Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Grief
Čaroděj a skloKNIHY

Stejně jako Pustiny, tak i tento díl drží laťku na vysoké úrovni. Návrat do minulosti , do času dospívání a první lásky, bylo zajímavé, ale poněkud dlouhé. Uvítal bych, kdyby se děj pohnul více a rychleji dopředu a já nemusel číst takovou spoustu stránek, než jsem se dobral k důležitým okamžikům a na konec dílu. Ale chápu, že bylo nutné některé podrobnosti a detaily z Rolandovi minulosti objasnit a vysvětlit. Vzpomínky na první lásku vnesli do vyprávění o Temné věži něco nového, vlastně trochu romantiky, i když se smutným koncem. Čtvrtý díl se vydařil a já už se jako vždy těším na další pokračovaní.

90%

Grief
14.1.2008, 20:00
Kniha Temná věž IV: Čaroděj a sklo   
Tři vyvoleníKNIHY

Druhý díl Temné věže mě zaujal podstatně více než Pistolník. Příběh se konečně rozeběhl na plné obrátky a dění se pohnulo kupředu. I když dílo Temná věž se velice odlišuje oproti knihám od S.K., které jsem četl, postupně jsem se do příběhu ponořoval, až jsem mě pohltil. Nejvíce mi fascinovala postava Detty a Odetty. Tak mi byla Detta nesympatická svým chováním a jednáním, že jsem musel stále pokračovat ve čtení, abych rychle zjistil, jak to dopadne. Díky této skutečnosti jsme se dostal na konec knihy postatně dříve. Závěr a vlastně celý díl nezklamal a navíc mě naplnil očekáváním, jak se bude příběh dále rozvíjet v Pustinách.

80%

Grief
11.5.2006, 18:53
Kniha Temná věž II: Tři vyvolení   
PistolníkKNIHY

Tato kniha mě velice překvapila. Po zakoupení jsem asi očekával více, než se mi po přečtení dostalo. Dílo není špatné a je dokonce výborné, ale místy jsem se ztrácel. Dlouho mi trvalo než jsem se v příběhu zorientoval a srovnal si souvislosti. V některých pasážích jsem jednoznačně nepoznal co se vlastně stalo a mohl jsem si pouze domýšlet pravý význam věcí a jak vše asi dopadlo. Přes tyto malé detaily mě první díl románu Temná věž velice zaujal a už se těším na čtení dílu dalšího. Většinu knih od S.K. jsem přímo hltal, ale tato k nim nepatřila. Nebyl problém jí na chvilku odložit a vrátil se k ní později.

60%

Grief
15.1.2006, 11:21
Kniha Temná věž: Pistolník   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Čaroděj a sklo
Tři vyvolení
Pistolník

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2020, Všechna práva vyhrazena