Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Jana Kratinová
Vylepšení dojmuKNIHY

Právě před chvílí jsem dočetla druhý díl Temné věže a musím říct, že investice vložené do této knihy nelituji. Po prvním dílu, který jsem přečetla dá se říci z povinnosti a ze zvědavosti, jestli se tam něco nestane, jsem vůbec nečekala, že druhý díl bude tak super. Konečně v tom poznávám Kingovo dílo. Jak byl první díl víceméně o ničem, tak je ten druhý nabitý akcí a vzrušením, tajemstvím a mystériem, prostě vším, co si pod slovem Stephen King představím. Přečetla jsem to jedním dechem, takže vřele doporučuju: Přečtěte si Pistolníka a pak se pusťte do Tří vyvolených, stojí to za to.

80%

Jana Kratinová
29.6.2005, 13:53
Kniha Temná věž II: Tři vyvolení   
Příběh, který se možná stalKNIHY

Zelená míle je pokus Stephena Kinga o návrat ke starým dobrým spisovatelským začátkům, kdy vycházely romány na pokračování. Pokusil se taky o jeden takový a myslím, že mu celkem vyšel. Pokud měl člověk tu smůlu a četl první vydání, které vycházelo postupně, byl na Kinga asi pěkně naštvaný, že nepíše rychleji. To byl můj případ. Později však kniha vyšla v jednom svazku, mírně upravená, ale obsah zůstal stejný. Je to fascinující příběh člověka, který je nadaný takovou mocí, která se nedá slovy popsat, a proto ho lidé nechápou a bojí se ho. John Coffey je velice smutný člověk, který ovšem umí pomáhat druhým. A při jedné této pomoci je omylem obviněn z vraždy dvojčátek a je za to odsouzen na smrt. Ještě než umře, stačí ale udělat pár dobrých skutků. Je to příběh o lidských vlastnostech - lásce i nenávisti, dobrotě i zlu. Vřeje doporučuji přečíst, kniha je lepší než film. :-))

100%

Jana Kratinová
15.6.2005, 16:15
Kniha Zelená míle   
Tajemné a nečekanéKNIHY

Tato kniha je jedna z těch lepších od Kinga. Od začátku do konce je člověk napnutý, co se v tom malém městečku vlastně děje. Je tady vykreslená lidská psychologie, stereotypy lidského chování a obrovská pravda o člověku - všechno je pro něj nezbytné. Jediné, co mi malinko zkazilo pocit z knihy je její závěr s létajícím autem. Ale jinak to bylo celé víc než fajn a nemohu udělat jinak, než ji vřele doporučit.

90%

Jana Kratinová
15.6.2005, 15:55
Kniha Nezbytné věci   
Mrazivé počteníKNIHY

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Ukazuje, co všechno je člověk schopný udělat pro své děti (klidně oživit i mrtvého kocoura) a následně pro sebe a své blízké (oživit mrtvé dítě). Je to fascinující příběh plný napětí a nečekaných situací, pro mě osobně je to to nejlepší, co King napsal. Myslím si, že je to první kniha, kterou by měl začínající fanoušek Kinga začít, protože je mistrovská ukázka toho, co všechno vlastně King umí.

100%

Jana Kratinová
15.6.2005, 15:38
Kniha Řbitov zviřátek   
Rozpaky nad prvním dílemKNIHY

Před Pistolníkem jsem četla snad skoro všechno, co u nás King vydal a pořád jsem si říkala, jaký je asi ten cyklus Temná věž. Proto jsem si koupila jeho první díl a musím říci, že jsem byla přinejmenším překvapená. Je to úplně jiné než všechny ostatní Kingovy knihy, je to laděné spíše do fantastického žánru než do hororu. Tento díl je malinko zmatený, hodně věcí je tam pouze nakousnutých, a tím pádem se malinko hůř čte, je to těžší na pochopení. Ale nijak nezavrhuji celou sérii Temná věž, už mám doma druhý díl a docela se na něj těším. Pokud máte chuť na netradičního Kinga, doporučuji.

40%

Jana Kratinová
15.6.2005, 15:33
Kniha Temná věž: Pistolník   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Vylepšení dojmu
Příběh, který se možná stal
Tajemné a nečekané
Mrazivé počtení
Rozpaky nad prvním dílem

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena