Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Čarodějova duha

Kdysi bylo vytvořeno 13 skel (tzv. Čarodějova duha, Maerlynova duha), ale většina skel je už v době Rolandova mládí zničena. 12 koulí bylo určeno pro 12 Strážců a jedna, která představovala Osu všech světů (Černá třináctka).

Těmito skly se dá vidět. Některé nahlížejí do budoucnosti, jiné do jiných světů – tam kde žijí démoni, tam kam prý odešel Starý lid. Možná také ukazují, kde jsou tajné dveře mezi světy. Jiné barvy, říká se, umějí nahlížet daleko do našeho světa a vidět věci, které by chtěli lidé udržet v tajnosti. Nikdy nevidí to dobré, ale jenom to zlé.

Nikdo je nemůže u sebe udržet nastálo. Ať mu uklidňuje mysl a srdce jakkoliv. Nikdo to nedokáže. Protože jsou živé a hladové. Člověk je začne využívat a nakonec skončí tak, že je jimi využíván.

V době Rolandova mládí je už většina skel rozbitých. Ale několik těchto skel se má pořád ještě koulet po Středosvětě.

Zbývající skla

Modrá koule
Tu měl kmen pouštních mutantů jménem Totální vepři. Ovšem jen po jistou dobu.

Zelená koule
Podle poslední známé pozice má být v Ludu

Oranžová koule
Podle poslední známé pozice má být v Disu.

Růžová koule (Mearlynův grapefruit)
Tato koule má schopnost ukazovat různé výjevy, které se dějí v současnosti, nebo v budoucnosti. Pravděpodobně byla určena Želvě. Toto sklo měl dlouhou dobu v držení „Dobrý muž“ Farson, nakonec ho ukryl v panství Mejis u čarodějnice Rhei z Cöosu, odkud ho později odvezl Roland do Gileadu.

Bílá koule
Tato koule má schopnost vyléčit jakékoliv onemocnění. Také tomu, kdo se jí dotkne, dá částečnou odolnost proti kouzlům démonů na dvoře Karmínového krále. Toto sklo bylo objeveno Jackem Sawyerem při hledání Talismanu, který by uzdravil jeho matku.

Černá koule (Černá třináctka, Osa všech světů)
Tuto kouli dostal od Waltera (Muž v černém) otec Callahan u dostavníkové stanice 2 dny poté, co zde Roland potkal Jacka.Roman Hruška
31.3.2004, 16:10
celkem 4 komentáře     
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
TESTY & KVÍZY
MUZIKING
INSPIRACE
POSTAVY Z DĚL
TEMNÁ VĚŽ SPECIÁL
 
Změň skin:  
Obsah
Ukázka z Temné věže 6
Pistolníci
Historie Středosvěta
Čarodějova duha
Strážci Paprsků (Portálů)
Randall Flagg - Temný muž
Dennis Downing: Territories

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 3 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena