

napsal šedý_duch
30.11.2001, 12:32
   
Duchu jsi tu?

Zdravim všechny čtecí maniaky! (A ty ostaní taky) Duchu, to si mě fakt dostal s tou Temnou věží...Už sem se tě chtěl zeptat jestli si slepej, skromnej nebo vopravdovej blázen! U nás v Neratovicích v knihovně, se King taky nikdy moc neohřál, ale je pravda, že já už tam asi 2 roky nechodim.

napsal Petr Mikula
30.11.2001, 12:34
   
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
TÉMA: asi tak
King v knihovnách
add Martin Kolář
Duchu jsi tu?
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena