Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuze na téma
Všechno je difinitivní

Tak už to máme od čtvrtka na pultě, stojí 269 Kč a má výbornou předmluvu. Nevím, jak vy, ale Kingovy předmluvy jsou jedny z mých nejoblíbenějších textů. Ten poloosobní vztah, který si za ta léta vytvořil, je až fascinující. Např. předmluvu z Night Shift, Zelené míle a vlastně i ze všech ostatních, můžu číst pořád dokola.

napsal Douglas
9.6.2003, 20:29
   
Opravička :)

Samozřejmě se to jmenuje VŠECHNO JE DEFINITIVNÍ, přepsal jsem se :)

napsal Douglas
9.6.2003, 20:30
   
nové povídky

Nikdo tady se ještě nevyjádřil, co si myslí o té nové povídkové knize. Já mám půlku za sebou a jsem zklamaný (zatím). Takový hraní, ale nic pořádnýho. ZAtím nej je ta Všechno je def. Tento rok se tedy velmi těším na vydání Těla na Nad. žáka kompletně. Mám obavy z Buick 8, po těchto povídkách.

napsal boboking
9.6.2003, 22:12
   
To Boboking

Jojo, ja uz jsem se o tom rozepisoval v klubu King a Koontz na Lopuchu. Taky mě ta povídka nepříšla geniální. Ve srovnání s Noční směnou, co mě odrovnala takovým způsobem, že jsem přehodnotil celý svůj pohled na literaturu a její možnost manipulovat se čtenářem, jsou to vždycky jen jemně rozehrané situace s povětšinou happyendy a nemastným neslaným koncem. Mnohé ty povídky jsem si přečetl a řekl "hmm, dobrý, skvěle napsaný, ale co z toho", u některých je dost shodil nevýrazný konec a pár mě jich fakt sebralo (např. 1408, i když taky už to není ono). Takže nakonec celou knihu zachraňuje především božská předmluva :)

napsal Douglas
9.6.2003, 22:26
   
Re: Všechno je difinitivní

Tak jsem tu sbírku dočetl,a musím přehodnotit svůj minulý komentář. Druhá půlka je o dost lepší a některé věci byly fakt super. 1408, nebo Silniční virus a klasicky Jízda na Střele. Ale i Oběd v Gotham Café byl starý krvelačný King. A kdyby to mělo nějaký kingovský konec, tak skvělá by byla i pov. Pán v černém. Ale naprostý úlet je poslední povídka "Čtvrťák", ta by snad patřila do nakl. Harlequin. Jinak díky Douglas za info o Lopuchu.cz. Taky se tam zaregistruji.

napsal boboking
9.6.2003, 22:29
   
Boboking - Všechno je...

Jojo, Oběd v Gotham Cafe je genialni vec, 1408 prakticky taky a Pitevni sal ctyri jakbysmet :). Silnicni virus me trosku zklamal predvidatelnym koncem a Pan v cernem obleku ma taky zaver, co hodne zabiji genialni napad. Ctvrtak je fakt uchylna silenost :) a Vse co milujes, ztrati se v dali je zajimavy filosoficky experiment o atmosfere. Teorie domacich zvirat je taky skvela...mnam. Jinak co se tyce Jizdy na strele, tak jsem uz od doby, co jsem ji cetl tady na webu poprve dost na rozpacich. Je skvele napsana, ale v polovine se jakoby zlomi a vysumi do ztracena...

napsal Douglas
9.6.2003, 22:30
   
...sbírka povídek?

Proboha, o jake sbirce tady pořád mluvíte. Od Kinga mám úplně všechno, ale asi jsem zaspal dobu, nebo ... Fakt o žádné nové sbírce povídek nevim. Zastřelte mě, nebo mi poraďte, jak se to proboha jmenuje a kdo to vydal, dik.

napsal Pospa
9.6.2003, 22:31
   
To Pospa

Jmenuje se "Všechno je definitivní", vydala ji Beta-Dobrovsky, 2003. Cena 269,-. Mela by byt k dostani v kazdem knihkupectvi...

napsal Douglas
9.6.2003, 22:32
   
To Douglas

Dík, za informaci. Fakt mi to uniklo. :o)))

napsal Pospa
9.6.2003, 22:32
   
... definitivní

Vřele doporučuji: 1480, Sestřicky z Elurie,Ten pocit co se dá popsat těmi francouzskými slovy.Tyhle tři si přečtěte jako první.Je to bomba.

napsal Flaag Randall
9.6.2003, 22:34
   
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
TÉMA: Všechno je difinitivní
Opravička :)
nové povídky
To Boboking
Re: Všechno je difinitivní
Boboking - Všechno je...
...sbírka povídek?
To Pospa
To Douglas
... definitivní
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 6 lidí

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena