Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuze na téma
Fanoušci KINGA

Zdravím všechny,takže dost mě štve že některé díla u nás nevyšli a ani se o tom neuvažuje..co je problém?český překlad,málo lidí,že máme už jenom jedno nakladatelstvý BETA,to je na nejlepšího spisovatele na světě dost málo hlavně že vychází tolik jiných braku..že tyhle díla prý nejsou best tak by se asi neprodávali,to je k smíchu každý fanda by byl nadšený!!CO S TÍM?TLAČIT HROMADNĚ A VÍC NA NAKLADATELE(TŘEBA TO NĚKDY VÝDE)?JÁ BYCH DO TOHO ŠEL,KING JE NEJLEPŠÍ!!!!

napsal Martin Roubik
30.1.2009, 23:12
   
Re: Fanoušci KINGA

Byla jsem asi v 10 knihkupectví a všude mi řekli že sice píše hezky ale nemají ho. Ty nakladatelství jsou tak slepá.:-/

napsala Veve
1.2.2009, 19:29
   
Re: Fanoušci KINGA

Víš, jde o to, že jedno nakladatelství (v našem případě BETA) koupí práva na vydávání knih od Kinga, a tím pádem už ho v ČR nikdo další vydávat nemůže. Řekl bych, že automaticky mají smlouvu i na všechna nová díla. King je čtený autor, takže BETA nasadí ceny, jaké se jí zalíbí, a čtenář buď koupí, nebo nekoupí. Kdyby to šlo, Kinga by jistě vydával kdekdo, protože u něj je záruka, že se vždycky prodá. Dřív tu Kinga vydával Laser, od nějž práva po dlouhých tahanicích Beta koupila. Nebýt toho, dneska by se moc lidí k Carrie, Svědectví, Dračím očím, atd, nedostalo. Čekám, že brzy vyjde i Running man. Pokud jde třeba o Dolores C. nebo CUJO, s těmi může být problém, protože je vydával, tuším, Mustang...a kdoví, jak to s právy je.

napsal burda
12.3.2009, 22:33
   
Re: Fanoušci KINGA

tohle je naprosty nesmysl... prava na vydani knihy se standardne prodavaji na pet let - to znamena, ze pokud je zajem vydat roman po peti letech znovu, nekupuji se prava od predchoziho nakladatele (at to byl Laser, Mustang nebo kdokoli), ale opet od Kingova agenta... taktez prava na preklad se po peti letech kupuji znovu od prekladatele, ne od predesleho nakladatele... a co konkretne tu od Kinga nevyslo?

napsal Nick
5.4.2009, 13:22
   
Re: Fanoušci KINGA

pro Nicka.tohle je směšný jediný knihy od Kinga už vydává jen BETA má na ně jako jediná koupený práva,kuli komerčnímu trhu vydává žanry které jsou nové a nebo aktualizuje některé již vyšlé tytuli např.v paperbeckovém vydání..ps..pro opravdové fanoušky kinga netřeba zde uvádět jaké tytuli u nás v ČR nevyšli,oni hlavně ani nevýdou např kluk s Koloráda atd.Asi nebyl pochopen záměr o co mi jde..ostatním děkuji.

napsal MARTIN ROUBÍK
18.4.2009, 00:26
   
Re: Fanoušci KINGA

Jsem rád, že v Liberci máme v novém obchodním domě knihkupectví Beta Dobrovský, takže tam je toho od Kinga dost.... Ale jinde je to fakt tragédie.

napsal Martin Čimbura
29.4.2009, 11:18
   
Re: Fanoušci KINGA

No, až tak bych neřekl, že je to jinde bída. Jsem z Jeseníku, ale studuji v Ostravě na VŠ. Mám tam LIBREX a ten je opravdu světový. Mají tam přímo oddělení pro našeho Boha ;o) Čtu teprve asi osmou knihu, ale jsem takový fanatik do sběratelství, že bych chtěl posbírat knihy všechny. Bohužel musím souhlasit, že je škoda, že nepřekládají všechny. Já bych se v tlaku na nakladatelství přidal. Nebo nabídnout pomoc v překladu... Nevím, zatím mi to tak moc neva, ale až budu ve sbírce dál, vím, že mě to naštve. Nevadí mi číst v angličtině, ale i tak - už mám všechny v ČJ. Každopádně v boji za překlad stojím za vámi... ;o) Já

napsal G3dz1k
8.7.2009, 10:54
   
Re: Fanoušci KINGA

Tak pro ty, kteří nevědí, která díla nebyla vydána u nás v ČR tak jsou to tyhle. Vztek Svědectví (zkrácená verze) Danse Macabre Creepshow Kletba Noční můry na nebi Šest příběhů Bouře století Krev a kouř Rostlina Kluk z Colorada Po setmění

napsal Tomáš Kadlček
10.7.2009, 19:37
   
Re: Fanoušci KINGA

Ano souhlasím s tím, že je spousta knih od pana Kinga, které u nás nejsou vydané česky. Rád bych si třeba přečetl The Plant. Sice je na tomto webu ke stažení, ale má jen jednu malou chybičku (nebo možná já mám malou chybičku) a to, že je v originálníám jazyce a na to moje angličtina opravdu -bohužel- nestačí.

napsal Martin Kučera
18.7.2009, 22:12
   
Re: Fanoušci KINGA

to Tomáš Kadlček: Creepshow a Bouře století knižně neexistují,jsou to scénáře k filmu.Po setmění je již v prodeji

napsal Aleš Richter
31.10.2009, 15:34
   
Re: Fanoušci KINGA

jaaj sa tu sťažujete, že Kinga vydáva málo vydavateľstiev??Môžte byť radi, že aspoň máte v čechách Betu, lebo my na slovensku máme akurát velké gulové. U nás vydáva jeho knihy už len IKAR a to aj tak len každú 3. Ja som len rád, že aspoň Beta vydáva pravidelne kinga- či už nové alebo staré v rôznych verziach/brožúry/.

napsal Ján Hrušovský
15.11.2009, 20:47
   
Re: Fanoušci KINGA

Nuz, Vy bratia Cesi a Moravaci, sa oproti nam Slovakom mate kralovsky, budte stastny, ze mate Beta - nakladatelstvo. Na Slovensku je situacia este horsia, tu ak vyjde novy King, tak to asi polroka oslavujem a lezim v liehu :-)

napsal roxetak
29.12.2009, 09:06
   
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
TÉMA: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
Re: Fanoušci KINGA
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena