Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuze na téma
Překlady Kinga

V jednom s diskusních klubů na Lopuchu nebo na Okounovi (Dabing a překlady) jsem se dočetl, že King, respektive jeho agent, nechal v ČR stáhnout z prodeje všechny výtisky knihy O psaní s tím, že vydavatel musí knihu vydat znovu v dobrém překladu. Víte o tom někdo něco bližšího? Vydavatel (Beta, samozřejmě) to údajně snad udělá, protože nechce přijít o práva na vydávání Kinga v ČR. Omlouvám se, že tady zveřejňuju nepodloženou informaci.

napsal Martin Kolář
9.1.2004, 09:34
   
Re: Překlady Kinga

Niečo na tom asi bude, lebo ja som sa pokúšal zohnať túto knihu na rôznych internetových obchodoch a nikde som ju nenašiel, pričom tam mali aj oveľa staršie Kingove knihy. Tak som rád, že som si ju ešte nekúpil a dúfam, že ju znova preložia a poriadne.

napsal dale
13.1.2004, 20:38
   
Re: Překlady Kinga

Knihu O psani jsem cetl a jeji preklad se mi zda celkem v pohode. Taky mi pripada trochu nerealny, ze by agent Stephena Kinga dohlizel na kazdy preklad Kingovych knih vsude na svete. To by byla prace pro pul Spojenych statu, takze bych rekl, ze to bude fama.

napsal Jaroslav Keprt
15.1.2004, 17:49
   
Najhorší preklad roka

Nemyslím si, že by Kingov agent nemal prehľad o prekladoch jeho diel. Najmä keď niektorý jeho preklad ocenia cenou za najhorší preklad roka. Knihu som nečítal, ale čo som o tom počul mi stačilo. Pár názorov na tento preklad: Viktor Janiš, Jiří Popiolek, Michal Spáda

napsal dale
18.1.2004, 11:59
   
Re: Překlady Kinga

ano, kniha se bude prekladat znovu a vyjde zrejme nekdy na podzim...

napsal David Petru
13.2.2004, 23:11
   
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
TÉMA: Překlady Kinga
Re: Překlady Kinga
Re: Překlady Kinga
Najhorší preklad roka
Re: Překlady Kinga
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena