Stephen.King.CS - 1. československý web krále moderního hororu
Vilém Procházka
NejlepšíKNIHY

Inklinuji spíše ke Kingovým komornějším knihám než k rozlehlým sociálním studiím městeček. :) Tato kniha byla pro mě jako dělaná. Četl jsem ji o prázdninách po večerech s baterkou ve stanu, což atmosféru ještě více prohloubilo. Bezchybná psychologie postav uzavřených v místě odkud není úniku. Fascinující je, že smrtelné nebezpečí nehrozí od duchů nebo všelijakých monster, ale od člověka, který, ač se snaží co může, podlehne tlaku hotelu chytře využívajícího jeho minulosti s jejími zakořeněnými obavami. Podle mě zatím to nejlepší co jsem od Stephena četl.

100%

Vilém Procházka
12.10.2005, 22:34
Kniha Osvícení   
Budete propadat šílenstvíKNIHY

Tohle byla první kniha co jsem si od Kinga koupil. Musím říct, že jsem byl opravdu pohlcen a přečetl ji jedním dechem. Někomu může v podstatě velmi "omezený" děj připadat flustrujicí, ale na mě měl účinek přesně takový jaký autor zamýšlel. Cítil jsem hrdinčinu bolest, strach a pocit totálního zoufalství. A ty dva dny, co jsem zcela pohlcen četl, mě připadalo že ani s psychikou mi kniha nedělá nic pěkného :) ... Zkrátka tenhle komorní příběh o zcela zoufalé ženě, která v očekávání smrti pomalu propadá šílenství mohu jen doporučit.

90%

Vilém Procházka
10.10.2005, 17:53
Kniha Geraldova hra   
Nic mocKNIHY

Tahle knížka je hrozně rozporuplná. Příběh je hodně originální, ale zpracování pokulhává. King neustále odvádí pozornost od hlavní dějové linie. Celá knížka se zdá být jen sbírkou povídek, které mají více či méně něco společného s tématem. Zkrátka sonda do života takové "normální" vesnice.
Neříkám, že kniha nemá výborné části. Neříkám, že sem se nebál, nesmál a nesoucítil s postavami. Ale při porovnání s ostatními Kingovými díly tohle opravdu nestačí.

60%

Vilém Procházka
9.10.2005, 13:21
Kniha Tommyknockeři   
Jako živáKNIHY

Přiznám se, že přečíst tohle dílo mě stálo měsíc a půl úsilí. Ta délka fakt dá zabrat. Ale řeknu vám, jako v každé knize od Stephena Kinga, čekání na velkolepý závěr se víc než vyplatilo.
Občas jsem byl flustrovaný, když sem viděl, kolik stran mě ještě čeká, protože, ač to nerad říkám, většina knihy se zdá být jen pouhou vatou. Ale vatou skvělou, atmosférickou a živelnou. Pár týdnů po dočtení jsem si uvědomil zajímavou věc. Stýskalo se mi. Opravdu, jako bych se cítil být členem Losers. Jako by byli ty fiktivní postavy moji přátelé, které jsem ztratil.
Která kniha vám něco takového dá?
Ale stejně si stojím si za tím, že spousta věcí neměla v pozdějším ději žádnou odezvu. Mám rád více ucelenější příběhy.

90%

Vilém Procházka
9.10.2005, 12:58
Kniha To   
  1  /Celkem stran: 1
Podsekce
SERVIS
NOVINKY/ČLÁNKY
PŘIPRAVUJE SE
RECENZE
KOMENTÁŘE
HODNOCENÍ
ANKETY
TOP & DOWN!
 
Změň skin:  
Obsah
Nejlepší
Budete propadat šílenství
Nic moc
Jako živá

1
E-mail
Heslo
  r e g i s t r a c e
  p o m o c
Web si právě čtou 2 lidé

Na tvorbě webu Stephen King CS/Horor Revue se můžete i spolupodílet pomocí článků a recenzí, které můžete jako registrovaný uživatel vkládat on-line. Další návrhy, náměty i kritiky posílejte na adresu STEPHENKING@WO.CZ
Informace o webu a tvůrcích

Copyright © Petr Dušek 1999-2021, Všechna práva vyhrazena