Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jiří Švanda
Opravdu slabý filmFILMY

Není to poprvé co nikdo vůbec nepochopil Kingovu předlohu, ale takhle tupě a nudně to zpracovat - to se vážně nevidí. Veškeré napětí vymizelo a nahradila ho senilita jinak dobře hrajícího Anthonyho Hopkinse a neuvěřitelná béčkovost celého zpracování. I TO bylo aspoň trochu podobný knížce. Tohle má z knížky vykradeno jen dialogy, ale jinak je to neskutečná blbost. Tak vysoko hodnotím snad jen proto, že tam hrál Anthony Hopkins a proto, že se nakonec aspoň na malou chviličku Ničemní muži objevili.

60%

Jiří Švanda
6.7.2003, 08:25
Film Srdce v Atlantidě   
Kniha vs filmKNIHY

Srdce v Atlantídě je velice povedená sbírka a ani chvíli nenudí. Ničemní muži ve žlutých pláštích je výborná novela, ale jako film (pod názvem této sbírky) se vůbec nepovedla. Vymizelo veškeré napětí, drastické scény a sympatičtí hrdinové. Ani Anthony Hopkins ten film nezachránil. Tahle novela však není nejlepší co sbírka nabízí. Srdce v Atlantídě je o jednom takovém malém hazardu a promarněném životě. Opravdu povedený. Slepý Willie mi pak jen maličko připomněl Americké psycho, ale tahle novela zmíněný film s klidem překonává. Ostatní novely jsou tradičně taky velmi povedené. Stojí za přečtení!

90%

Jiří Švanda
6.7.2003, 08:20
Kniha Srdce v Atlantidě   
Holčička, která přežije všeKNIHY

To, že v tomto románu King úplně ujel víme naprosto všichni. Ale pojdmě se na to podívat reálně. I když je to asi nejmíň originální a nápaditý román co jsem od něj kdy četl (četl jsem asi 30 knih), pořád se drží nad průměrem. Zachraňuje to napětí a poměrně velké sympatie s hlavní představitelkou, která si jen odskočila a vzápětí se ztratila. Navíc jak znáte Kinga, celý román není jen o tom, že se malá holčička ztratila v lese... je to i o životě malé holčičky, která vzpomíná na dny, kdy byla v bezpečí domova. Nikoho asi nešokoju, když řeknu, že tahle fanynka Red Sox (a zvláště Toma Gordona) své putování přežije. Ale přejme jí to. King napsal prostě odlehčenou knihu. Ale podle mě by se ten příběh dal ještě o něco zkrátit (kniha má necelých 200 stran) a vložit do nějaké sbírky. Nemyslíte, mistře Kingu??

70%

Jiří Švanda
6.7.2003, 08:11
Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona   
Geniální horor-pohádkaKNIHY

King úspěšně předvádí jak si on představuje moderní pohádku. Tato pohádka zamrazí a její napětí vás udrží až do konce. Originální nápady jsou zde na běžném pořádku. Je to neuvěřitelně čtivé a nápadité. Ideální pro ty co chtějí poznat Kinga v trochu světlejším odstínu. Pro mě je tenhle román příjemné překvapení.

90%

Jiří Švanda
6.7.2003, 08:01
Kniha Dračí oči   
Menší zklamáníFILMY

Film Dolores Claibornová byl pro mě menším zklamáním. Čekal jsem napětí a strhující záběry jako v podobných filmových adaptacích Stephena Kinga. Tento film však poskytl jen solidní drama na téma matka versus dcera. To, že si při jejich dlouhých hádkách povídají o tom, co otec prováděl, ale policejní stanice v knize, byla poněkud přesvědčivější a zábavnější. Očividně zajímavá situace, kdy se jde vyděšená Dolores podívat ven, jestli se manžel nedostal ven ze studně by mohla být perfektně dramatická, jako v knize, ale tady je to zjednodušeno. Nevím, film to není špatný, ale už to není King. Takže moje hodnocení vyplývá z toho jak se mi film líbil, ne jak se mi zdá, že bylo dobře adoptováno Kingovo dílo.

70%

Jiří Švanda
21.2.2002, 18:39
Film Dolores Claibornová   
  1 | 2    Nejstarší /Celkem stran: 2
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Opravdu slabý film
Kniha vs film
Holčička, která přežije vše
Geniální horor-pohádka
Menší zklamání

1 | 2
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena