Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
diskuze na téma
ZELENÁ MÍLE!!!!!

Chtěl bych znát někoho názor jak hodnotíte Zelenou míli jako film a jako knihu zdá se mi, že i přes vyborný výkon herců je kniha trochu víc lepší!!!

napsal Miroslav T - kadlec
15.3.2004, 19:29
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

No, můžu tě ubezpečit, že každá kniha je lepší než film. U Zelené míle to platí samozřejmě taky. Jinak názory ostatních najdeš v sekci dílo u požadovaného filmu či knihy.

napsal Aleš Richter
16.3.2004, 06:36
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Dovolím si z Alešom nesúhlasiť.film sa mi zdal lepší čo je fakticky zriedkavosť.aj shawshank atd sa mi zdal lepsi ako kniha ale to su vynimky.

napsal sedy_duch
16.3.2004, 17:08
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Je to samozřejmě věc názoru. Vždyť v knize se skrývá o mnoho více věcí než nám může ukázat film. Například ve filmu Zelená míle se nikdo nikdy nedozví(až na pár zmínek), za co že je E. Delacroix vůbec odsouzený na smrt. Padne zde pár zmínek o "něčem", ale v knize je to vylíčeno jinak. Tak je to i s ostatními vězni...podrobně se s nimi seznámíte...ve filmu však nikoli. Kniha každého hezky rozebírá, ale film dokáže zachytit pouze hlavní linii příběhu.

napsal Aleš Richter
16.3.2004, 19:59
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Suhlasim ze kniha dokaze povedat ovela viac.Citam dost ale ako veduci kina aj filmov pozeram dost a niektore su podla mna proste lepsie ako kniha. aj skryte veci ako dusevne pochody sa daju vo filme dobre podat napr volny pad z michaelom douglasom Vravim je to tak len vo vynimocnych pripadoch. Preferujem ale inak jednoznacne knihy a co sa zelenej mile tyka nejako ma to nevtiahlo do deja. Ak je kniha dobra zabudnem na okolie ci sedim vo vlaku alebo na prednaske -:)to sa mi pri nej nestalo zato na filme som si poplakal oooooo

napsal sedy_duch
17.3.2004, 12:12
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Musím souhlasit, i přes skvělý výkon Toma Hankse a ostatních herců, se mi kniha přeci jen líbila o něco víc, i když v hodnocení jsem jim dal stejný počet bodů.

napsal Jan Chrudimský
23.3.2004, 07:19
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Jak Zelená Míle, tak Vykoupení z věznice Shawshank se mi více líbilo jako filmy. Je to zřejmě tím, že mě nadchnul film a předlohy mi už připadaly zbytečně podrobné. Zelená míle má skvělé herecké výkony i příběh, není potřeba nic vysvětlovat. U Shawshanku je film mnohem lépe zpracován, než jen jako povídání. Film dává mnohem víc, ukazuje lépe postavy. Má to překvapivý spád. Nadějný konec. Je to víc než jen tlachání vězně o tom, jak potkal jiného vězně. Z toho filmu cítíte víc, postavy jsou Vám bližší.

napsala Zakynda
26.3.2004, 14:43
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Jeho knihy jsou vždy lepší než zpracování,Dokonce si myslím, že některé ani nejdou filmově zpracovat tak, aby z toho bylo něco slušného.Ale tenthle případ je myslím trochu výjimka, protože se film velmi blíží ději i atmosféře románu, mimochodem jednoho z mých nejoblíbenějších. Snad je to hodně i zásluhou skvělého T.Hankse.to je můj názor.

napsala Marie Křehnáčová
28.3.2004, 18:25
   
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!

Musím říct že výkon herců byl naprosto senzační! Když jsem poprvé viděla Zelenou míli jako fil absolutně jsem se do něho zažrala. Film jsem viděla dřív než jsem četla knížku. Samozřejmě knížka je podrobnější, rozpracovanější, člavěk se z knížky dozví vždycky víc.Ale z mých zkušeností je Zelená míle nejpovedenější film podle knihy, takže u mě je to nerozhodně.

napsala Zuzana Gáboríková
31.3.2004, 12:57
   
Podsekce
DISKUZNÍ TÉMATA
VLOŽIT NOVÉ TÉMA
 
Změň skin:  
TÉMA: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
Re: ZELENÁ MÍLE!!!!!
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena