Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
David Gnomo
Kniha / FilmKNIHY

Byla moje první a taky důvod proč jsem začal Kinga číst.Výborné propracování "schizofrenie" postav.Tajemný pokoj - moje nejoblíbenější část knihy.Kniha má spád a překvapivý konec.Přečetl jsem ji snad za dva dny.Po přečtení knihy jsem mrkl na filmové zpracování (viděl jsem jen to nové z 90 let), ale na knihu to nemá.Hlavně herecky velmi slabá postava klučiny.Možná jsem s tím filmem měl chvíli počkat...

90%

David Gnomo
24.8.2005, 09:35
Kniha Osvícení   
Pistolník - 1díl Temné věžeKNIHY

Tuto knihu autor napsal zcela jiným stylem, než jaký je od něj očekáván.Dáno je to snad i tím, že je to jedna z jeho prvních knih a působí na mě dojmem, že v době kdy ji začal psát, ještě zcela nevěděl jakým směrem se jeho další tvorba bude ubírat.
Nicméně styl, kterým tuto knihu napsal, tedy převážně směs Fantazy s trouchou Hororu a možná i Sci-fi (a je možná dobré říct, že je kniha psaná velmi květnatě a tím se pro někoho může malinko hůř číst) odstartovala dalekosáhlou cestu k Temné věži, jejíž konečné rozuzlení nás čeká zřejmě až na konci posledního díla z této série.Proto si myslím, že je předčastné hodnotit vlastně teprve první část tohoto sedmidílného příběhu a bude možná lepší zhodnotit toto dílo jako celek.
V první části se pistolník Roland snaží dostihnout tajemného muže v černém, který mu má odkrýt tajemství o cestě k Temné věži. Dotýká se přitom jen prvních indicií, které ukazují cestu dál...

50%

David Gnomo
22.8.2005, 10:51
Kniha Temná věž: Pistolník   
To je klasika!KNIHY

Příběh a stejně tak i postavy jsou v tomto díle velmi dobře propracované.Za vše také mluví počet stran knihy.Je vidět, že To King nenapsal "za 1 týden" a pěkně si s tím vyhrál :-).Příběhy se odehrávají podle mého názoru v dobře uspořádaných časových úrovních a průběh děje, jde jako by ve vlnách, kde nastupují hororové pasáže, které poté střídá podrobný popis míst, osob(jejich osudů) apod., které čtenáře dokonale vtáhnou do právě probíhajícího děje.Myslím, že To je celkově velmi zdařilé dílo a mohu jen doporučit pro ty co se chtějí trošku bát.Nicméně, na přečtení této knihy všem vřele doporučuji si vzít minimálně dovolenou.:-)

90%

David Gnomo
3.8.2005, 16:26
Kniha To   
Super "Jízda"KNIHY

V této povídce King trefil hřebíček přímo na hlavičku.Je zbytečné tady nějakým způsobem rozpytvávat děj (jako smrt za smrt apod.) .To není tak důležité jako "náboj", který tato povídka má.Strhující , tajemný, o překvapení není nouze.To nejzdařilejší co činí tuto povídku takovou jaká je, je její zápletka a rozuzlení.Prostě to co nemá chybět žádné dobré povídce tohoto typu, ať už v ní vystupují takové či onaké postavy a děj se odehrává kdoví kde.Právě to dělá z této povídky skvělý kousek.."Jízdu na střele" řadím mezi jeho nejlepší povídky - přesně mé gusto. Myslím, že je to typycky Kingovská záležitost.

100%

David Gnomo
3.8.2005, 15:15
Kniha Jízda na Střele   
Pro mě - tři čtvrtiny :-)KNIHY

Povídky čtu rád a tím že je z nich většinou poskládaná nějaká ta kniha, nutí mě to porovnávat.V povídkách mám nejraději (a nejen v nich samo) strhující příběh, krapet toho tajemna a moment překvapení (ten je možná to nejdůležitější) .Jsou to většinou ty povídky, které neodkládám na pozdější dobu, ale přečtu je jak se říká "jedním dechem".Něco na způsob "Jízda na střele" například co mě napadá .Myslím, že v této knize jich moc takových není, ale i přesto pár zato stojí si přečíst.Mě se asi osobně nejvíce líbíla "Lituji, voláte správně" a "Pátá čtvrtina".U některých jsem se spíš chvílemi i smál, ale to byl zřejmě autorův záměr. A protože je většinou každá kniha povídek poskládaná tak trochu z různých žánrů (každému přece vyhovuje trochu jiný "styl") možná proto si tam každy něco najde.

70%

David Gnomo
3.8.2005, 13:23
Kniha Noční můry a snové výjevy   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Kniha / Film
Pistolník - 1díl Temné věže
To je klasika!
Super "Jízda"
Pro mě - tři čtvrtiny :-)

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2019, Všechna práva vyhrazena