Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Lilith1
Všichni tam musímeKNIHY

Báječně napsaná kniha o smrti a věcech kolem ní. Je zde vidět, že autor ví o čem píše. Do Řbitova se začtete a jeho hlavní postavy budete vnímat, jako lidi ze svého nejbližšího okolí.
Jediné co můžu vytknout je okamžik, kdy King čtenáře absolutně ( a dle mého názoru trochu zbytečně) zmate snem, či vizí, že Gage, nezemřel.
Přece jen mně překvapilo, že tato kniha byla celkem předvídatelná, ale přesto nezačala nudit. Možnost vcítění se do příběhu, tím, že nad smrtí, nebo spíše o ní, uvažujeme všichni a bojíme se o své blízké, je přímo fantastická.Protože kdo by si nepřál aby nikdo z jeho přátel, příbuzných nebo domácích miláčků nezemřel?
Zakončení je strhující a člověk až zalituje, že není Řbitov zviřátek 2, kde by se dozvěděl jaká byla po návratu Rachel.

90%

Lilith1
19.9.2005, 16:36
Kniha Řbitov zviřátek   
To, plné překvapeníKNIHY

Knihu, To jsem stejně jako další Kingova díla přečetla vícekrát. Pokud mám hodnotit děsivou atmosféru, To jednoznačně vede nad ostatními knihami.
Postavy jsou popsány tak dokonale, že se čtenář s jejich činny a chováním v mnoha prvcích ztotožní a partu Smolařů si absolutně zamiluje.
Prolínání časových období mezi roky 1958 a 1985 je popsáno s bravurní návazností a dá se v něm poměrně lehce orientovat, bohužel autor udělal malou chybičku a milému Eddiemu v roce 85 omylem na chvilku nasadil na ruku sádrový obvaz, (str.963) ačkoli se o chvíli později dozvíme, že mu předtím Bill stáhl dlahy ze záclonových tyčí páskem od koupacího pláště (str.968).
Taky jsem byla zklamána tím, že jsem se nedozvěděla, jak dopada Beverly, po té kdy v roce 58 zabili/zranili To, a ona se vrátila domů. Co se stalo? Vyprchala zuřivost pana Marshe? Přivítal svou dceru s otevřenou náručí, nebo nakonec zjistil, že už není panna?
Jinak je děj popsán velice čtivým způsobem a každého jistě strhne. Pro ty kteří se rádi bojí, lze jedině doporučit. Naleznete zde hrůzu i v tom co běžně hrůzu nevzbuzuje.
Každá věc má svůj účel, viz. Stříbrňák, a zapadá do děje.Popis událostí po příchodu Toho na Zem nemá chybu a je tu i nenápadná zmínka o želvě, která nám připomene další z Kingových mistrovských děl a to sérii o Temné věži.

80%

Lilith1
19.9.2005, 15:09
Kniha To   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Všichni tam musíme
To, plné překvapení

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čte 1 člověk

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena