Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Pistolníci

Povídání o pistolnících v dalším z příspěvků našeho speciálu Temné věže.

Pistolníci byli starobylý válečný spolek. Vznikli ve Středosvětě a odtud se postupně rozšířili i do jiných světů. Ve všech světech, kde byli, měli za úkol udržovat klid a pořádek. Jejich hlavní úkol ale spočíval v ochraně Věže a Paprsků. To zajišťovali hlavně pomocí mocné duševní síly, která z nich vycházela a která stačila čelit Bořitelům Karmínového krále. Proto také začal Král podporovat „Dobrého muže“ Farsona, který pistolníky zničil a tím umožnil Králi rychlejší Boření.

Pistolníci vyráželi do boje i proti mnohem větší přesile a to za bojového pokřiku, který pochází z dob Artura Elda, krále všech světů: „Sláva! Sláva! Ke mně, pistolníci! Ke mně! Jdeme na ně! Žádné zajatce!“

Ve Středosvětě byli pistolníci cvičeni ve městě Gilead a převážně to byli synové již vycvičených pistolníků. Výcvik nových pistolníků vedl Cort, který tento „úřad“ zdědil po svém otci Fardovi. Učedníci se učili, jak si zachovat chladnou hlavu za každé situace, pozorně sledovat okolí nejen kolem sebe, ale i nad sebou, používat všechny známé zbraně a také plynně mluvit Ušlechtilou řečí. Mimo výukové hodiny ale museli mluvit řečí Nízkou.

V okamžiku, kdy si nějaký učedník myslel, že se již už naučil všechno co potřebuje, přišel ke Cortovi a Ušlechtilou řečí ho vyzval k souboji. Cort určil hodinu a v určený čas se oba sešli na cvičišti, každý se svojí zbraní určenou pro tento souboj. Učedník si mohl vzít jakoukoliv zbraň, mimo koltů, které směli používat jen vyučení pistolníci. Cort si vždy bral svoji dlouhou dřevěnou hůl. Bojovalo tak dlouho, dokud se jeden nebyl nucen vzdát. Pokud se vzdal Cort, učedník byl prohlášen za pistolníka a dostal ony vytoužené kolty s pažbou vykládanou santálovým dřevem. Když se byl nucen vzdát učedník, byl jeho výcvik ukončen a on musel potupně odejít na západ. Nejmladším člověkem, který porazil Corta a byl tak prohlášen za pistolníka byl Roland Deschain, kterému se to podařilo ve 14ti letech, čímž o dva roky překonal rekord svého otce.

Cort byl přísný učitel a postavení jeho žáků, ať to současné, nebo budoucí ho nechávalo naprosto klidným. Své budoucí pány trestal stejně, jako ty nejchudší ze svých žáků. Zvláště při střelbě. Při ní mu museli žáci plynně odříkat poučku, díky které se uklidnili a lépe soustředili na střelbu:

Nemířím rukou. Ten kdo míří rukou, zapomněl tvář svého otce. Mířím zrakem.
Nestřílím rukou. ten, kdo střílí rukou, zapomněl tvář svého otce. Střílím myšlenkou.
Nezabíjím pistolí. Ten, kdo zabíjí pistolí, zapomněl tvář svého otce. Zabíjím srdcem.Roman Hruška
1.11.2004, 22:14
celkem 5 komentářů     
komentáře
Odeslání příspěvku do komentářů je možné i bez vaší registrace.

Podsekce
TESTY & KVÍZY
MUZIKING
INSPIRACE
POSTAVY Z DĚL
TEMNÁ VĚŽ SPECIÁL
 
Změň skin:  
Obsah
Ukázka z Temné věže 6
Pistolníci
Historie Středosvěta
Čarodějova duha
Strážci Paprsků (Portálů)
Randall Flagg - Temný muž
Dennis Downing: Territories

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena